Hakkımda

Merhaba Ben Mert!

Öncelikle blog siteme hoşgeldin. “Burada ne işim var benim?” diye kendine soruyorsan aslında beni ve yaşadıklarımı daha yakından tanıyor olacaksın. Burada kurumsal dil bulman biraz zor ben sana “SEN “ diye hitap edeceğim sen de bana sen diyebilirsin. Beni yakından tanımanın sana belki bir faydası olabilir! Çünkü ben bu sitede seninle yaşadığım tecrübeleri paylaşıyor olacağım.

Bilgi, paylaştıkça çoğalır.

Önce biraz kendimden bahsedeyim. Ben 1993 İzmir doğumluyum. 6 yaşındayken taşındığımız İzmir’in tatlı sahil beldesi olan Özdere’de büyüdüm. Pek derslerine çalışan bir öğrenci olduğum söylenemez o yüzden liseyi düz lise olan Menderes Lisesinde okudum. Çalışkan değildim dediğime bakmayın tüm hocalarıma saygı duyardım. Ufak tefek yaramazlıklarımda olmuştur tabi 🙂 Neyse yine de öyle ya da böyle liseyi bir şekilde bitirdim. Ama anı hep dolu dolu yaşamayı sevdim.

Ticaretle ve insanlarla aram çok iyidir. Yeni insanlar tanımak, onlara fayda sunacak şeyleri satmayı çok severim. Bu yüzden küçük yaşımda daha okuma yazmayı bilmeden kendi isteğimle sahilde deniz kabukları satarak para kazanmaya başladım.

Turistik yerlerde yaşayanlar iyi bilirler Yaz ayı bizler için tatil değil çalışma ayıdır. Hem harçlığımızı kazanır hem keyfini sürerdik.Ben aşırı sosyal bir yapıya sahip olduğum için 14 yaşına kadar her yaz akşamı sahilde deniz kabukları sattım. Sonrasında ise fotoğrafçılıkla tanıştım. Bildiğiniz çırak olarak Fotoğraf stüdyosunda Özdere’nin en eski ve tecrübeli fotoğrafçısı Foto Ercan’da çalışmaya başladım.Ercan abim bana hem hayatı öğretti hemde fotoğrafçılığı. Yabancı dile olan ilgimi fark etmiş olsa gerek beni Grand Efe otelin fotoğrafçısı yaptı. Bildiğiniz Otel fotoğrafçısıydım.

18 yaşıma geldiğimde ise Dijitalleşen dünyada artık otel fotoğrafcılığı pek de para kazanmıyordu.Ercan abinin de otel ile anlaşması bitmişti. Sonrasında ben artık Animasyon departmanında Fatih müdürün yanında çalışmaya başladım. O sezonun sonunda Fethiye’de üniversite kazandım. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm ve Seyahat bölümünü kazandım ve Fethiye’ye yerleştim.

İlk yazımda hem staj hem de para kazanmak için Antalya Belek ‘de bulunan Aydınbey famous resort otelde çalışmaya başladım. Orada çok sevdiğim Hakan abimle tanıştım. Kış ayında üniversiteye döndüm bölümüm iki yıllıkdı. Üniversiteyi dereceyle bitirdim.

Sonra ki yaz ise Hakan abimin yanına 2013 yazında Crystal Tat Beach Golf Resort otelde çalışmaya gittim. Orada harika bir yaz geçirdim. Sevgili Dostum Deniz ile harika zamanlar geçirdik.

Kış gelince İzmire geri döndüm Turizm dışında birkaç işle uğraştım. Bu sırada ise Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesinde Turizm ve Seyahat bölümünde okumaya başladım.İzmir’de Tiyatro bisiklet adında Çocuk Kukla tiyatrosunu kurduk. Ana okullarına gidip çocuklara Tiyatro gösterileri yapıyorduk. Tecrübesizlik mi desem şans mı bilemem işler umduğumuz gibi gitmedi tiyatromuz dağıldı.

O yaz ben de Çeşme Altınyunus otelde yine Animasyon departmanında çalışmaya gittim. Sezon bitince ise Özdere’ye geri döndüm.Turizmi çok seviyordum fakat hep aynı sorun vardı Sezon… Kışı Özdere’de geçirdim. Sonrasında ise Yakın dostum olan Deniz ile Antalya Kemer’de bulunda Club Zigana Otelde yeniden Animatörlük yapmaya gittim. Deniz ile inanılmaz bir sezon geçirdik. Bu arada Rusçam inanılmaz gelişmişti.

Sezon bitince artık düzenli bir hayata geçmeliyim diye düşünmeye başladım ve Turizmi bırakma kararı aldım. Fakat o sezonun sonunda ilk defa Ukrayna’ya geldim. Ukrayna’yı o kadar çok sevdim ki ben artık burada yaşamalıyım dedim ! Sonrasında bir bebek bezi firmasında ihracat sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Yine bir şeyler ters gitti ve oradan ayrıldım. O kışın yazında bu sefer Marmaris’e gittim. Yine Animatör Olarak 🙂 . Nedense hep bu kısır döngü vardı vardı. Birşeyler deniyordum fakat hep günün sonunda kendimi elimde mikrofon havuz başında eğleniyor olarak görüyordum.

Artık bir şeyler yapmalıydım ve 2016 ‘da bavulumu toplayıp “Ya herro – Ya merro! “ diyip Ukrayna’ya taşındım. Burada Dünyanın En büyük Affiliate Network Marketing şirketlerinden biri olan Admitad’da çalışmaya başladım. Sonunda işimi bulmuştum! Benim işim meğersem reklamcılıkmış. Şuan Admitad’da Türkiye müdürü olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Başa dön tuşu