Affiliate Marketing

Hepsiburada Influencer Olma

Selamlar arkadaşlar, bugün sizinle birlikte Hepsiburada Influencer Olma konusunda bilgi alışverişinde bulunmayı planlıyorum. Öncelikle Hepsiburada Influencer Olma konusunu seçmemdeki sebep hem arama motorlarına hem de benimle iletişime geçen kişilerin Hepsiburada Influencer Olma konusunda bilgi eksikliği olduğunu hissetmemdi. Hepsiburada Influencer Olma noktasında yanlış bilinen bilgileri doğruya çevirip aynı zamanda da eksiksiz öğrenme sürecine hazırsanız başlayalım! Peki, Hepsiburada Influencer Olma nasıl yapılır? Gelin, daha yakından bakalım…

Son zamanların en merak edilen konularından birisi olan Hepsiburada Influencer Olma noktasında ünlü e-ticaret sitesiyle işbirliği yapmak ve Hepsiburada Influencer Olma yolunda gelir elde etmek hedefindeyseniz, bu makale tam da aradıklarınızı size sunuyor. Hepsiburada Influencer Olma yolunda atmanız gereken ilk adım; Influencer Başvuru formunu doldurmanız!

İlgili Makaleler

Hepsiburada Influencer Olma, Form Doldurarak Başlayalım!

Hepsiburada Influencer Olma yolunda ilerlemek ve bir influencer olup gelir elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem influencer başvuru formunu doldurmanızdır. Türkiye’nin en güvenilir e-ticaret sitelerinden birisi olan Hepsiburada’da influencer formu doldurup, Hepsiburada Influencer Olma konusunda kararlıysanız bu adımları izlemeniz gerekmektedir;

  • Formu ilk açtığınızda karşınıza İsim-Soy isim ve doğum tarihinizi gün, ay, yıl şeklinde belirtilen alanlara doldurduktan sonra mail adresiniz ve cep telefonunuza ait olan numarayı da eksiksiz bir şekilde doldurmanız beklenir.
  • Sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabınızın adını ve takipçi sayınızı yazmanız gerekmekte. Bunun yanı sıra hikâyelerinizin izlenme sayısı ve son bir ay içerisinde hanenize yazdırdığınız beğeni sayısını belirtilen alanlara işleyin. Yine son bir ay içerisinde profilinize yapılmış olan yorum sayısı da doldurmanız istenen bilgiler arasında yer alıyor.

  • En çok kullanıcıya sahip olan platformların başında yer alan Instagram üzerinde, hesabınızı hangi alanda kullandığınız, tarafınıza sunulan seçenekler arasından işaretlenmesi beklenen başlıklar arasında yer alıyor.
  • Instagram takipçilerinizin yaşadığı ülkeleri işaretlemeniz için tarafınıza beş adet seçenek çıkıyor. Bu seçenekleri ülke dağılımına göre doldurduktan hemen sonra yaş ve cinsiyet dağılımını açıklamanız bekleniyor.
  • Neredeyse tüm e-ticaret siteleri tarafından influencer olmak isteyen kişilere sunulan şartlardan birisi olan fatura kesme işlemi de Hepsiburada Influencer Olma yolunda adaylara sunulan sorulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fatura kesip kesemeyeceğinizi evet ya da hayır olarak tarafınızca işaretlenmesi gereken iki alan olarak karşınıza çıkmaktadır.
  • Öte yandan Hepsiburada Influencer Olma başvuru formunda başka bir e-ticaret sitesiyle çalışıp çalışmadığınız da size sorulacak olan sorular arasında yer almaktadır.
  • Bu sıralamayı takip ettikten sonra başvurunuzu gönderin ve “Başvurunuz Başarıyla Tamamlandı!” yazısı karşınıza çıktığı takdirde başvurunuzun tamamlanmış olduğunu anlayabilirsiniz.

Hepsiburada Influencer Olma yolunda ilk adım olan influencer başvuru formu bu adımalar sayesinde tamamlanmış olacaktır. Hepsiburada Influencer Olma noktasında başvuru formunuzu gönderdikten kısa bir süre sonra başvurunuz olumlu ya da olumsuz olarak cevaplandırılacaktır. Bu konuda da başvurunuz onaylandıktan sonra linklerinizi paylaşıp gelir elde edebilirsiniz.

Hepsiburada Influencer Olmak İçin Onay Aldıktan Sonra…

Hepsiburada Influencer Olma yolunda ilk adım olarak başvurunuzu yaptıktan hemen sonra sonucun olumlu sonuçlanmasıyla beraber linklerinizi paylaşıp gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Önceden Instagram yalnızca belirli sayıda takipçisi olan kişilere link paylaşım izni veriyordu. Artık son gelen güncellemeyle birlikte her Instagram kullanıcısı link verebilir hale geldi.

Bir yandan oldukça verimli ve güzel bir işlem olan link verme konusunda her kullanıcıya sunulan bu imkânla birlikte birçok kişi link verse de yalnızca anlaşmalı oldukları e-ticaret siteleri tarafından influencer kabul edilen kişiler gelir elde edip ödeme alabiliyorlar. Eğer sizde başvurunuz sonucunda olumlu bir dönüş aldıysanız ve ne zaman paylaşımlar yapmaya başlayacağınızı merak ediyorsanız bakalım…

Hepsiburada tarafından satış ortaklığınız onaylandıktan sonra Hepsiburada Influencer Olma yolunda link paylaşımlarınıza başlayabilir ve gelir kazanmak için linklerinizi takipçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz. Affiliate sürecinde olmaya başlamanızla beraber linklerinizden gelir elde edebilmek için Hepsiburada sitesine kayıtlı olan mail adresinizle beraber influencer kaydınız yapıldıktan sonra linklerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Tüm mecralarda linkinizi paylaşmanız mümkündür ancak son dönemin en çok gelir kazandıran platformu Instagram olduğu için ben okuyucularıma Instagram’ı öneriyorum. Hem daha geniş kitleye ulaşabilmek adına hem de daha fazla gelir elde edebilmeniz için Instagram’ın doğru adres olduğunu söylemek mümkündür.

Onayınızı aldıktan sonra Hepsiburada Influencer Olma yolunda ilerlerken ola ki Instagram kullanıcı adınızı değiştirirseniz, bu değişimden muhakkak Hepsiburada ekibini bilgilendirin. Bu değişimi bildirmediğiniz takdirde linkleriniz aracılığıyla gelir elde edemezsiniz. Hepsiburada Influencer Olma sürecinde bu ve bunun gibi değişimlerden yetkili ekibe muhakkak bilgi verin!

Takipçilerinizden size stokla alakalı gelen sorular olduğu takdirde bunu cevaplama gibi bir zorunluluğunuz olmamasına rağmen eğer soruları cevapsız bırakmak istemiyorsanız yine Hepsiburada ile iletişime geçerek stok durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Hepsiburada Ödeme Sistemi

Hepsiburada Influencer Olma sürecini kimse kara kaşa kara göze yapmıyor ve elbette bir dönüş bekliyor. Bu sistemde de ücret kazanabileceğiniz ve kazanamayacağınız birkaç noktaya değinmek istiyorum. Öncelikle en kritik konulardan birisi alışverişin hangi cihaz aracılığıyla yapıldığıdır.

Hepsiburada üzerinden yapılan alışverişlerin telefon ya da app üzerinden tanımlanması gerekmektedir. Eğer deskop aracılığıyla bu alışveriş işlemi gerçekleştiyse ücret alamayacağınızı bilmelisiniz!

Paylaşım yaptığınız linkler Hepsiburada tarafından kontrol edilir. 5 günlük bir süre zarfında takip süreci tamamlanır ancak 6 gün geriden hesaplandığını da göz ardı etmeyin. Yani kısaca özetleyecek olursak Hepsiburada Influencer Olma sürecinde içeride kalan 6 gününüz olacak.

Hepsiburada Influencer Olma sürecine dâhil ettiğiniz bir kişi sizin aracılığınızla siteye üye olduysa burada size de pay düşmektedir. Burada altını çizmemiz gereken nokta, üye olan kişinin ilk alışverişini gerçekleştirmesidir. Kimine göre az kimine göre gayet yeterli olacak bir miktar hesabınıza aktarılacaktır.

Hepsiburada Influencer Olma konusunda paylaşacağınız linklerde de dikkat etmeniz gereken ve etmezseniz gelir elde edemeyeceğiniz bir durum bulunmaktadır. Bahsetmiş olduğum bu durumsa; linklerinizin paylaşım sırasında ‘app.hps’ adresiyle başlaması gerektiğidir. Alışverişiniz tamamlansa bile linkiniz bu adresle başlamıyorsa gelir elde edemezsiniz.

En kritik konulardan birisi de influencer olabilmek için gerekli şartları sağlayıp sağlayamamanızdır. Eğer birazdan sıralayacak olduğum tanımlar size uygun değilse yukarıda anlattıklarımın sizin açınızdan herhangi bir faydası olmayacaktır. Peki, Hepsiburada Influencer Olma konusunda şartlar nelerdir?

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Instagram hesabınızda organik olarak 30.000 ya da daha üstü sayıda takipçiye sahip olmanız.
  • Fatura kesebilmeniz ya da fatura kesmek için bir ajansla çalışmanız gerekmektedir.

Size bir de bonus bilgi vermek istiyorum! Linklerinizi takipçi kitlenize göre oluşturursanız geliriniz çok daha yüksek olacaktır. Hedef kitlenizi tanır ve onların istek-ihtiyaçlarını ön planda tutarsanız linklerinizin de göreceği ilgi o seviyede olacaktır. Herkes hem kendini hem de takipçi kitlesini az buçuk biliyordur zaten. Bunun yanı sıra linklerinizi paylaşırken ilgi çekici görsel ve afişler kullanmanız da kişilerin dikkatini çekecektir. Instagram hesabınızı yalnızca bir gelir kapısı olarak görürseniz takipçileriniz bir süre sonra illa ki sıkılacaktır. Sizde sürekli link paylaşan birini görmek istemezsiniz diye düşünüyorum.

Bonus bilgilerle birlikte Hepsiburada Influencer Olma konusunu burada noktalıyoruz. Buraya kadar benimle kaldıysanız sizi çok sevdiğimi ve yeniden görüşmek için sabırsızlandığımı bilmelisiniz! Görüşmek üzere…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu