Affiliate Marketing

Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizinle birlikte son zamanların en çok araştırılan konularından birisi olan Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Başlığını değerlendirmek istiyorum. Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Sorgusu, arama motorlarına sıklıkla sorulmakla birlikte gerek arkadaş ortamında gerekse işi bilen kişilerle girilen sohbetlerde taraflara yöneltilen ilk sorulardan birisi oluyor. Bende bundan ileri gelerek, siz değeli okuyucularımla birlikte Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Konusunu enine boyuna değerlendirmek istiyorum. Hazırsanız, Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Gelin, birlikte öğrenelim!

Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Sorgusunu soranlara benim ilk yönelttiğim soru “Affiliate Marketing ne demek, biliyor musun?” oluyor. Oldukça büyük bir çoğunluk kelimenin anlamını dahi bilmeden direkt olarak sonuca yönelmek, yani para kazanmak istiyor. Ancak ben biliyorum ki benim okurlarım böyle değil, öğrenmeye ve araştırmaya meraklı. Tam da bu düşüncelerimden dolayı zaten “Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?” başlıklı makalemi kaleme almış bulunuyorum. Peki, Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?

İlgili Makaleler

Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Affiliate Ne Demektir?

Affiliate kelimesinin İngilizce kökenli bir kelime olduğunu anlamakta okta zorlanmamışsınızdır diye düşünüyorum. Günümüzde Türkçe’ye de entegre olmuş bu kelimenin anlamına bakıldığında; Satış Ortaklığı ya da Bağlı Kuruluş şeklinde çevirmek mümkündür. Bundan ileri gelerek aslında Affiliate sisteminin mantığı da anlaşılır haldedir. Satış başına elde edilen komisyon oranıyla kişilerin hanelerine gelir elde etmesi durumudur. Türkiye, özellikle son yıllarda Affiliate konusunda kendini bir hayli geliştirmiş olmakla beraber birçok kişiye de gelir kapısı haline gelmiştir. Tüm bu bahsetmiş olduğum sebepler kişilere “Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır?” sorusunu sordurmaktadır.

“Ben şunu aldım çok beğendim sende al” demenin arasına interneti ve geniş çevreyi de eklediğimiz takdirde aslında affiliate sürecine bir şekilde başlamış oluyoruz. Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Sorusunun cevabını arayan her kişinin bu yolla gelir elde edemeyeceğinin de bilincinde olması gerekmektedir.

Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Sorusunun cevabını, yalnızca tüketiciler değil satıcılar da merakla araştırmaktadır. Affiliate marketing sürecinde bulunan üç taraf olduğuna da değinmeden geçmek istemiyorum. Sistem çarklarından birisi olan ‘Satıcılar’ adından da anlaşılacağı üzere Affiliate sürecinde ürün ya da hizmeti üretip, tüketiciye sunan taraftır.

Pazarlama yani Satış Ortakları ise bireysel ya da bir şirkete bağlı çalışabilecekleri gibi pazarlanmak istenen ürün ya da hizmetin tüketiciye ulaşabilmesi için aracı olan taraftır. Potansiyel müşteriyi müşteriye, var olan müşterileri de sadık müşterilere çevirebilmek adına sistemde rol alan kişilerdir.

Tüketiciler ise Affiliate sürecinin olmazsa olmazlarından birisidir. Aslında Affiliate sürecinde müşteri olmazsa sistemin hiçbir anlamı kalmaz da denilebilir. Komisyon kazanmak isteyen kişiler, tüketici olmadan gelir elde edemeyecekleri gibi üreticiler de bu süreçte müşteri olmazsa gelir elde edemeyip, ürün ya da hizmeti üretmeye devam edemeyeceklerdir. Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Sorusuna cevap bulmadan önce bu üçlüden hangisinin arasında yer almanız gerektiğini bilmeniz ve duracağınız taraf dair bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Hangi Sitelerle Affiliate Yapılabilir?

Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Sorusuna cevap bulduğumuz bu yazımızda, sizlere hangi siteler aracılığıyla da affiliate marketing yapabileceğinizden bahsetmek istiyorum. Affiliate Marketing sürecinde muhakkak bir internet sitesi ve uygulamasıyla çalışmak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Şuanda dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de e- ticaret yapılan ve bu yolla gelir elde eden birçok kişi mevcut. Özellikle Türkiye bazlı bakıldığı takdirde akla gelen siteler ise başlıca; Trendyol, Hepsiburada, Gitti Gidiyor ve Çiçeksepeti olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu bahsetmiş olduğum sitelerin yanı sıra irili ufaklı oldukça fazla firma hizmet ya da ürünlerini pazarlamak için influencerlarla anlaşmaya gidiyor ve bu kişilerle yaptıkları anlaşmalar sonucunda iki taraflı olarak da gelir sağlıyorlar.

Tüketicilerle buluştukları ürünler sayesinde komisyon kazanan influencerlar aynı zamanda da firmaya sattıkları ürün ya da hizmeti pazarladıkları için bir yandan da gelir kazandırmış oluyorlar. Bundan dolayı da özellikle günümüzde hem influencerlar hem de firma sahipleri Affiliate Marketing sürecinde yer alıyorlar. Affiliate Marketing İle Nasıl Para Kazanılır? Konusunda sizlerle paylaşabileceğim bilgiler şimdilik bu kadar. Kendinize çok iyi bakın, görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu