Tecrübeler ve Önerilerim

Efes Bandosu Kimlerden Oluşur?

Selamlar değerli Mert Kahya okuyucuları, sizinle gezdim-gördüm serimize son gaz devam ediyoruz! Şuanda dünyalar güzeli eşim Anna ile birlikte balayının keyfini çıkarıyoruz. Hem de en sevdiğimiz otellerden birisi olan Rixos Premium Göcek’te. Otelle ilgili fikirlerimi sıklıkla sizinle paylaşıyorum bu konuda da eğlencenin had safhada olduğunu anlatmıştım.

Rixos Premium Göcek bu seferde en güzel sahnelerden birisine ev sahipliği yaptı ve Efes Bandosu’nu ağırladı. Misafirlerine unutulmaz bir gece yaşatan Efes Bandosu gece boyunca eğlence dozunu bir an olsun düşürmedi. Farklı farklı dönemlere ait birçok şarkıyı en güzel haliyle izleyenleriyle buluşturan Efes Bandosu enerji olarak da bugüne kadar gördüğüm en iyi gruplardan birisiydi.

İlgili Makaleler

Anna’yla enerjiden bir saniye yerimize oturmadığımız konser gecesinde o kadar eğlendik ki odamıza çekilince zıplamaktan ayaklarımızın ağrıdığını fark ettik. Her anı ayrı keyifli olan Efes Bandosu’nun konserinden sonra grubu biraz araştırdım ve kim olduklarına baktım. Bu bilgilerimi de sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum!

İzzet Tokay’ın davul performansı sırasında her vuruşunda adeta kalbimiz yerinden fırladı. Vokal kısmında sesiyle büyüleyen Şebnem Kor’sa her kelimesinde yüreğimize dokundu. Vokal Ayça Gümrükçü’nün güçlü sesi hayranlık uyandırırken, yine vokalist Hüseyin Yanar’da unutulmaz parçaları eşsiz sesiyle bizlerle buluşturdu.

Piyanoda Emrah Şen tuşlara her dokunduğunda ritme eşlik etme isteğimizi artırdı. Elektro gitarı adeta konuşturan Gamze Gökalp bir kadının neler yapabileceğini de göstermiş oldu. Kocaman bir ekip olan Efes Bandosu’nun Türk Latin Perküsyonunu çalan ve usta sanatçıyla aynı isimde olan Barış Manço’da tecrübesini konuşturdu.

Nefesiyle resmen klarneti konuşturan Doğan Kandanış’ı dinledikten sonra müzik aletlerinin dile geldiğini düşünmeniz çok normal olacaktır. Bas gitar ve kontrbas çalan Gökhan Çalışkan’ın hem enerjisi hem de profesyonelliği dikkatimizden de kaçmadı.

Bu kadar kalabalık bir ekibin böylesine bir uyum yakalaması oldukça zordur anacak Efes Bandosu hiçbir karışıklığa mahal vermeden her anda hem deneyimlerini hem de hünerlerini sergilediler. Bugüne kadar dinlediğimiz en keyifli müzikler arasında ilk sıralarda yer alacak şarkılarla bizleri bir araya getirdikleri için ne kadar teşekkür etsek az kalacaktır.

Unutulmayacak bir yaz gecesi konserinde birçok yaştan konaklayan otel misafirleri vardı. Otel konsept gereği 16 yaşından küçük gençleri kabul etmediği için yaş grubu daha büyük kişilerden oluşuyordu. Sizlerin de bileceği üzere yaşı büyük olan kıymetli misafirler normalde bu tarz organizasyonlardan pek keyif almazlar ve odalarına erkenden çekilirler. Ama konu Efes Bandosu olunca bırakın konser bitmeden gitmeyi konser sonunda hala devam etsin diye bekliyorlardı.

Konser sırasında bir ara arkama ve sağıma soluma baktım. Herkesin yüzünde aynı gülüş ve aynı mutluluk vardı. Tüm dertler bir yana bırakılmış herkes kendini müziğin zevkine bırakmıştı. İçimize en dokunan şarkılardan tutun da gerek melodisi gerek sözleriyle eğlencenin dibine vurduran şarkıların her birinden ayrı ayrı keyif aldık.

Zaten severek geldiğimiz ve balayımızı keyifli bir şekilde geçirdiğimiz Rixos Premium Göcek’te böylesine mükemmel bir geceyi inanın biz bile hayal etmemiştik. Her şeyiyle mükemmel olan bu konserin etkisini oldukça uzun zaman üzerimizden atamayacak gibiyiz. Hem Rixos Premium Göcek ailesine hem de bizi bu kadar etkileyip kulaklarımızın pasını silen Efes Bandosu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bundan sonra konser takvimlerine bakarak tatil rotamızı oluşturacağız desek yeridir. Bunu bu kadar içtenlikle söylememin nedenlerinden birisi de tabi ki sevgili eşim Anna. Bildiğiniz üzere Anna Rus ve Türk müzikleriyle arası pek de iyi değil. Benim eşimi etkilemeyi ve bu kadar eğlendirmeyi başaran bir grubun peşini ölsem bırakmam. Yeni bir konserde görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın Efes Bandosu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu