Affiliate Marketing

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli Mert Kahya okuyucuları. Sizinle birlikte bugün Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Konusu üzerinden ilerleyeceğiz. Son zamanların en çok merak edilen sorusu olan “Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?” noktasında hem bana sıkça sorulan hem de arama motorlarına yazılan; Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabıyla alakalı olarak binlerce makale varken, yanlış bilgiler de ortalıkta cirit atıyor. Hal böyleyken bende, Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorusuna yanıt vermek istedim. En doğru ve net bilgilerle Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını öğrenmeye hazırsanız başlayalım!

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorgusu üzerine araştırmaya giren kişilere öncelikli olarak açıklanması gerektiğini düşündüğüm kavram; Affiliate Marketing! Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Konusuna girişimizi bu sebepten ileri gelerek Affiliate Marketing kavramına göz atmakla başlayalım istiyorum.

İlgili Makaleler

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Affiliate Marketing Nedir?

En iyi reklam yöntemleri arasında ilk sıralarda gösterilebilecek olan Affiliate Marketing, daha az bütçeyle daha çok kişiye ulaşmayı hedefler. Sosyal medya platformları aracılığıyla etkinliğini daha da artırmış olan affiliate marketing kavramını satış ortaklığı olarak tanımlamak çok da yanlış olmayacaktır.

İnternet aracılığıyla kazanç elde etmek istiyorsanız Affiliate Marketing konusuna yabancı olmamanızı öneririm. Uzak olmadığınızı anlamak çok da zor değil çünkü arama motoruna Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorusunu sorduğunuz için şuanda bu satırları okuyorsunuz. Daha az harcama yaparak sosyal medyanın gücünü de kullanmanızla birlikte çok daha geniş kitlelere ulaşabileceğiniz Affiliate Marketingin tanımını yapmamız gerekirse; 2000’li yılların başından itibaren Affiliate sözcüğü internet aracılığıyla yapılan pazarlama yöntemidir.

İngilizce dilinden hayatımıza dâhil olmuş ve sıklıkla kullanılan bir kavram olan Affilite Marketing; “bağlı bulunan şirket” ya da “üyeliğe kabul olmak” gibi anlamlarla da özdeşleştirilmektedir. Yaklaşık 10 farklı anlama gelen bu sözcüğün anlamından ziyade tanımına yönelmekte fayda var. Peki, Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorusunu yönelten kişilere adım adım affiliate sürecinden bahsetmemek olmaz diye düşünüyorum. Bundan ileri gelerek de sizinle paylaşmak istediğim bir yol haritası ve dikkatinizi çekmek istediğim noktalar var. Hazırsanız başlayalım!

  • İlk adım kesinlikle ve kesinlikle hedef kitlenizi tanımak ve anlamak olmalıdır. Bir e- ticaret sitesiyle affiliate marketing sürecine girdiyseniz ve bu yolla da kazanç sağlamak istiyorsanız önceliğiniz hedef kitleniz olmalı. Hedef kitlenizi iyi tanır ve profilinize uygun şekilde hareket ederseniz satışlarınız oldukça iyi gerçekleşecek ve bundan dolayı da komisyonunuz artacaktır. Örneğin tamamen teknoloji üzerine kurulu bir profiliniz varsa ve ilgi alanınız teknolojik aletlerse sizi takip edecek kişiler de bu ilgi alanına sahip olan insanlardan oluşacaktır. Böyle bir takipçi kitlesine bebek bezi linki verirseniz alacağınız dönüşten çok da bir beklentiniz olmasın derim.
  • Birlikte çalıştığınız e- ticaret sitesi ya da markanın ürünlerini paylaşacağınız zaman paylaşımlarınızı Instagram aracılığıyla yapmama gibi bir ihtimal olmadığı için bir de Instagram üzerinden nasıl paylaşım yapılır ona değinelim istiyorum. Paylaşmak istediğini ürünün linkini kopyaladıktan sonra Instagram hesabınıza giriş yapın. Giriş yapmış olduğunuz bu hesapla birlikte paylaşım yapmak adına hikâye kısmına tıklayın. Ürün ya da ürünlerle bağlantılı olan ilgi çekici bir görseli hikâye kısmınıza ekleyin. Ardından sağ üst köşede bulunan etiket işaretine tıklayın. Tıkladığınız etiket işaretinin ardından bağlantı sekmesine dokunun.

Burada karşınıza linkinizi kopyalayabilmeniz adına bir alan çıkacak. Bu alan sayesinde kopyalamış olduğunuz URL’yi takipçilerinizle paylaşabileceksiniz. Bu paylaşımı yaptıktan sonra tek bir adım kalıyor, o da takipçilerinizin satın alma işlemini gerçekleştirmesini beklemek!

Bahsetmiş olduğum bu sıralamayı takip ederek Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorunuzun cevabını canlı şekilde kendiniz vermiş oluyorsunuz aslında. Hem tarafıma hem de arama motorlarına sıklıkla yöneltilen Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Konusunda elimden geldiğince net cevaplar vererek aklınızdaki soru işaretlerini giderdiğimi düşünüyorum.

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Sorusuna bir cevap arayan herkesi de tebrik ederek yazımı sonlandırmak istiyorum. Geleneksel reklamcılık yöntemlerinden uzak bir şekilde günümüz şartlarına uyum sağlayarak Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapan kişiler geleceği şimdiden görmüşler desem abartı olmayacaktır. Kabuğunuzu kırmaya korkmadığınız ve Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? Yolunda ilk adımınızı attığınız için sizleri tebrik ediyorum. Kendinize çok iyi bakın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu