Affiliate Marketing

Affiliate Marketing Avantajları Nelerdir?

Selamlar,  geçtiğimiz günlerde “Affilate Marketing Nedir?” Sorusunu yanıtladıktan sonra konunun ne kadar uzun ve kapsamlı olduğuna yazımın sonunda değinmiştim. Şimdi o derya denizde bir kulaç daha atmanın vakti geldi diye düşünüyorum. Hazırsanız başlayalım…

Bugün Affilate Marketing’in avantajlarına değineceğiz. Son zamanlarda arama motorlarına sıkça yöneltilen “Affilate Marketing Avantajları Nelerdir? Sorusunun en sade ve anlaşılır halini okuyacaksınız. Birçok noktada geleneksel reklamcılığı adeta tokatlayan bu pazarlama tekniğinin avantajlarından bazıları şu şekilde;

İlgili Makaleler

Yepyeni Bir Hedef Kitle

Affilate Marketing’in en güzel yönlerinden biri belki de budur. Farklı influencerlar ile çalıştıkça yeni kitlelere ulaşabiliyor olmanız. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli olay seçeceğiniz influencer’ın hedef kitlesini tespit edip ona göre anlaşma sağlamanız.

Marka Bilinirliğinin Artması

Yukarıda da bahsetmiş olduğum üzere yeni hedef kitlelere ulaşmakta en çok tercih edilen pazarlama tekniklerinden biri olan Affilate Marketing’in belki de en önemli yanlarından biri olan bu başlıkla seçtiğiniz yayıncıların farklı mecralar aracılığıyla değişik içerikler üreterek markanızı herkese tanıtabilmesidir.

Daha Az Bütçe İle Daha Çok Kişiye Ulaşma

Performans odaklı bir pazarlama tekniği olduğu için satış başına influencerlara para ödendiği için maliyet açısından çok daha ucuza mal olmaktadır. Fakat burada unutulmaması gereken olay şudur ki; eğer birlikte çalıştığınız influencer satışları ciddi miktarda artırırsa sizden talep edeceği ücret çok daha farklı olmaktadır.

Web Sitesi Trafiği Artar

Affilate Marketing’in etki alanı yalnızca ürün satışı değil web sitesi trafiği yönetmekte de fayda sağlamaktadır. Sitenizin linki ne kadar paylaşılırsa trafiği almanızda o kadar kolaylaşacaktır.

Sizin Reklamınızı Hem Kurumlar Hem De Kişiler Yapar

Kendi markanızı kendinizin tanıtması bir yandan amatör bir imaj çizerken diğer yandan da potansiyel müşterinize itici gelebilir. Markayla doğrudan bir ilgisi bulunmayan kişinin reklam yapması çok daha sağlıklı sayılabilir.

Performans Odaklı Satışı Kontrol Edebilirsiniz

Affilate Marketing’in satış odaklı olmasından kaynaklı olarak daha az maliyetli olduğunu belirtmiştik. Buna bağlı olarak illaki marka sahipleri influencerların etkisini ölçmek isteyecektir. Verilerin şeffaf oluşu hem marka hem de reklamı yapan kişi açısından çok daha sağlıklıdır.

Bugünlük bu yazımızın da sonuna geldik. Tekrar görüşünceye dek kendinize iyi bakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu