Ukrayna

Affiliate Network Marketing Nedir?

Değerli okurlar, herkesin uzmanlık alanı olan bir alan elbette ki vardır. Uzmanlık da bildiğiniz üzere tecrübe ile elde edilmekte. Dijital pazarlamanın bir alanı olan Affiliate Network Marketing Türkçesi Satış Ortaklığı dört yıldan fazladır emek verdiğim ve tecrübe ettiğim alan ile ilgili uzmanlığımı sizlerle paylaşıyor olacağım.

İlgili Makaleler

Bu yazımda çok detaya girmeden daha çok Affiliate Network Marketing Nedir ? Affiliate Network Marketing ne işe yarar bunları anlatıyor olacağım.

Affiliate Network Marketing az önce de bahsettiğim gibi  Türkçe karşılığı satış ortaklığıdır. Fakat farklı fonksiyonlarla da işlem yaptığı için satış dışında da işlemler bulunmaktadır. Aslında Affiliate Network Marketing, performans pazarlamanın tam olarak hayat bulmuş şeklidir.

Affiliate Network Marketing’in temeli iki parçaya ayrılır. Bu parçalarda Yayıncı ve Reklam verenler bulunur.

Reklam veren, tahmin ettiğiniz gibi reklamlarının yapılmasını isteyen Markalar iken Yayıncılar bu reklamları yapan kişilerdir.

Affiliate Network Marketing’de Reklam Verenler, Yayıncılara (sektör bazlı değişkenlik gösterir) dönüşümler için ödeme yaparlar. Yayıncılar ise Tıklama ya da gösterim başına düşük kazanç elde etmektense dönüşüm başına daha yüksek kazançlar elde ederler. Tabiri caiz ise tam bir Kazan – Kazan ! durumu denilebilir.

Özetle Affiliate Network Marketing, Performans pazarlaması , dönüşüm için ücretlendirme, gelir ortaklığı, satış ortaklığı gibi anlamları taşıyan bir dijital marketing yöntemidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu