Ukrayna

Ukrayna Devlet Başkanına Kabul Edilemez Teklif! “Ukrayna Topraklarını Verirse…”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya’yla barış sağlamak için istenen şartlara adeta çıldırdı! Kabul edilemez bir teklif sunan Rusya cephesi, “Ukrayna topraklarından bir kısmını verirse barış sağlanır” sözlerine Ukrayna liderinden çok sert açıklamalar geldi. Davos Zirvesi’nde gerçekleşen bir toplantıda eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger’in Rusya’yla barışma şartı olarak toprak konulmasını vaat etmesi, tepkiyle karşılandı.

24 Şubat’tan beri devam eden kanlı savaşta, en az, bakın tekrar ediyorum, kayıtlara geçen en az 46 bin kişi hayata gözlerini kapattı. Kimi silahla, kimi bıçakla, kimi sefaletten! Bu insanlar vatanlarını korumak için çaba gösterirken; Rus askerleri tarafından öldürüldü. Tek suçları Ukrayna’da doğup büyümek olan bu insanların gözlerinin yaşına bakılmadı.

İlgili Makaleler

Rus askerlerinin Ukraynalı kızları zorla alıkoymalarını, taciz ve tecavüz etmelerini saymıyorum bile! Ukrayna sınırından çıkmak isteyen 18 yaşındaki kız 3 farklı uyruklu erkek tarafından tecavüze uğramıştı, bilmem hatırlar mısınız? Yaşları 7’den büyük olmayan binlerce kız – erkek çocuğu, sığınaklarda hiçbir şeyden haberi olmadan günlerce beklemişti. Binlerce kişi karşı binadaki sığınağın daha güvenli olduğunu öğrenince dışarı çıkmış; üzerine boşaltılan mermilerle yerde kanlar içerisinde kalmıştı… Hatırlayın yani!

“24 Şubat’ta Her Şeyin Nasıl Başladığını Hatırlayın”

Ukrayna’nın Rusya’yla barış yapması için topraklarının bir kısmını vermesi gerektiğini açıklayan Henry Kissinger’e Ukrayna Devlet Liderinden çok sert açıklamalar geldi. Zelenskiy, “24 Şubat’ta her şeyin nasıl başladığını hatırlayın, dünyadaki birçok kişi Ukrayna’nın büyük çaplı bir savaşa dayanabileceğine bile inanmadı. Neden böyleydi? Çünkü devletimizin potansiyelini değerlendirirken şüphe duyan tüm bu insanlar yanıldıkları için değil, birçoğu Ukrayna’yı hesaba katmak istemedikleri için böyle oldu. Ukrayna’yı hesaba katmak gibi bir alışkanlıkları yoktu” sözlerini dile getirdi.

Tüm bu insanlar, bu yaşananlar, ölümler, hayatta olanlar… Her şey toprak bütünlüğünü korumak için. Var olan ve var olacak olan toprakların bir karışına bile bu insanlar can veriyor. Nasıl böyle bir teklifle gelinebilir ben anlam veremiyorum. Aynı şey Türkiye’nin başına gelse milyonlar ayağa kalkar!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu