Affiliate Marketing

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizinle birlikte Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını bulacağımız bir makaleyi kaleme alıyorum. Son zamanlarda arama motorlarına da sıklıkla yöneltilen Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda birçok kişinin aklında soru işaretleri olduğunu biliyorum. Tam da bundan dolayı Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusuna daha da yakından bakmak istiyorum. Peki, Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda neler bilmeniz gerekir? İşte konuya ilişkin merak edilen tüm ayrıntılar!

Dünyaya nam salan e-ticaret sitesi Amazon hakkında merak edilen soruların ardı arkası kesilmiyor. Bu konuların en başındaysa Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusu yer alıyor. Hem arama motorlarına hem de tarafıma sıklıkla yöneltilen Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda en detaylı bilgiyi sizler için derledim. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusuna gelin, daha yakından bakalım…

İlgili Makaleler

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Neden Amazon?

Dünyada en büyük satış hacmi olan en büyük online alışveriş şirketlerinden birisi olan Amazon hakkında akıllarda birçok soru olmasıyla birlikte birçok kişide satış ortağı olarak dolar üzerinden para kazanmak isteyen kişilerse; “Amazon Affiliate Nasıl Yapılır?” sorusunu soruyor. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapan kişilerin karşısına birçok bilgi çıkmakla birlikte en sıralı ve doğru bilgileri ilerleyen satırlarda sizinle paylaştım. Hazırsanız gelin bir göz atalım.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap olarak verebileceğim bilgiler arasında ilk olarak bir web sitesine sahip olmanız gerek. Özetle, gelişmiş ve Amazon tarafından görüntülenebilecek bir siteniz olmalıdır. Sitenizin ne kadar trafik yoğunluğu olduğu başvuru esnasında ve sonrasında da komisyon kazanabilmeniz açısından önemlidir. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilk olarak web sitesi noktasında 15 ile 20 bin arasında bir site trafiğinizin olması gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Sürecinde yolculuğunuza yeni bir siteyle başladıysanız ilk 180 gün içerisinde satış yapamayacağınızı biliyor olmanız gerekmektedir. Sitenizde yeterli trafiği aldıktan hemen sonra; Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilerleyeceğiniz adımlar sırasıyla şu şekildedir;

-Amazon Associates web sitesine kayıt olun.

– Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Sürecinde ikinci adım olarak web siteniz ya da hesabınızın adını girin.

-Amazon’a sitenizin içeriğini belirtin.

-Amazon’da ne tür ürünler listeleyecekseniz bunları sıralayın.

– Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Son adımda kimliğinizi doğrulamanız beklenmektedir.

Amazon’da Para Kazanabilmek İçin Gerekenler!

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilerlenilmesi gereken adımları sırasıyla takip ettikten hemen sonra direkt web sitenize ürün ekleyerek başlayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Noktasında ilerlerken satış ortağı bağlantınızı ekleyebilmek adına Amazon satış ortağı kimliğinizi belirtmeniz gerekiyor. Sitenizde yer alan bir ürün müşterilerinizden birisi tarafından tıklandığında ya da satış yaptığı takdirde sizlerde tarafınızca komisyon alabileceksiniz. Bu da özetle; Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusunda sizi bilgilendirecek bilgilerin en başında yer almaktadır.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Noktasında eğer bağlantınız izleme kimliğini içerisinde barındırmıyorsa kazandığınız tutarı göremeyeceğinizin de altını çizmemiz gerekir.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapan birçok kişi dolar üzerinden komisyon elde edeceği için büyük bir heyecanla ne kadar para kazanabileceğini de araştırıyor. Bu konuda açık bir tutar belirtmenin yanlış olabileceğinin de altını çizmeliyiz. Biraz daha deneme yanılma yoluyla ilerlenileceğini belirtmemiz gerek. Amazon satış ortağı bağlantınızı kullanarak tıklama oranınızı ölçümlemelisiniz.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda kazanacağınız ücreti tıklama oranlarıyla ölçümleyebileceğiniz bir site olarak Google Analytics sitesini kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Amazon tarafından açılan partner kontrol kanalı aracılığıyla da bağışlarınızı kontrol edebilirsiniz. Peki, tüm bu süreçte Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda satışlarınızı nasıl artırabilirsiniz? Birazda bu konuya değinelim…

Amazon’da Satışlarınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Öncelikle Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Noktasında ilerlediğiniz süre zarfında gelirinizi artırabilmek yolunda ilerlerken izleyebileceğiniz birkaç adım var. Bu adımlar arasında ilki trafik çekebilecek içerikleri oluşturmanızın ne kadar faydalı olduğunun altını çizmemiz gerekmektedir. Bu noktadaysa sitenizi ziyaret eden kişi sayısının arttıkça komisyon oranınızın yükseleceğinin de bilincinde olmanız gerekmekte. Ürünlerle alakalı ne kadar çok yazı yazar ve paylaşım yaparsanız ve içeriklerinizin kimlere hitap ettiğini öğrenebilmeniz adına blog yazılarınıza muhakkak ki önem vermelisiniz.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Öte yandan da müşterilerinizle olan iletişiminizi ne kadar artırsanız bu noktada yapacağınız şey o tıklama oranını artırmaktır. Bu da aslında bir noktada müşterilerinizle olan güveni en üst seviyeye getirmektir. Amazon’a yönelttiğiniz müşteriler daha sonrasında diğer ürünleri de alacağı göz ardı edilmemelidir. İlk etapta yapılacak şey müşterilerinizi Amazon’a yöneltmektir.

Fırsatlar listesinden yararlanabilmeniz trafiğinizi artırmak noktasında size olan kazancı daha da artıracaktır. Bu noktada en çok katkı sağlanabilecek ve satış ortaklığınızı artırabilecek noktalar arasında en çok satılan ürünlere göz atmanız muhakkak ki fayda sağlayacaktır. Amazon ürünleri arasında web siteniz aracılığıyla pazarlama yapmak ve sosyal medyanızı kullanmakta Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda size gelir sağlayabilecek maddeler arasında öne sürülebilir.

Linklerin paylaşımları ve linklerinin sosyal medyada ne kadar sınırlı olduğunu birçok kullanıcı bilmektedir. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapan kişilerde birçok bağlantı arasında gezinmekle aslında size komisyon kaybettirebilir denmesi yanlış olmayacaktır. Sürekli farklı bağlantılar arasında gezen kişiler satın alma noktasında sıkılır ve ardından da linkten ayrılır. Bu da komisyon oranında sert düşüşe sebebiyet verir.

Dünyanın en büyük gelir ortaklıklarından birisini gerçekleştirebileceğiniz Amazon’da; Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapıyorsanız kolay bağlantı araçlarını kullanmanızda muhakkak büyük önem arz etmektedir. İlk olarak 1996 yılında hayata geçen Affiliate programı sayesinde web sitesi sahipleri satış başına gelir kazanabiliyor. Peki, Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda başka nelere dikkat etmemiz gerekir?

Özellikle Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilerlenirken hedef kitlenizi muhakkak göz önünde bulundurun. Hedef kitlenizin kimlerden oluştuğunu tespit ettiğiniz takdirde hazırladığınız linklerden alacağınız dönüşlerinde çok daha yüksek olacağını da büyük bir açıklıkla söyleyebiliriz. Mesela profilinizde hitap ettiğiniz kişiler anne-bebek konusunda ilgili kişilerse onlara dönüp de klasik giyim ve makyaj malzemesinden oluşan linkleri sunarsanız dönüş alamazsınız. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilerlerken hedef kitlenizi ne kadar iyi tanırsanız buna göre de hazırlığınızı yapabilir ve komisyon oranlarınızı artırabilirsiniz. Özetle, hedef kitlenize yönelik olarak hareket ederseniz komisyon oranınızda o seviyede artacaktır.

Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konulu makalemizin bu noktada yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda izleyeceğiniz adımları sıra sıra anlatmamla beraber dikkat etmeniz gereken noktalarında altını çizmiş bulunuyoruz. Peki, Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda Amazon’un size sağlayacağı faydalar arasında hem bu programın içerisinde bulunmanızın ne kadar kolay olduğunu belirtmekle birlikte, bağlı kuruluş ve bağlantıların kaydedilebilir olduğunu ve paylaşabileceğinizi belirtmek gerekir.

Perakende devi olan bu sistemle birlikte reklam vereceğiniz birçok ürünün olacağının da altını çizmek gerekir. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda katılımcıların bağlantılar sayesinde de gelir elde edebileceğini artık biliyorsunuz. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda artık son cümlelerimizle birlikte makalemizi noktalıyoruz. Umarım sizin için faydalı bir makale olmuştur. Kendinize çok iyi bakın. Amazon Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda aklınızda kalan başka bir soru işareti varsa muhakkak benimle yorumlar aracılığıyla buluşun. Görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu