Dijital Pazarlama

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım?

Merhabalar değerli okurlarım, bugün sizinle birlikte Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Başlığını değerlendireceğiz. Son zamanlarda arama motorlarına sıklıkla sorulan Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda çok fazla bilgi kirliliği olduğunu fark ettim. Bende tam bu noktada Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunu ele alıp enine boyuna incelemeye karar verdim. Peki, Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Gelin, daha yakından bakalım!

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Etsy hakkında sorular arka arkaya gelmeye devam ediyor. Özellikle son zamanlarda yalnızca ülke içerisinde sınırlı kalmak istemeyen satıcılar ve sadece tüketici olmak istemeyen kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılan Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Başlığını sizler için mercek altına aldım. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda birçok bilgi olmakla birlikte akıllarda da soru işaretleri kalmakta. İşte en eksiksiz ve yalın haliyle Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusuna dair merak edilen her şey!

İlgili Makaleler

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım?

Tamamen özel ve el yapımı ürünlerin sergilendiği e-ticaret sitesi olan Etsy, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bünyesine her geçen gün yeni kullanıcıları dahil eden dünyaca ünlü platformda yalnızca tüketici olarak değil aynı zamanda da üretici olarak dahil olmak isteyen kişiler bazı soruların cevaplarını da aramaktalar. Peki, Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusu hakkında merak edilen tüm başlıklar aşağıda yer almaktadır. Satışlarınızı artırabilmek adına öne çıkmak istiyorsanız adımları takip edin!

1-Ürünlerinizi Açıklayan Bir Mağaza Başlığı Belirleyin!

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda ilerlerken ilk etapta mağazanızın başlığını belirlemeniz gerekmektedir. Mağazanıza verdiğiniz başlığınız mağazanızı tanımlayan bir metnin mihenk taşı olduğundan üzerinde düşünülmesinde fayda vardır. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda başarıyla ilerlemek istiyorsanız ne yaptığınızı ve ne sattığınızı müşterilerinize doğru yansıtmanız gerekmektedir.

Satışa sunduğunuz ürünlerin ana anahtar kelimeleri mağaza adı olarak kullanabilmekle beraber alt anahtar kelimelerden de faydalanabilirsiniz. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Başlığı altında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi olan mağaza başlığı noktasında sattığınız ürünleri ifade etmeyi ihmal etmeyin. Mağaza başlığının 55 karakter uzunluğunda olması gerekmektedir.

2-Seçme Sırası Anahtar Kelimelerde!

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda araştırma yapan birçok kişinin karşısına çıkan anahtar kelime başlıkları arasında SEO görünmektedir. Mağazanız için hangi anahtar kelimelerin doğru olduğunu merak ediyorsanız öncelikle liste yerleşiminin nasıl ilerlediğine hâkim olmalısınız. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Etsy üzerinde yapılan arama sonuçlarındaki ögelerin yapılan aramayla uyum sağlaması gerekmektedir. Algoritma sayesinde en alakalı sıralanma esnasında sizde üst sıraya yerleşmek istiyorsanız ve Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda araştırma yapıyorsanız bu başlığa dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Başlığı altında ürün arama listeleriniz için en iyi performansı hangi anahtar kelimenin göstereceğini merak ediyorsanız gözünüzü kendi içinize çevirin. Bir tüketici olsaydınız hangi anahtar kelimelerle hangi ürünü aratırdınız? Bu anahtar kelimelerin iyi ya da kötü olduğunu test etmek için arama motorundan faydalanabilirsiniz.

Anahtar kelime tercihleri arasında üç kelime sınırında kalmanızın faydası olduğunu söyleyebilirim. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda araştırma yapan kişiler zaman zaman daha uzun anahtar kelime listeleriyle de karşılaşabilmektedirler. Bu listelerde daha nokta atışı aramalarda karşılaşma imkânınız vardır, aradığını net olarak bilen kullanıcılar için çok iyi olsa da kararsız kullanıcılar tarafından fark edilmenin zorlaşacağını da söylemeden geçmeyelim.

Aynı zamanda Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda anahtar kelimeler aracılığıyla ön planda kalmak isteyenler için ürününüzün boyutu, rengi gibi fiziksel açıklamalara da yer vermenizde fayda vardır. Örneğin bir kullanıcı beyaz masa örtüsü arıyorsa onun çağrısına yanıt verebileceğinizi belirtmelisiniz. Bu gibi durumlar müşteri tarafından akılda kalıcılığı da artırır.

3-Anahtar Kelimelerde Tekrara Düşmekten Kaçının!

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda yapılan araştırmalarda sıklıkla önerilen başlıklar arasında yer alan tekrara düşme konusunda Etys tarafından önerilerde sıralanmakta. Bu öneriler arasında anahtar kelimelerin tekrarından kaçınmakta yer almakta. Örnek verecek olursak, Etsy algoritmasında kullanıcının ne aradığına ya da ne kadar eşleştiğine bakılmaksızın aynı kullanıcının birden fazla listesi gösterilmez. Bu özellikle yapılan bir hamle olup farklı mağazaların daha da görünür kılınmasının amaçlanmasından kaynaklanır.

4-Etiketleri Kullanma Zamanı!

Ürün listesi oluşturmak ve Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda aklınızda soru işaretleriniz varsa liste başlığını, kategori kısmını ve açıklamanız başta olmak üzere belirli alanları doldurmanız gerekmektedir. Mevzubahis alanlarda yanında yıldız bulunan kısımların doldurulması zorunluyken Et’y’nin bu alanlardaki bilgileri dikkate aldığını da söylemeden geçmeyeyim. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda sizi diğer kişilerden ayıran ve gerçekten ön plana çıkmanızı sağlayan başlıklar arasında 13 farklı etiket seçeneğiniz mevcuttur. Benim önerim bu 13 etiketin tamamını kullanmanız yönünde olacaktır. Bu etiketler arasında seçeneklerinizi oluştururken kullanıcıları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bu konuda etiketler arasında tercihler oluştururken etiketlerinizi tekrar etmekten kaçınmanızı bir kez daha hatırlatmak isterim. Kategorileme yapılırken etiketlerinize yanlış yazılardan kaçınırken çoğul ifadelerden de uzak durun. Bir kullanıcı tarafından yapılan araştırmalarda kök kelimenin baz alındığını ve yanlış yazımlarda kullanıcılara yönlendirme yapıldığını göz önünde bulundurun. Tek bir dilde dolduracağınız etiketleri, mağazanızı kurarken hangi dili seçtiyseniz o dilden ilerletmeyi ihmal etmeyin. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda Etsy, sizin için bu listeleri zaten farklı dillere çevirecektir.

5-Anahtar Kelimelerle Ön Yük Listelerine Dikkat!

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda dikkat edilmesi gerekenler arasında muhakkak ön yük listelerini düzenlemek yer almaktadır. Sıralayacağınız anahtar kelimelerin başına ayraç işareti (-) koymalısınız bu alışveriş yapan kullanıcılarınızın dikkatini yakalarken arama terimleriyle uyumlarının belirlenmesine yardımcı olur.

Ürün açıklama formuyla birlikte 20 farklı özel bölüme açılan bir kapıyla karşılaşacaksınız. Her açılış sayfasının kendine özel bir başlığı da olacaktır. Dükkân başlığında başlık verirken maksimum karakter sınırının 24 olduğunu hatırlatmakta fayda var.

6-Listelerinizi Düzenli Olarak Güncelleyin!

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda yapılan araştırmalarda listeleri güncel tutmanın önemi yadsınamaz bir öneme sahip olarak karşımıza çıkmakta. Yeni bir liste oluşturulduğunda arama sonuçları kısmında küçük de olsa geçici bir artış elde edilir ve yapılan aramanın kalite puanını nasıl etkilediği hakkında bilgi sahibi olabilir. Yenilenen listelerle birlikte kullanıcıların ne sıklıkla arama yaptığına bağlı olarak birkaç saatten günlere kadar açılacak olan aralık etkileşimi ölçümleyebilmek adına iyi bir tercih olacaktır.

Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda genel olarak sizi öne çıkarabilecek ipuçlarını yukarıda sıraladım. Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda merak ettiğiniz tüm noktalara değinmeye gayret gösterdim. Arama motorlarına sıklıkla yöneltilen bu konunun birçok maddesi olmasına rağmen sizi yukarıya taşıyacağına inandığım ve Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda size yardımcı olacak maddeleri sıraladım. Mağazanızı rakiplerinizden ayrıştıracak ve daha ön planda kalmanızı sağlayacak olan bu ipuçlarını kullanarak görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

Sizde Etsy’de Nasıl Öne Çıkarım? Konusunda merak ettiklerinize cevap bulduysanız ancak hala merak ettiğiniz noktalar varsa yorum kısmı aracılığıyla bana iletirseniz cevaplamaktan mutluluk duyarım.  Kendinize çok iyi bakın, görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu