Markalaşma

Audi Nasıl Marka Oldu?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizinle birlikte otomobil denilince akıllara gelen ilk markalardan birisi olan Audi hakkında konuşmayı planlıyorum. Audi Nasıl Marka Oldu? Konusunda birbirinden farklı onlarca efsanenin olduğu biliniyor. Peki, Audi Nasıl Marka Oldu? Aslında oldukça ilginç bir süreçte ilerleyen Audi Nasıl Marka Oldu? Sorusunun cevabının arkasında davalar, şirket büyümeleri hatta ve hatta Naziler bile yer alıyor. Audi Nasıl Marka Oldu? Sorusuna cevap vereceğimiz yazımıza hazırsanız başlayalım!

Dünyanın en etkili ve hem disiplin hem de yenilik konusunda rakip tanımayan Almanya’da kurulan Audi Nasıl Marka Oldu? Sorusu birçok kullanıcı tarafından arama motorlarına yöneltiliyor. Audi Nasıl Marka Oldu? Sorusu üzerine araştırma yapan kişilerin hem doğru hem de yanlış bilgilerle karşılaşacağını fark edince, Audi Nasıl Marka Oldu? Başlıklı bir makaleyi kaleme almak istedim. Sizleri sıkıp bunaltmadan Audi Nasıl Marka Oldu? Konusunda en doğru ve ilginç bilgilerle dolu makaleme başlamak için kemerlerinizi bağlamayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Audi Nasıl Marka Oldu?

Bundan tam iki yüzyıl önce yani 1885 yılında Wanderer Company isimli bir şirketin temeleri August Horch tarafından atıldı. 1899 ve 1904 yılında iki şirketi daha hayata geçiren Horch, o dönemde herkesin dikkatini de üzerine çekmeyi başardı. Audi Nasıl Marka Oldu? Konusuyla bu amcamızın ne işi var diye düşünmeyin, az sabır. Hepsini anlatacağım.

Bu Horch abimizin hızlı yükselişi sert bir çakılışla son buldu ne yazık ki. Ticari marka ihlali yaptığı gerekçesiyle firmaları kapatılan August Horch’un elinde sadece Audiwerke AG Zwickau şirketi kaldı. Audi Nasıl Marka Oldu? Sorusunda adı geçen Audi şirketinden bahsediyorum. İlk arabasını 1910 yılında piyasaya sürüldü. Daha çok yarış ve spor etkinliklerinde kullanılan bu araçlar o dönemde de birincilik madalyasını tam üç kez kazandı.

Audi Nasıl Marka Oldu? Konusunda belki de Audi’nin bu kadar bilindik bir marka olmasına yol açan bir araba modeli vardı. Audi Type K adı verilen modelde, ilk kez soldan direksiyonlu olarak üretilen Alman arabası olmasıyla da büyük ses getirmişti. Audi Nasıl Marka Oldu? Konusunda hepimizin aklında direkt canlanan o logonun asıl amacı markayı temsil etmek değilmiş! Amaç olarak otomobil birliğini temsil etmeye çalışan kişilerle birlikte iç içe geçen dört halka, logo olarak benimsendi.

Audi Nasıl Marka Oldu? Konusunda her şey yolunda ilerlerken ve Audi hem satış anlamında yükselirken diğer yandan da 2. Dünya Savaşı baş göstermeye başladı. İlk Avrupalı otomobil şirketi olan Audi üretim gücünü tamamen farklı bir alana yönelterek Alman ordusu için zırhlı araç üretmeye başladılar. Audi Nasıl Marka Oldu? Sorusuna tam da bu sırada adım adım markalaştılar demek isterdim ama ne yazık ki olay tam tersi şekilde ilerledi. Sovyet etkisi altında kalan Doğu Almanya bölgesinin sınırları içerisinde kalan Audi, 1948 yılında da ticari sicilden silindi.

 

Audi Nasıl Marka Oldu? Yolunda ilerleyen bu araba şirketi diğer yandan da bir davayla karşı karşıya kaldı ve Audi Nasıl Marka Oldu? Sürecine sekte vuracak bir olayla karşı karşıya kaldı. Bu davanın konusu ise Audi marka araçların ani hızlanma problemiydi. Binlerce kazanın yaşandığı bu olay sonucunda da 6 kişi hayatını kaybetmişti. Audi Nasıl Marka Oldu? Sorusuna sekteye uğradılar şeklinde cevap verdiğim bu davadan ise Audi galip olarak ayrıldı çünkü hızlanma düşük bir miktardaydı ve sürücülerin panik yapması sonucunda kaza yaşanıyordu.

Audi Nasıl Marka Oldu? Konusunda ise şirketin yüzlerce kez el değiştirdiğini belirtmem gerekir. Son olarak 1972 yılında Audi 80 modelini üretip satışa çıkaran fabrika tamamen bağımsızlığını eline aldı ve Audi Nasıl Marka Oldu? Konusunda da en net cevabı aslında vermiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu