Dijital Pazarlama

ETSY’de Nasıl Satış Yaparım?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizinle birlikte ETYS’de Nasıl Satış Yaparım? Başlıklı makalemle karşınızdayım. Sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok sevilen e-ticaret sitelerinden birisi olan ETSY hakkında da sorular tarafıma yöneltilmeye devam ediyor. Arama motorları aracılığıyla sıklıkla sorgulanan Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunu sizin için mercek altına aldım. Peki, Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Gelin, Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusuna daha yakından bakalım!

Son zamanların en çok kazanan ve kazandıran e-ticaret sitelerinden birisi olan ETSY hakkında merak edilen konular gün ilerledikçe artarak sorgulanmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü arama ağı Google aracılığıyla sorgulanan Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusu hakkında merak edilen tüm detayları teker teker incelediğim, Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Başlıklı makaleme hazırsanız başlayalım! Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Başlığı altında merak edilen tüm sorular ve cevaplar makalemizin devamında.

İlgili Makaleler

Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Etsy’de Satış Teknikleri Nelerdir?

Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusu; son zamanlarda arama motorlarına sıklıkla yöneltilmekle birlikte gerek arkadaş ortamımda gerekse mail kutumda hayli fazla görmeye başladığım bir soru olarak karşıma çıkmaya başladı. Bende, hal böyle olunca Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusu üzerine eğilerek, Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Başlığı altında tüm merak edilenleri derledim.

Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda ilk öncelik olarak size sıralayacağım satış teknikleri arasında muhakkak ki özgün fotoğraflar kullanmanız olacak. Gitgide dijitalleşen dünyamızda Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda araştırma yaparken de fark etmiş olacağınız üzere artık görseller kelimelerden daha ön planda. Bence sizlerde Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Sorusuna cevap bulduğunuz bu süreçte fotoğrafların önemini göz önünde bulundurun.

Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Noktasında fotoğrafların ve ürün görsellerinin ne denli önemli olduğunu anladıysanız; ürününüzü muhakkak her açıdan ve detaylarıyla birlikte çekin. Bu şekilde hareket etmeniz müşteride hem güven uyandıracak hem de ürünle ilgili aklında soru işareti kalmamasını sağlayacaktır. Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda bahsetmiş olduğum bu fotoğraf başlığında elbette estetiği de ön planda tutmalısınızdır.

Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Noktasında ürün fotoğraflama işlemi kadar önemli olan bir diğer işlem ise ürünlerinize vereceğiniz başlıklardır. Çarpıcı ve akılda kalıcı bir başlık sayesinde potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerken aynı zamanda da Etsy tarafından da fark edilmenizi sağlayacak ve böylelikle de Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda otomatik olarak rakiplerinizin önüne geçmiş olacaksınız.

Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Yolunda bilgi vermeye devam ederken değinmeden geçemeyeceğim bir diğer başlık da hiç kuşkusuz etiketler olacaktır. Kendinizi müşterilerinizin yerine koymak, Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Başlığında ilerlerken en faydalı bakış açılarını size kazandırmış olacaktır. Bu konuda da etiketlerinizi düzenlerken İngilizce kelime kullanmayı ihmal etmeyin derim. Örnek vermem gerekirse bir ayna satacaksanız bu aynaya dair detaylardan muhakkak bahsedin. Boy aynası mı masa aynası mı? İşleme detaylı bir ayna mı veyahut farklı tarzı olan mı? Bu gibi detay bilgilere etiket kısmında ne kadar çok yer verirseniz müşterilerinizin size ulaşması da o denli kolay olacaktır.

Farklı kategorilerde ürünlerinizi sunmanız, müşterilerin sizi görmesine daha çok olanak tanıyacaktır. Etsy’de Nasıl Satış Yaparım?  Noktasında müşterilerin sizi daha rahat bulabilmesi adında fayda sağlayacağına emin olduğum kategorilendirme sisteminde potansiyel müşterilerinizle kolay bir şekilde etkileşime geçebileceksiniz.

Son olarak da dükkânınızın tanıtımını ne kadar iyi yaparsanız satışlarınızın o kadar artacağını belirtmeden geçemeyeceğim. Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Yolculuğunda mağaza tanıtımınızı belirli ayarlarda ilerleyerek yaptığınız takdirde alıcıların karşısına ilk çıkan mağaza olmanız çok daha mümkündür. Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Sorusuna bu ve buna benzer şekilde sıraladığım maddeleri dikkate almanızla birlikte satışlarınızın artmaması söz konusu dahi olmayacaktır.

Farkınızla Öne Çıkmayı Deneyin!

Sosyal medyanın hayatımızın her alanında gün geçtikçe daha fazla yer kaplıyor olduğu yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmakta. Hal böyle olunca da hem öğrendiklerimiz hem de alışkanlıklarımızın merkezi haline gelen internette milyonlarca firmanın olması kadar da normal bir durum yok. Peki, siz bu kadar firma ve marka arasından nasıl sıyrılacak ve ön sıralarda yerinizi alacaksınız? Özetle, Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda başarılı olmak için nelere dikkat etmeniz gerekecek? Gelin, biraz daha yakından bakalım.

Etsy’de başarılı bir dükkânınız olsun ve satış noktasında da üst sırada yer alayım istiyorsanız yapacağınız ilk şey dükkânınıza gereken özeni göstermek olacaktır. Bu gereken özeni göstermediğiniz takdirde milyonlarca firma arasında kaybolur gidersiniz.

Profesyonel ve şirin bir sosyal medya hesabı Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda size en çok yardımcı olacak alanlardan birisi olacaktır. Dünyanın dört bir yanından takip edilecek olan bu sosyal medya hesabında yaratıcılığı da ön planda tutmanızda fayda var. Herkese hitap edebilecek ürünleri herkesin anlayacağı şekilde paylaşmanızın ardından müşterileriniz otomatik olarak alışveriş yapma isteğiyle dolacaktır.

ETSY’nin satıcılar için sağladığı imkânlardan birisi de forum sayfası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu imkânlar arasında sunulan forum paneli sayesinde sizin gibi satıcı olan kişilerle iletişime geçebilir ve faydalı bilgiler elde edebilirsiniz. Bunları yaparken de saygılı ve samimi olmanız, Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda satışlarınızı artıracaktır. Peki, bu satışlardan elde edilebilecek komisyon oranları nedir?

Etsy’de Komisyon Oranları Nasıl Hesaplanır?

Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda ilerleye birçok kişi satışlarını nasıl artıracağı kadar aynı zamanda da bu satışlar vesilesiyle ne kadar kazanacağını merak ediyor. Bende bundan dolayı komisyon oranları başlığını biraz daha detaylı incelemek ve size bilgi vermek istedim.

İlk olarak ürününüzü listelemek istiyorsanız; Listeleme Ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu ücrette ürün başına 1.41 TL olarak belirlenmiştir. İşlem ücretinden %5 komisyon alınırken, ödeme işlem ücretinden ise %6.5+3TL şeklinde ödeme belirlenmiştir. Liste dışı reklam ücretinden de %15 komisyon düşen ETSY listeleme ücretlerini 4 ayda bir olarak da yeniler. Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda sizlerle bu bilgileri paylaşmadan geçmek istemedim.

Konunun detaylarına biraz daha eğilmemiz gerekirse; İşlem Ücreti olarak açtığımız başlıkta %5 oranında kesilen komisyon, ürünün ücret bedelinden kesilirken %6.5+3TL olarak açtığımız başlıksa Etsy’nin standart ücretidir.

Günümüzde ETSY ödeme alt yapısını Türkiye’ye de açmış bulunmakta. Bu sayede de satıcıların hesaplarına TL cinsinden ödemeler artık yapılmaya başlandı. Her yerde karşımıza çıkması muhtemel olan vergisel cezalardan birisi de yıllık satış tutarına göre verilen bir karara bağlı olarak değişkenlik gösterir. 35.316 bandını geçen miktarda bir satışı bir yıl içerisinde gerçekleştiriyorsanız vergi mükellefi de olmak zorundasınız.

Bu ve buna benzer başlıklara dikkat ederek ilerlediğiniz takdirde satışlarınızı ETSY aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda elimden geldiğince net bir şekilde yapabileceklerinizden bahsetmekle birlikte dikkat etmeniz gereken noktalara da eğilmeye gayret gösterdim.

Bu kısımda Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Başlıklı makalemizin yavaş yavaş sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Konusunda aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir. Etsy’de Nasıl Satış Yaparım? Noktasında aklınızda kalan bir soru işareti varsa yorumlar aracılığıyla benimle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu