Dijital Pazarlama

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizinle birlikte Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusu hakkında konuşmak istiyorum. Son dönemlerde arama motorlarına da sıklıkla sorulan Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap olarak birçok makale kaleme alınsa da eksik ya da yanlış bilgiler olduğunu fark ettim. Tam da bu noktada eksik ya da yanlış bilgilerle kafanızı karıştırmamanız için gelin, Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusuna daha da yakından bakalım!

Türkiye’nin en çok satış yapan ve site trafiği yakalayan e-ticaret sitelerinden birisi olan Çiçeksepeti hakkında sorular art arda gelmeye devam ediyor. Yalnızca müşteri değil aynı zamanda satış ortağı da olmak isteyen kişiler Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırmalar yapmayı sürdürüyor. Hem arama motorlarına hem de tarafıma sıklıkla sorulan Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunu sizler için kaleme aldım. Peki, Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? İşte konuya ilişkin merak edilen tüm detaylar!

İlgili Makaleler

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır?

Gün geçtikçe değişen ve gelişen alışkanlıklarımızdan birisi olan alışveriş alışkanlıklarımıza yeni bir boyut açan e-ticaret siteleri artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Birçok kullanıcıya sahip olan ve oldukça yüksek trafik yakalayan e-ticaret sitesi Çiçeksepeti hakkında sorular da arka arkaya gelmeye devam ediyor. Yalnızca harcama yapmak değil aynı zamanda gelir de elde etmek isteyen kişilerce sıklıkla sorulan Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunu sizler için mercek altına aldık. Peki, Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda neler bilmeniz gerekiyor?

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapan kişiler ilk olarak sürece nasıl başlayacaklarını ve süreç boyunca nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrenmek istiyor. Tam da bu noktada Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilk adımın üyelikten geçtiğini söyleyebilirim. Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden birisi de link paylaşımı ve etkileşim yakalamak olduğundan üyeliği olmayanlar Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Sorusunu hiç sormamalılar bile! Çiçeksepeti’ne üye olmanız için gereken adımlarsa aşağıdaki şekildedir;

-Çiçeksepeti uygulamasına giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst köşede yeşil renkli bir sepet gözünüze çarpacaktır. Bu sepetin hemen yanında bulunan ‘üye ol’ kutucuğu sayesinde üyelik işlemi için ilk adımı atmış olacaksınız.

-Bu adımı tamamladıktan sonra karşınıza ‘Yeni Üyelik’ sayfası açılacak. Bu sayfa aracılığıyla adınız ve soyadınızı yazdıktan ve e-posta adresinizi sisteme işlemenizle birlikte belirlediğiniz e güvenli olduğuna inandığınız şifrenizi bu kısımda gerekli alanlara işleyin.

-Yukarıda Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda bahsettiğim adımları geçtikten sonra formun alt kısmında yer alan ‘Çiçeksepeti.com tarafından tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine izin veriyorum.’ ve ‘Üyelik Sözleşmesi ‘ni ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metni ‘ni okudum, onaylıyorum.’ Kısmı karşınıza çıkacak burada yer alan kutucukları işaretledikten sonra yeşil renkte bulunan ‘Üye Ol’ ikonuna tıklayarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Bu adımları eksiksiz tamamlamanız durumunda Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilk etap tamamlanmış olacaktır. Peki, bu adımların ardından ne geliyor?

Üyelik İşleminden Sonra Sıra Şartları Sağlamakta!

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda ilk adım olan üyelik işleminizi gerçekleştirmenizle beraber sıra influencer olabilmenize geliyor. Her üye Çiçeksepeti’nden gelir elde edemiyor. Satış ortağı olabilmek ve gelir elde etmek için influencer olmak isteyen kişilerin karşılaması gereken şartlarsa şu şekildedir;

-18 yaşından büyük olmak

-Fatura kesebilmek ya da adınıza fatura kesebilecek bir ajansla çalışmak.

-Organik şekilde Instagram hesabınızda 20.000 kişi ya da daha fazla oranda takipçiye sahip olmak

-Başvurusu yapılacak influencer adayının kendi adına ait IBAN hesabının olması.

Çiçeksepeti’ne Influencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapılırken karşınıza çıkan şartları karşılayan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını da merak ediyorlar. Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda, Affiliate yapabilmek için öncelikle influencer olmanız gerekmekte ve influencer olabilmeniz içinde gerekli şartları sağladığınız takdirde aşağıdaki adımları izleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda influencer başvurunuzu yapabilmek için Çiçeksepeti’nin resmi sitesine girin ve influencer başvuru kısmına tıklayın. Karşınıza açılan sekmede yer alan boşluk alanları hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurduğunuza emin olun. Bahsetmiş olduğum sayfada karşınıza çıkan ve doldurulması beklenen alanlar arasında; İsim- Soy isim, telefon numarası, Çiçeksepeti’ne kayıtlı mail adresiniz, eksiksiz bir şekilde ikamet adresiniz, T.C Kimlik numaranız ya da Vergi Numaranız, daha öne herhangi bir e-ticaret sitesiyle çalışıp çalışmadığınız, Instagram adresiniz, Instagram takipçi sayınız, IBAN numaranız ve verdiğiniz IBAN’a kayıtlı olan isim soy isim gibi bilgiler yer almaktadır.

İstenilen bilgileri alanlara doldurmanızla birlikte Çiçeksepeti’ne göndermeniz gerekmektedir. Formu doldurmanızla birlikte ne yazık ki hemen influencer sayılmıyorsunuz. Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Süreci biraz beklemelerle dolu bir süreç olduğu gibi tam da bu noktada da beklemeniz gerekmektedir. Başvuru formunu gönderdikten sonra sosyal paylaşım sitesi hesabınızı herkese açık konuma getirmeyi ihmal etmeyin. Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Sürecinde değerlendirme aşamasında hesabınız gizli olursa tüm şartları sağlasanız bile onay almanız mümkün değildir.

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda başvurunuzu gönderdikten sonra bekleme süreciniz başlayacaktır. En geç 5 iş günü içerisinde başvurunuzun değerlendirileceği ve olumlu olması durumunda tarafınıza dönüş sağlanacağı bilinmektedir. Bahsedilen süre içerisinde dönüş almamanız durumunda başvurunuzun olumsuz sonuçlandığını anlayabilirsiniz. Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Süreci de böylelikle sizin için başlamadan bitmiş olacaktır.

Ancak Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır?  Konusunda ilerlerken tarafınıza onay maili geldiği takdirde ‘Tune’ adı verilen uygulama üzerinden de kayıt işlemi gerçekleştirmeniz istenecek. Bahsetmiş olduğumuz kayıt işlemini gerçekleştirmek adına da ‘https://partners.lolacicek.com/’ adresini arama motorunuza yazın. Karşınıza hesap oluşturma sayfası çıkacak ve sonrasında da ekranda beliren formu doldurmanız istenecek. Bahsi geçen formda; Instagram kullanıcı adınız, güncel adresiniz, yaşadığınız şehir, yaşadığınız ülke, bulunduğunuz ülke, posta kodu, telefon numarası, e- mail adresi, şifre, isim ve soy isim son olarak da çalıştığınız ajansı yazmanız istenecek.

Neden Çiçeksepeti’yle İş Birliği Yapmalısınız?

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda üyelik ve influencerlık için neler yapmanız gerektiğine ve gerekli şartlara değindim. Bu şartların sağlanması durumunda başlayacağınız influencerlık sürecinde neden diğer e-ticaret sitelerini değil de Çiçeksepeti’ni tercih etmenize ilişkinde biraz bilgi vermek istiyorum.

  • Tune adlı uygulamayı indirerek raporlarınıza anlık olarak erişebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde anlık raporların yanı sıra güncel tıklanma sayılarınızı ve hak ediş raporlarınıza hâkim olabilirsiniz.
  • Çiçeksepeti tarafından influencerlara özel olarak hazırlanan teklif ve paylaşım seçeneklerine erişebilirsiniz. Bu linkler arasından hedef kitlenize ve profilinize uygun olanları kullanarak hem satışlarınızı artırır hem de komisyon oranınızın yükselmesini sağlamış olursunuz.
  • Hem firma hem kategori ve bunların yanı sıra ürün konusunda da milyonlarca seçeneğinizin olması hedef kitlelerin tamamına erişebilmenize imkân tanır. Link oluştururken zorlanmazsınız.
  • Güncel kampanyaların tarafınıza anlık olarak iletilmesiyle birlikte bu kampanyaları takipçilerinizle paylaşarak komisyonların yanı sıra 100.000 TL’ye varan miktarlarda bonus kazanabilirsiniz.

Çiçeksepeti Affiliate Nasıl Yapılır? Konusunda eksiksiz ve hatasız bilgi verdiğimi düşünüyorum. Hala konuya ilişkin merak ettikleriniz varsa yorumlar aracılığıyla bana iletebilirsiniz. Sevgilerimle!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu