Ukrayna

Ukrayna’da Ekmek Ne Kadar? Ukrayna Ekmek Çeşitleri

Ekmek, biz Türkler için çok önemli bir ana üründür. Öyle ki, ülkemizde; pilav, makarna ve bulgur gibi birçok karbonhidrat besinin bile yanında yenir. Hatta İç Anadolu’da mantının yanında ekmek yenirse şeytanın çatlayacağına dair yorumlarda bulunur. Ukrayna’da yakın zamanda yaşamaya başlayacak olanlar ise bana sık sık “Ukrayna’da ekmek ne kadar?” sorusunu yöneltince; sizlere kapsamlı bir makale hazırlamak istedim. Peki, Ukrayna’da ekmek ne kadar?

Ekmek, Türklerin en sevdiği besinlerden biri olurda Ukraynalıların olmaz mı? Her damak zevkine uygun birçok ekmek çeşidini kolayla Ukrayna’da bulunan marketlerde ve fırınlarda bulabilirsiniz. Karışık tahıllı ekmek, ekşi mayalı ekmek, tam buğday ekmeği gibi değişik tatlarda bulunan ekmeklerden Ukraynalılar ise en çok çavdar kepekli ekmek yemeği tercih ediyorlar.

İlgili Makaleler

Geleneksel beyaz ekmekten daha farklı bir tada sahip olan çavdar kepekli ekmek daha doyurucu ve daha hafiftir. Bildiğiniz gibi birçok kişi beyaz ekmek yedikten sonra ağırlaştığını hisseder ama çavdar kepekli ekmekte bu sorun olmaz çünkü doyduğunuzu anlarsınız. Peki, Ukrayna’da ekmek fiyatları ne kadar?

Ukrayna Ekmek Fiyatı

Yüzyıllardır tahıl üreterek adını tüm dünyaya duyuran Ukrayna, ekmek ve pastalarıyla ünlü olan bir ülkedir. Hatta şöyle ki, ekmeği yere atmak günah ve düşürünce öpüp kaldırmak alışkanlık olmuş durumdadır. Ekmek ve buğday biz Türklerde ne kadar değerliyse; Ukrayna’da o kadar çok değerli. Tüm bunların yanında Ukrayna’da yaşamaya başlayacaklar ve Ukrayna’da bir süre bulunacak olanlar ekmekler hakkında geniş bir bilgi sahibi olmak istiyor. Bunların başında ise “Ukrayna’da ekmek ne kadar?” sorusu geliyor. İşte “Ukrayna’da ekmek ne kadar?” sorusunun cevabı…

Ukrayna’da beyaz 500 gram ekmek ortalama olarak 0,51 dolar. Birçok yerde farklı fiyatlara satılan ekmek, genel olarak ise 15 Grivnaya satın alınabiliyor. Ekmek çeşitleriyle fiyatlarda değişkenlik gösterebiliyor. Benden sizlere ufak bir tavsiye; mümkün mertebe farklı ekmek çeşitlerini deneyin! Sadece bir ekmeğe odaklanmayın. Bazı kişiler Ukrayna’nın çok ucuz olduğunu falan diyor ama emin olun aşırı ucuz bir yer değil. Ekmek fiyatlarından da bunu çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Sizler ekmek fiyatları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu