Ukrayna

Dünya Rusya’ya Ateş Püskürüyor! “Çocuk” Yazmasına Rağmen Bomba Yağdırdılar!

Dünya, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşa gözlerini dikti. Neredeyse 15 binden fazla kişinin canını yitirdiği Rusya – Ukrayna Savaşı’nda yaşanan son olay benim yüreğimi yaktı. Bence bu durum “yüreği” olan herkesi yakmalı. Bombaların yağdığı Ukrayna’ya saldırıları kesilmeyen Rusya’ya ise dünyanın tüm ülkelerinden tepkiler yağıyor. Gelen son bilgilere göre ise çocukların bulunduğu ve “Çocuk” yazılmasına rağmen Rusya, Ukrayna’da masumların sığındığı yere saldırılar düzenledi.

Rusya’nın savaş içerisindeki uyguladığı vahşice politika ise milyonların tepkisini topluyor. Sosyal medya üzerinden Ruslar bile bu savaşın doğru olmadığını belirten yorumlarda bulunurken; Putin’in yaptıkları bitmek tükenmek nedir bilmiyor. Şubat ayının son günlerinde başlayan; Ukrayna’yı ve Ukraynalıları darmaduman eden savaşta en az 15 bin ölü var.

İlgili Makaleler

 Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: “Kalbim Kırık”

Mariupol’de sivillerin sığındığı tiyatro binasına yapılan Rus askerlerinin saldırısı dünya tarafından büyük tepkiler topladı. Tek suçları Ukrayna’da doğmak olan sivillerin içinde ise kadın ve çocuklarda bardı. Bina içerisinde binlerce sivilin olduğu gündeme bomba gibi düşerken; Ukrayna’daki yetkililer ise “Bölgede saldırılar devam ettiği için şu an net bir sayı veremiyoruz” açıklamasını yaptı. İngiliz medyası ise binanın içinde en az 1200 sivilin olduğunu dile getirdi. Yaşanan bu acı olaylardan sonra ise Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy açıklamada bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy “Rusya’nın halkıma yaptıklarından dolayı kalbim kırık” sözlerini dile getirdi. Tiyatro binasının dışarısına büyük, beyaz harflerle “Çocuk” yazmalarına rağmen Rusya’nın bu binaya saldırması tepkilere neden oldu. Sadece Devlet Başkanı Zelenskiy değil aynı zamanda Mariupol Belediye Başkanı’nın danışmanı Petro Andruişenko’da olay hakkında açıklamalarda bulundu.

Belediye başkanının danışmanı, “1000’den fazla insan orada kalıyordu. Şehrin en büyük sığınağı orasıydı. Fakat bitmeyen saldırı ve ateş açmalar dolayısıyla oraya gidemiyoruz” ifadesine yer verdi. Saldırılan tiyatro binasının içinde hasta ve hamile insanların olduğunun bilgisi ise medyaya düştü.

Bir kez daha tepki alan Rusya, bu saldırıyı kabul etmedi. Şaşırdık mı? Hayır! Saldırının ilk gününden beri sivilleri hedef almadıklarını dile getiren Rusya, yaptığı vahşeti yine kabul etmedi. Sizler konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu