Dijital Pazarlama

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizinle birlikte Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunu mercek altına almayı planlıyorum. Son zamanlarda arama motorlarına da sıklıkla aranan Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Sorusunun cevabını bulacağımız bu makalemizde dikkat edilmesi gereken de birçok nokta mevcut. Peki, Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Gelin, Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusuna biraz daha da yakından bakalım.

Son zamanlarda yaygın olan geleneksel reklam modellerini yerini dijital reklamcılığa bıraktığından beri, kişiler Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Sorusunun cevabını aramaya başladılar. Bundan ileri gelerek de hem tarafıma hem de arama motorlarına sıklıkla yöneltilen Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusuna açıklık getirmek istedim. Hazırsanız, Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Sorusunun cevabını öğrenelim!

İlgili Makaleler

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir?

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Sorusuna cevap bulacağımız yazımızda izlemeniz gereken birtakım adımlar var. Bunlar sırasıyla şu şekildedir;

 • İlk olarak Google Ads hesabınızdan oturumunuzu açın.
 • Ardından gezinme menüsüne gelin ve ‘Tüm Kampanyalar’ bölümünden ‘Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları’nı’ seçin. Sonrasında da yeni duyarlı görüntülü reklamlarınızı içermesini istediğiniz gerekli kampanyaya tıklayın.
 • ‘Reklamlar ve Uzantılar’ kısmından Reklamlar seçeneğine tıklayınız.
 • Bu noktada karşınıza çıkan (+) simgesine tıklayın.
 • Duyarlı görüntülü reklam kısmını seçin.
 • Reklam grubunuzu belirleyin.
 • Reklamınızla ilgili tarafınıza yöneltilen soruları yanıtlayın. Birden çok başlık ve açıklama oluşturabileceğinizi unutmayın.
 • Potansiyel reklamlarınıza ait olan reklam ön izlemelerinizi muhakkak kontrol edin. Duyarlı olan görüntülü reklamlarla birlikte her reklam alanının ön izlemesi incelenebilmektedir.
 • Kaydet kısmına tıklayarak reklamınızı kaydedin.

Bu şekilde, Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda ilerleyeceğiniz adımları açıklamış oluyorum. Konuya ilişkin dikkat edilmesi gereken tek nokta ise yalnızca bu adımlar değil. Peki, Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda öğrenmeniz gereken başka neler var?

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda yukarıda bahsettiğim adımları eksiksiz ve sırasıyla takip ettiğiniz takdirde reklamlarınızı tamamlamış olacaksınız ancak bu süre zarfında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Bunlar ise şu şekilde;

 • Öncelikle kısa başlıklar için en fazla 30 karakter şeklinde en az 1 en fazla 5 başlık oluşturulabilir.
 • Tanıtım görüntüsü eklemediğiniz takdirde kısa başlık, reklamın ilk satırı olarak kullanılır. Kısa başlıklar açıklamanızla birlikte ya da açıklama şeklinde gösterilir.
 • Uzun başlıklar en fazla 90 karakterden oluşabilir. Açıklamayla birlikte gösterilen uzun başlıklar kullanıcıları işlem gerçekleştirmek için teşvik eder.
 • İşletme Adı kısmına ise marka ya da işletmenizin adını yazmanız beklenmektedir. Bu kısımda doğru yazdığınıza emin olmanız ise bir hayli önemlidir. Bu alana işlediğiniz bilgiler aynı şekilde kullanıcıların karşısına çıkar.
 • Nihai URL adresinde ise çıktığınız reklama tıklandığında yönlendirilecek olan internet sitesi adresi kısmıdır. Sitenizin URL adresini doğru kopyalayıp yapıştırdığınıza emin olun.
 • İsteğe bağlı olarak gerçekleştirebileceğiniz bir yöntem için, Reklam URL’si Seçenekleri’ne gidin ve izleme parametresi ya da özel parametreleri burada ekleyin.
 • Yine isteğe bağlı bir şekilde gerçekleştirebilecekleriniz arasında yer alan Diğer Seçenekler kısmından ilerleyerek Harekete Geçirici Mesaj kısmına tıklayınız. Burada açılan menülerden mesajınızın metnini ve dilini seçmeniz beklenecektir.
 • Tanıtım metinleri kısmında teklifinizi açıkça ortaya koymanız ve abartılı ifadelerden uzak durmanız önerilmektedir. Burada bahsetmiş olduğum abartılı kısımda ise tüm metni büyük harflerle yazmak ya da göze çarpan gereksiz noktalama işaretleri kullanmayı açıklamaya çalıştım. Tanıtım metninizde tekrar eden ifadelerden uzak durmanız sizin için oldukça faydalıdır. Etkili mesajlarla müşterilerinizin dikkatini çekmeyi hedefleyin ce uzun ömürlü sloganlar kullanmaya gayret gösterin.

Bu ve buna benzer birçok noktayla birlikte Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda dikkat etmeniz gereken başlıklara değinmeye gayret gösterdim. Sizlerde reklamlarınızı oluştururken bu başlıkları göz önünde bulundurursanız güzel dönüşler alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Feed İçeren Dinamik Reklamların Oluşturulması

Dinamik yeniden pazarlamada ürünlerinizi görüntüleyen ya da web sitenizde var olan kullanıcılara ürün reklamlarını göstermenize olanak tanır. Benzersiz kimlik ve resimler, fiyatlar gibi özelliklerin yer aldığı tüm ürün ya da hizmetlerinizin bulunduğu bu alan sayesinde oluşturacağınız feedler görünürlüğünüzü gözle görülür şekilde artıracaktır.

Reklamlarınızı oluştururken eklediğiniz fiyatın ön eki yerine kullanılan kısım feedinizdeki biçimlendirilmiş fiyat kullanılır. Bu reklamlarla birlikte dinamik feed resimleriniz ve görüntülüdeki görüntüleriniz aynı olmayacaktır.

Reklamdaki yer verdiğiniz tüm görseller ya da metinler feed reklamlarında görüntülenmez. Erişiminizi artırabilmek için zaman zaman akışta yalnızca yazılar görünebilir.

Performansınızı ve satışınızı artırabilmek amacıyla birtakım etiketler kullanılabilir. Bahsetmiş olduğum etiketler arasında “yeni, fırsat, fiyat düşüşü” şeklinde etiketler kullanılabilir.

Bu ve bunun gibi daha birçok düzenleme algoritma tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda bu ince ayrıntıları da vermiş olayım.

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Neden Görüntülü Reklamlar Kullanılmalıdır?

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Başlıklı makalemde size Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda size izleyeceğiniz adımları anlattım ve sonrasında da Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda feed içeren reklamların oluşmasına da değindim. Peki, Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda neden görüntülü arama ağı reklamı vermelisiniz başlığına da biraz değinmek istiyorum.

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda neden görüntülü arama ağı tercih etmeniz gerektiğinde ilk olarak size kullanıcılara birden fazla yerden ulaşabileceğinizden bahsetmek isterim. İnternetin derya deniz bir mecra olduğunu bilmeyenimiz yok, bundan dolayı da görüntülü reklam ağı reklamlarında dünya genelinde tam tamına 35 milyondan fazla web sitesi ve uygulamaların yanı sıra YouTube ve Gmail üzerinden de kullanıcılara erişebilirsiniz. Bu da haklı olarak size “Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir?” sorusunu sormanıza neden olmaktadır.

Öte yandan Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunun en büyük artılarından birisi de kampanyalarınızı hedeflerinize göre oluşturmanızdan ileri gelmektedir. Marka ya da işletmeniz için satışlarınızı ve web sitesi trafiğinizi artırabilmenin yanı sıra marka bilinirliğinizi de artırır.

Kullanım kolaylığı noktasında da Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunun cevabının araştırılması bir hayli muhtemeldir. Mevcut hedef kitlenize ulaşabilmekle birlikte teklif verme gibi başlıklarda da kolaylık sağlanabileceğinin bilincinde olun.

Optimize hedeflemeyle beraber dönüşüm hedeflerinize ulaşma olasılığınızın en yüksek olduğu reklam yöntemidir. Kampanyanızda zorlanmadan hem hedef hem de potansiyel müşteri kitlenize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Optimize hedefin yanı sıra akıllı teklif başlığıyla da her bir açık artırma dönüşümleriyle zamandan tasarruf ederken bütçenizi de en sağlıklı şekilde ilerletmeniz mümkündür.

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Başlıklı makalemizi burada yavaş yavaş noktalıyoruz. Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda gerekli bilgileri verdiğime inanıyorum. Ancak hala aklınızda, Google Görüntülü Arama Ağı Reklamı Nasıl Verilir? Konusunda bir soru işareti varsa yorumlar aracılığıyla benimle iletişim kurabilirsiniz. Görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu