Ukrayna

Ukrayna’da Çiğ Köfteci Açmak

Ülkemize has lezzetlerden bir tanesi olan çiğ köfte birçok ülkenin vazgeçemediği tatlardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Ülkemizin has acı lezzetlerinden bir tanesi Ukraynalı vatandaşlar tarafından da en sevilenlerden bir tanesi olduğu biliniyor. Bir yandan da Ukrayna ülkesi gastronomi alanında çok gelişmiş olmasından dolayı damak tatlarına daha birçok özen göstermelerini sağlıyor. Eğer sizler de bunun farkına vardığınız için Ukrayna sınırlarına giderek çiğ köfteci açmak istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız diye detayları ile araştırma yaptım. Ülkemizin kendi yöresine has olan lezzeti herkes rahat bir şekilde tanıtabilsin diye bu yazıyı hazırladım.

Ukrayna’da çiğ köfteci açmak için ilk olarak belirli adımları takip etmeniz gerektiğini söylemek isterim. Çünkü Ukrayna sınırlarında bir iş açabilmek için belirli prosedürleri yerine getirmek gerekiyor. Bunları sırası ile eksiksiz bir şekilde yerine getirebilirseniz gerçekten muhteşem ötesi bir lezzeti Ukrayna’da da rahat bir şekilde tanıtabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Çiğ Köfteci Açmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Ukrayna’da çiğ köfteci açmak için neler yapmak gerekir diye merak ediyorsanız geçmiş zamanlara oranla artık çok daha kolay olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü geçtiğimiz yıllarda çiğ köfteci açabilmek için Ukraynalı bir yatırımcı bulmak ve hissenin yüzde 51 oranını ona vermek gerekiyordu. Fakat gelen son güncellemeler ile beraber Türk yatırımcı olarak iş yeri açmak da mümkün hale geldi.

Ukrayna’da çiğ köfteci açmak için takip etmeniz gereken adımlar vardır. Bu adımları sırası ile inceleyecek olduğumuz zaman da;

 1. Konu için hangi belge evrakların gerekli olduğunu öğrenerek prosedürlere uygun bir şekilde eksiksiz olarak hazırlayın. Eğer bu işlemler bir avukat aracılığı ile halledilecekse bir vekaletname vermeniz ve işlemleri ona göre yapmanız gerekir.
 2. Çiğ köfteci kimin üzerine açılacaksa onun üzerine vergi kodu almanız gerekir.
 3. Geçici olarak da yer alsa genel müdür olması için Ukrayna vatandaşları olan kişi ya da kişisel belirlenir.
 4. Çiğ köftecinin adı, unvanı, adres ve faaliyetler alanlarının belirlenmesi yapılır.
 5. Bazı faaliyet alanlarına dahil olursa gerekli izinleri almanız ve ne gibi gereksinimleriniz varsa bunları karşılamanız gerekir.
 6. Şirket adına banka hesabı açmanız gerekir.
 7. Sermaye üzerinde belirlemeler yapmalısınız.
 8. Ana sözleşmelerden tüzük hazırlanması ve sigorta adımlarının yapılması gerekir.
 9. Şirket üzerinde özel mühürler il beraber izinler alınması ve mühürlerin hazırlatılması gerekir.

Bu noktada almanız gereken belgeler ise;

 1. Noter onaylı olarak yer alan tercüme edilen pasaport sureti
 2. Vergi koduna ait alınan belge
 3. Şirket tüzükleri ile beraber kuruluş sözleşmeleri
 4. Genel kurul toplantısı sırasında alınan tutanak ile beraber yeni tüzel kişi kişilerin kayıtlarının gösterildiği form
 5. Şirketlerin adreslerinin gösterilmiş olduğu belge
 6. Süreçler eğer avukat ile takip edilecekse de vekaletname gereklidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu