Ukrayna

Ukrayna’da Restoran Açmak – Ukrayna’da İş Nasıl Kurulur?

Ukrayna’da iş nasıl kurulur küreselleşen ticaret ile birçok kişi tarafından birçok ülkede iş kurma hayali ile araştırdıkları biliniyordu. Ben de bu konuda herkes aradığı her şeyi anında bulabilsin diye biri birinden farklı araştırmalarımı yaptım ve böyle bir yazı hazırlama kararı aldım.

Sizin de eğer böyle bir düşünceniz varsa merak ettiğiniz her şeyin yanıtını alabileceksiniz. İlk olarak iş kurmak istediğiniz alanı belirlemekten başlamalısınız. Ukrayna sınırlarında gastronominin gerçekten çok gelişmiş olmasından dolayı en çok yönelim gösterilen alanın restoran açmak olduğunu bilmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bu konuda gerçekten yeteneklerinizin olduğuna inanıyorsanız ona göre bir adım atmanız gerekir. Gerçekten bu ülkede yer alan kişilerin yemeklerdeki lezzetlere çok önem verdiğini, bu yüzden alanında başarılı olmak gerektiğini bilmeniz gerekir.

Avrupa sınırlarındaki en büyük ikinci ülke olmasından dolayı insanların genel olarak Ukrayna sınırlarında iş kurmak istediklerini bilmeniz de fayda olacak. Gerçekten harika ötesi iş pazarının olması insanların buraya geldikleri zaman iş kurarak hayallerine ulaşmak istediklerini unutmamak gerekiyor.

Ukrayna’da İş Nasıl Kurulur?

Ukrayna iş nasıl kurulur kısmında belirli bilgileri topladıktan sonra belgeleri ayarlamanız gerektiğini, bunları noter ve gerekli resmi kuruluşlar tarafından sunumlarını yaparak şirket kaydınızı yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Hayalini kurduğunuz restoranların amaçlarından yapıların, adreslerinden finans tablolarını, isimlerini oluşturmadan hemen önce prosedürleri tam belirlemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Şirketlerinizi kuracağınız sırada eğer yanınıza Ukraynalı bir ortak bulma düşüncesine girerseniz her şeyin çok daha kolay ilerleyecek olduğunu bilmelisiniz. Tabi ki her şeyi aman daha kolay yapalım derken daha önce hiç tanımadığınız ya da güveninizin olmadığı biri ile de finansal durumlarda bir olmayın. Bu durum size daha çok zarar verebilir. Türk sermayeli olarak da ülkede restoran açabilecek olduğunuzu bilmelisiniz.

Ukrayna sınırlarında sizlerin de sorunsuz bir şekilde çalışma izni alabilmeniz için bazı şartları bilmek gerekir. Sizler için bu konuda istenen şartları da araştırdım. İlk olarak orada çalışma izni alabilmeniz için, Ukrayna vatandaşı olan bir kişi ile ya da güncel şartlar ile beraber Ukrayna sınırlarında çalışma izinleri olan kişilerin oralara giderek çalışmanız için sizlere bir davetiye göndermesi şartı aranır. Bunun için başvurular yapıldıktan sonra eğitim geçmişleriniz ile beraber kimliğinize ait olan tüm belgeleri kesin olarak tercüme ettirme şartınız da öne çıkıyor.

Sağlık sigortasının yanı sıra aldığınız adli sicil kaydı ile beraber Ukrayna restoran açmak için harekete geçebileceksiniz. Sizler de ülkede çalışma izni alabilmeyi başardıktan sonra kuracağınız restoran başında yer alabileceksiniz. Ortalama olarak 5 yıl boyunca çalışma ve oturma izni almayı başardıktan sonra Ukrayna vatandaşı olmak için de başvurularınızı yapabileceksiniz. Şu an yorucu ve zahmetli gibi dursa bile oralarda başarılara imza atabilirseniz her şeyin çok kolay olacağını unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu