Uncategorized

Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım?

Merhabalar değerli okurlarım bugün sizlerle birlikte Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Başlığı üzerinde biraz konuşmak istiyorum. Son zamanlarda arama motorlarına ve tarafıma sıklıkla yöneltilen Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Başlığı en çok araştırılan konulardan birisi haline gelmiş durumda. Peki, Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Gelin, Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Başlığına daha da yakından bakalım!

Dünyanın en ünlü e-ticaret sitelerinden birisi olan Amazon, hem satış hem de iş gücü hacmini gün geçtikçe büyütmeye devam ediyor. Her geçen gün bünyesine yeni ürünler ve çalışanlar ekleyen dünyaca ünlü site hakkında sorularda art arda gelmeye devam ediyor. Peki, Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusu hakkında bilmeniz gerekenler neler? İşte Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusuna dair merak edilen tüm ayrıntılar!

İlgili Makaleler

Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım?

Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusu hakkında araştırma yapan kişilere ilk olarak belirttiğim ve dikkat edilmesini istediğim konulardan birisi de hiç kuşkusuz arama motorları aracılığıyla araştırılan Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusu. Peki, Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Gelin, daha yakından bakalım!

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Amazon, aynı Google algoritması gibi kendi içerisinde bulundurduğu arama motorlarına sorulan sorgulara belirli bir algoritmayla cevap vermektedir. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda öne çıkan algoritmanın ismi A9 olarak bilinirken bu algoritmayı çözmek ve girişleri ona göre sağlamak satışlar noktasında önem arz etmektedir. Nasıl Google’a yönelttiğiniz bir sorgunun karşılığı ilk 3 sıralamada önünüze çıkmasıyla önemliyse aynı şekilde Amazon’da da da ilk 3 sıra hayati önem taşımaktadır.

Amazon’un algoritmasında öne çıkabilmek için alaka düzeyi ve performans üzerine iki temelden ilerlemek önemlidir. Bu iki temel üzerine kurulması gereken optimizasyonun düzgün kurulması durumunda aramalarda çok daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda öne çıkabilmek adına sıralama faktörleriyse şu şekilde belirtilebilir.

1-Ürün Başlığı ve Ürün İsmi

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Amazon’un başlıklara ne denli önem verdiği herkes tarafından bilinmekle birlikte sıralamayı etkileyen en önemli unsurlar arasında da ilk başta gösterilir. Ürün başlığında anahtar kelimelere yer vermeniz sıralamanızda oldukça önemli bir yer tutarken en önemli anahtar kelimenizi de listede bulundurmanız gerekmektedir.

Ürün ismini ilk başta bulunduranız gerekirken diğer adımlarda ürün ismine anahtar kelimeler doldurmamaya da gayret gösterin ve ürünü en net şekilde anlatın. Marka adınızı ekledikten sonra ürününüzün ne yaptığını net bir şekilde belirtin ardından da belirli bir içerik ya da temel malzemeden bahsedin. Ürün renginizi belirttikten sonra ürününüzün boyunu da netleştirmeyi ihmal etmeyin. Stokta kaç adet ürün kaldığına muhakkak değinin.

2-Satıcı (Marka İsmi)

Satıcı adınız ve sattığınız ürün grubuyla ilişkili bir kelimeyse belirli aramalarda daha yukarıda çıkarsınız bu da Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Başlığında size yol gösterir. Amazon’a satıcı girişiyle giriş yaptığınız takdirde satıcı hesabının arka planında çalışan ve ürünü hedeflerken girdiğiniz anahtar kelimeler mevcuttur. Mevzubahis olan anahtar kelimelerin göreviyse belirli bir ürünü listeleyeceğiniz esnada site üzerinde belirli anahtar kelimeleri Amazon’a bildirmeniz gerekmektedir.

Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda ilerlerken bahsetmiş olduğumuz anahtar kelimelerin şimdi bir etkisi olmasa bile önceden websitelerde kullandığımız meta klavyelere benzetilmesi mümkündür. Bu bahsedilen arka planda çalışan anahtar kelimelerin göreviyse belirli bir ürünü listelerken Amazon’a bildirmektir. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda ilerlerken arama motorunun ürünleri anlamlandırmasına da yardımcı olabilirsiniz.

Satıcıların ürün için anahtar kelimelerde 50 karakter sınırı varken 5 anahtar kelime bölümü mevcuttur. 50 karakter sınırını aştığınız takdirde anahtar kelimeler dizinize eklenmez ve Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Sürecinde dikkat etmeniz gerekenler;

Anahtar kelime tekrarı yapmaktan kaçının ve noktalama işareti kullanmayın

Aynı kelimenin varyasyonlarını kullanmayın ve kelime aralarına virgül koymayın

Eş anlamlı ya da aynı anlama çıkan kelimelerle listenizi tamamlayın.

Listenizi oluştururken anahtar kelime örneklerinden yararlanın.

3-Marka Alanı

Bir ürüne ait marka alanı her daim ürün sayfasında başlığın ya da ürün isminin üzerinde aynı markaya ait diğer ürünlerle bağlantı oluşturabilmek adına kullanılır. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda ürünleri listelerken ürünün markasını yazarken tam da bu sebepten dolayı dikkatli olmanızda fayda var.

Amazon’unda içerisine dahil olduğu genel kullanıcıların alıcıları bildikleri bir ürünü ararken arama terimleri arasına ürünün dahil olduğu firmanın ismini dahil ederek ararlar. Bu da Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda sizin marka adını doğru girmenizin ne denli önemli olduğunu bir kez daha gösterir.

4-Ürün Açıklamaları Ve Maddeler Şeklinde Ürün Özellikleri

Ürün açıklamalarının ve ürünün özelliklerinin birbirini tamamlayan ne denli önemler olduğu Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda sıklıkla bahsedilen başlıklardan birisidir. Ürünlerinizi müşteriye tanıtmanız ve gövde gösterisi yapacağınız alanın burası olduğu bilinir. Müşterilerinizin hangi ihtiyaçlarına cevap vereceği ve neden ürüne ihtiyaç duyacakları da ürünün teknik detayları kısmında bahsedilir.

Amazon’da yer alan bu alanı aktif ve doğru şekilde kullanmanız Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Başlığında sizi rakiplerinizden ayıracaktır. Amazon’un SEO çalışmaları için gereken anahtar kelimelerin abartmadan varyasyonlarla detaylı anlatılırken kullanılması ürünün hem sitede hem de Google aracılığıyla yapılacağı aramaların sıralamasında etki edeceği bilinmektedir. Bundan dolayı Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda hem site içi hem de arama motorları aracılığıyla ön sıralara çıkmanızı sağlayacak bu hususa dikkat etmenizi öneririm.

Ürün özelliklerini maddeler halinde yazmanız da Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda sizleri öne çıkaracaktır. Maddeler halinde yazılan özelliklerin daha akılda kalıcı ve dikkat çekici olduğu bilinmektedir. Alıcıların dikkatini daha hızlı çekeceği bilinen bu sıralamayla Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda başarılı olmanız hem de satışlarınızı artırmanız mümkündür.

5-Ürün Fiyatı

Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda belki de en önemli başlık ürün fiyatıdır. Performans kaynaklı faktörler arasında yer alan ürün fiyatı başlığı doğrudan satıcı tarafından kontrol edilemese de zordur ancak en önemli başlıklardan birisidir. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Başlığında daha iyi satış yapabilmeniz adına sizi üst sıralara taşıyacak bu faktör hem site içerisinde hem de rakip Pazar yerlerinde sizi üst sıralarda konumlandırır. Satış yapan firmalar sizden daha düşük fiyata satış yapıyorsa iki tür durumla karşılaşabilirsiniz. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda karşılaşabileceğiniz bu iki durumsa şunlardır;

Rakiplerinizin sattığı aynı ya da benzer ürünler kadar çok satış yapamamanız.

Amazon algoritması ürün fiyatınızın yüksek olması halinde önyargılarla karşılaşacaksınız.

Bu ve buna benzer durumlarla karşılaşmamanız için yapmanız gerekenleri bir başka yazımda sizlerle paylaşacağım. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda dikkat etmeniz gereken başlıklar özetle bu şekildeydi. Ürün yorumları ve puanlamalar da Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda sizi etkileyebilecekken müşterilerinizle diyalog kurarken de dikkatli olmanızda fayda var. Ürünlerinizin yanına eklediğiniz küçük hediyeler de Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda yorumlarınızı artıracağı için önemli başlıklardan birisi olarak gösterilebilir.

Bu ve bunun gibi başlıklara dikkat ettiğiniz takdirde Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda başarıyla sonuç almanız oldukça mümkündür. Amazon’da Nasıl Öne Çıkarım? Konusuna dair merak ettiklerinizi yorumlar aracılığıyla bana iletebilirsiniz. Sizleri seviyorum, hoşçakalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu