Ukrayna

Baykar’dan Ukrayna’ya Gurur Duyulacak Hediye! 3 Adet Bayraktar TB2 SİHA Hibe Etti…

Ukrayna ve Rusya savaşının kaldığı yerden devam ediyor. Her ne kadar canım ülkem Türkiye’de olsam bile kalbimin yarısına sahip olan Ukrayna’dan gelen haberleri de takip ediyorum. Ölümlerin ve kayıpların yaşandığı Ukrayna’ya Türkiye’den gelen göğüs kabartıcı haber, yüreğimde kuşların uçuşmasına neden oldu!

Ukrayna’nın zor durumda olduğunun farkında olan Türkiye, daha savaşın ilk günlerinde bile yanlarında olduğunu göstermişti. Ukrayna’ya 3 tır dolusu yardım gönderen Türkiye, göğüsleri kabartmıştı. Gıdadan, yorgana hatta en ufak, akıllara gelmeyecek detayları bile düşünen Türkiye, Ukraynalı halkın acısına merhem olmayı başarmıştı. Şimdi yeniden Türkiye’den Ukrayna’ya göğüs kabartacak; “Helal olsun” dedirten bir hediye geldi!

İlgili Makaleler

Türkiye’den Ukrayna’ya Yardım Eli!

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna halkının kendilerini korumak adına bağış kampanyası düzenledikleri ortaya çıkmıştı. Halktan ve sanatçılarından yardım isteyen Ukrayna, TB2 Siha alabilmek adına çalışmalara başlamıştı. Bu durumdan haberdar olan Baykar ise anında harekete geçerek; Ukraynalı vatandaşa yardım elini uzattı!

Baykar, sosyal medya üzerinden, “Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz. Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz” açıklamasında bulunarak Ukraynalı halkın dualarını aldı!

Baykar’dan gelen bu çözüm için Mert Kahya olarak teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Aziz Türk milletinin ne kadar yüce gönüllü olduğunu; Ukraynalı halka göndermiş olduğu 3 bayraktarla göstermiş oldu. Gerçekten helal olsun! Tüm içtenliğimle söylüyorum ki, Türkiye; Rusya ve Ukrayna savaşını en iyi şekilde yönettiğini görebiliyoruz!

Bağış için toplanan tüm paraların Ukraynalı halka harcanmasını rica eden Baykar, gurur duydurdu! Bir dönem Ukrayna’da yaşamış bir olarak şunu demeliyim ki, yüreğim sızladı. Türkiye’den bu Ukrayna hamlesi için binlerce kez Baykar’a teşekkür ederim… Türk milletinin bir kez daha yüce gönüllü olduğunu görmüş oldum!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu