Ukrayna

Ukrayna’da Nerede Kayak Yapılır?

Yaz – kış dünyanın gözde ülkesi haline gelen Ukrayna’da kar dönemi yavaş yavaş açılıyor. Büyüklü küçüklü toplamda 47 kayak tesisi bulunan Ukrayna kayak merkezleri hakkında bana sık sık sorular gelince sessiz kalmak istemedim ve sizlere efsane bir makale hazırladım. Genelde ülkenin batısında ve Karpat Dağlarında bulunan kayak tesisleri kış eğlencesine ayrı bir keyif katıyor!

Makaleme başlarken; sizlere şunu söylemek isterim ki, kayak tatili yapacaksanız çok önceden kalacağınız yeri ayarlayın. Bazı mekanlara neredeyse ağzına kadar dolu oluyor ve bu konaklayacağı yeri ayarlamadan gelenler için büyük bir sorun yaratıyor. Bu arada her yerde otel olmaması; sizlerin önceden ev ya da oda ayarlaması anlamına geliyor. İşte başlıyoruz!

İlgili Makaleler

Bukovel Kayak Tesisleri

Şahsımca en iyi kayak tesislerinden birisi Bukovel kayak tesisi… Hem modern, hem de 68 km pist uzunluğundan dolayı en büyük tesis olan Bukovel kayak tesisi, aklınızı başınızdan alacak. Pistler arasında geçiş yapmanız mümkün fakat pist haritasını çok iyi bir şekilde bilmiyorsanız; tehlikeye yol açabilir. Mavi pistlerde kişi sayısı daha fazla olurken; yabancılarında en çok bulunduğu kayak pisti Bukovel oluyor. Tesise yakın yerlerde konaklama ise biraz daha pahalı. Eğer arabanız varsa çevre şehirlerdeki konaklama yerlerini kullanmanızı tavsiye ederim.

Slavske Kayak Tesisleri

Hem uygun hem de merkeze yakın bir yerde olmak istiyorsanız; Slavke Kayak merkezini kullanmanızı tavsiye ederim. Trostyan Dağı’na konumlandığından dolayı çoğu zaman bu isimle de anılabiliyor. Ulaşım daha basit olurken; genellikle trenle ulaşım tercih ediliyor. Dağın her iki yüzü de iniş çıkışlı olurken; kasaları da birbirinden bağımsız olarak karşımıza çıkıyor. Kayakta orta seviye olduğunuzu düşünüyorsanız; rahatlıkla bu kayak pistini tercih edebilirsiniz. Tesis civarında birkaç konaklama tesisi bulunuyor ama çoğu zaman yer olmuyor.

Zakhar Berkut Kayak Tesisleri

Hemen hemen uygun fiyatlara sahip olan bu kayak tesisi, daha çok başlangıç ve orta düzey kayakçılar için uygundur. İki kişilik liftle zirveye ulaşmak mümkün ama çok uzun sürüyor. Yaklaşık yarım saat içerisinde zirveye ulaşabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu