Ukrayna

Ukrayna’da Banka Hesabı Nasıl Açılır? Ukrayna Banka Hesabı Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ukrayna’da yakın zamanda gelecek olan kişilerden aldığım “Ukrayna’da banka hesabı nasıl açılır?” sorusu üzerine bir makale hazırlamak istedim. Hiç bilmediğin bir yerde ve hiç bilmediğiniz bir dili konuşan bir ülkede bankadan hesap açtırmak biraz zor olacaktır. Bu konuda sizlere yardımcı olmak istedim ve gerekli evrakları da sizler için hazırladım. İşte Ukrayna’da banka hesabı nasıl açılır sorusunun cevabı!

Ukrayna’da banka hesabı açmak çok basit değildir. Bu yüzden birçok şirket yabancı ülkelerden gelen ve Ukrayna’da banka hesabı açmak isteyenlere özel olarak yardımlarda bulunur. Tabi ki bu yardım karşılıksız değildir. Bankanın sizden istediği şeyler sizler için bulan şirketler bunu maddi karşılık bekleyerek yaparlar. Peki, para harcamadan Ukrayna’da banka hesabı nasıl açılır?

İlgili Makaleler

Ukrayna Banka Hesabı Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ukrayna bankaları sizlerden hesap açma işlemlerinde birbirinden farklı evraklar isteyebilir. Bunun başlıca sebebi ise bankaların işleme tarzıdır. Her banka genelde farklı evraklar isteyebilir ama genelde istenen 3 – 4 şey aynıdır. Eğer doğru mevkilere başvurursanız ya da yanınızda Ukrayna’da uzun bir süre yaşamış birisi olursa işleriniz daha çok kolay olur. Ukrayna’daki bankaların istediği evraklar ise genelde;

  • Pasaportunuzun aslı ve pasaportunuzun noter onaylı fotokopisi,
  • Ukrayna vergi kimlik numarası,
  • İkamet yeriniz,
  • Kira sözleşmesi ya da yaşadığınız mekan (Otel gibi konaklama için kullanılan bir yerde yaşıyorsanız; banka bunu reddedebilir),

Bazı bankalar hesap açma işlemi isteyebilir. Bu yüzden yanınızda belli bir miktarda paranın olması gerekmektedir. Depozito miktarında ödeyeceğiniz parayla banka hesabınız açılır. Pasaport eliniz altında olduğu için pasaport işlemlerini kolayca halledebilirsiniz. İkametgah adresinizi de öğrenip teslim edebilirsiniz. Burada akıllardaki soru ise Ukrayna vergi kimlik numarasında oluyor. İstenilen bu belgeye ise Ukrayna Vergi Dairinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Tüm bu banka hesap açma işlemleri sırasında Ukrayna’da uzun bir süre yaşamış ve dili oturmuş birini yanınızda bulundurursanız; tüm işlerinizi daha kolay halledebilirsiniz. Sizler Ukrayna’da banka hesabı açtırdınız mı? Zorlandığınız konuları benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu