Tecrübeler ve Önerilerim

Üsküp Tatil Tecrübem

Merhabalar değerli dostlarım, bugün sizlerle birlikte biraz zorunluluktan dolayı konakladığım ancak çok keyifli birkaç gün geçirdiğim Üsküp hakkında konuşmak istiyorum. Adım attığımız günden bu yana bizi gittiğimize asla pişman etmeyen ve gerçekten de oldukça keyifli bir konaklama süresi geçirdiğimiz Üsküp ile ilgili olarak yaşadıklarımızı; Üsküp Tatil Tecrübem başlığı altında toparlamak istedim. Hazırsanız gelin, Üsküp Tatil Tecrübem konusuna daha da yakından bakalım!

İlgili Makaleler

Ukrayna’daki savaş yeniden alevlenince bizde can sağlığımız için Ukrayna’yı terk etmek durumunda kalmıştık. Bu süreçte de benim yeni almış olduğum arabamı Türkiye’ye getirebilmem için 185 gün süresini doldurmamız gerekmekteydi. Bizde durum böyle olunca yol üstünde birkaç gün konaklamaya karar verdik. Üsküp Tatil Tecrübem bu şekilde başlamış oldu. Biricik eşim Anna ve köpeğimiz Tiffany ile çıktığımız bu yolculuk aslında güzel bir de tatil molası oldu. Ukrayna’dan Türkiye’ye gelirken yol güzergahımızı bir anda değiştirdiğimiz Üsküp Tatil Tecrübem noktasında neler oldu neler!

Üsküp Tatil Tecrübem

Kuzey Makedonya’nın başkenti aynı zamanda da en büyük kenti olan Üsküp; tarihiyle dikkat çeken bir şehir olmasının yanı sıra birçok kültürü de içinde barındırmasıyla misafirlerine eşsiz anlar vaat ediyor. Hem dinler hem de kültürler bakımından birçok değişik bakış açısına sahip olan Üsküp’te ezan seslerinin duyulduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Aynı zamanda kiliseleri de bünyesinde barındıran şehirde saygının oldukça üst seviyede olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Vardar Nehri sayesinde ikiye bölünen şehrin kültürel anlamda birçok medeniyete de ev sahipliği yaptığını anladık.

Yaşam standartları yüksek ve Türkiye’ye kıyaslandığı takdirde çok daha ucuz olan Üsküp’te gözüme pahalı olarak çarpan tek şey restoranlardaki et fiyatları oldu. Kendilerine ait olan yöresel yemekleri daha ön planda tutan Üsküp halkı kuru fasulyenin üzerine yaptıkları köfteleriyle de, yörelerini ziyaret eden kişilere eşsiz deneyimler yaşatıyorlar. Özellikle ekmek ve börek gibi kalemlerde de iddialı olan Üsküp halkının misafirperverliği de bizi bir hayli mutlu etti. Nüfus olarak çok da kalabalık olmayan kentte trafik sorununu ise hiç yaşamadık.

Üsküp Tatil Tecrübem Ve Konakladığımız Otel

Üsküp Tatil Tecrübem konusunda gerçekten büyülü bir şehir olan Üsküp’te konaklamak için tercih etmiş olduğumuz otel Limak Skopje Luxury Hotel’di. Oldukça yeni olan bu otelde özellikle evcil hayvan noktasında misafirlerine hizmet sunmaları bizi bir hayli mutlu etti. Tifanny’nin rahat edebilmesi için mama kabından su kabına her şeyi temin eden otel; bu konuda ek bir ücrette talep etti.

Şehir merkezine oldukça yakın olan otelde her şeyin yeni olması ve rahat etmemiz konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazken tek sıkıntımız otel çevresindeki inşaattı. İlk etapta tarafımıza tahsis edilen odadan memnun kalmamamız ve inşaat gürültüsünden rahatsız olmamızın akabinde otelde müsaitlik olan ilk anda odamız değiştirildi ve dağ manzaralı bir odaya geçiş yaptık. Tüm gün otelde olmayacağınız durumlarda çok da problem yaratmayacak bu durumu göz önünde bulundurmanızı söylemeden geçemeyeceğim.

Bir Türk işletmesi olan otelde yemekler konusunda gerçekten memnun kaldık. Alıştığımız lezzetlerle karnımızı doyurmak bize kendimizi vatanımızda gibi hissettirdi. Otel personelinin oldukça ilgili ve güler yüzlü olması da cezbedici ayrıntılardan birisiydi. Otelin hemen arka tarafında da bir alışveriş merkezi yer alıyordu.

Mecburiyetten dolayı konaklamamızın birkaç gününü geçirdiğimiz Üsküp, bize güzel bir macera sunarken öte yandan da müsait bir zamanda yeniden gitmek isteyeceğimiz yerler arasında yer aldı. Tarihi dokusuyla bizi büyüleyen Üsküp’e bir gün yolunuzu düşürüp gitmenizi şiddetle tavsiye ederim. Üsküp maceramıza dair merak ettiğiniz diğer konuları benimle paylaşabilirsiniz, sevgilerimle!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu