Dijital Pazarlama

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlerle birlikte son dönemin en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram ile ilgili konuşacağız. Reklam vermek için geleneksel yöntemlerden uzaklaşan işletmeler artık dijital platformlara yöneldi ve bununla birlikte de “Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?” konusunu araştırmaya başladı. Arama motorlarına da sıklıkla yöneltilen Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Sorusunun cevabını sizin için mercek altına alacağım. Gelin, daha yakından bakalım…

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusu son dönemin en çok konuşulan ve arama motorlarına yöneltilen sorulardan birisi olarak karşımıza çıkmakta. Sosyal medyanın gücünü fark eden işletme ya da marka sahipleri reklam vermek için doğru platformun Instagram olduğu konusunda hem fikir. Hal böyle olunca da Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Sorusunun cevabı merak ediliyor. Peki, Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?

İlgili Makaleler

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Hangi Araçlar İle Instagram’a Reklam Verilebilir?

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanıcısı bulunan uygulamalardan Instagram, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmakta ve bununla birlikte Instagram aracılığıyla gelir elde eden kişiler de bir hayli artmış vaziyette. Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Sorgusu üzerine araştırma yapan kişiler, en mantıklı reklam platformlarından birinin Instagram olduğu gerçeğiyle karşılaşıyor.

1 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, en geniş kitleye sahip olan 3. Sosyal medya platformu olarak belirlendi. Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Sorgusunu arama motorlarına yönelten kullanıcılar her türlü elektronik aygıtla reklam işlemini gerçekleştirebileceğini öğrendiklerindeyse şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Hem telefon hem tablet hem de bilgisayar aracılığıyla reklam verme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram’da Reklam Vermenin İlk Adımı Business Manager Hesabınızı Bağlamak!

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda ilerlemek ve Instagram’da reklam vermek için atacağınız ilk adım Business Manager hesabınızı Facebook hesabınıza bağlamanız olmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ise Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra Business Manager kısmına girip bağlantınızı sağlamanız gerekmektedir.

Facebook uygulamasına girdikten sonra Facebook for business sayfasında ilerlemeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan sayfada en alt kısımda ‘Başla’ seçeneğine tıklayarak ilk adımınızı atabilirsiniz. ‘Başla’ kısmına bastıktan sonra Facebook tarafından şirketiniz ya da reklamınızı yapacağınız ürünün ya da göstereceğiniz hizmetin detaylarıyla ilgili tarafınıza yöneltilen soruları yanıtlamanız gerekmektedir.

Bu adımları gerçekleştirmek ve Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Sorusuna yanı bulmak istiyorsanız şirketinize ya da markanıza ait olan bir Facebook sayfanızın olması gerekmekte. Eğer şirket ya da markanıza ait bir Facebook hesabınız yoksa hemen kurabilir ve Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda ilerlemeye devam edebilirsiniz.

İkinci Adımda Instagram Hesabınız ve Business Manager Hesabınızı Eşleştirin!

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda sizlere vereceğim ve ikinci adım olarak ilerlemenizi istediğim nokta Instagram hesabınızla Facebook Business Manager hesabınızı eşlemeniz olacak. Instagram ve Facebook hesabınızı eşlemeniz için, My Business kısmında yer alan Business Setting kısmından ilerlemeniz gerekmektedir.

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Sorusunun cevabı üzerinde ilerleyeceğimiz bu yolda sıra Account bölümüne girmeniz gerekmekte. Account kısmına tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir pencere açılacak ve burada da tarafınıza bir takım sorular yönlendirilecektir. Bu sorulara cevap vermenizin ardından Instagram hesabınız ve Facebook hesabınız eşleşmiş olacak ve Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda ikinci adımınızı da başarıyla tamamlamış olacaksınız. Ancak, Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda ilerlemek bu adımlarla tamamlanmayacak, tekrar karşınıza bir sayfa daha çıkacak.

Instagram Reklamlarınızı Oluşturmak İçin Power Editor Kısmına Gidin!

 

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Noktasında söylediğim adımlarda ilerlediyseniz sıra Power Editör kısmında! Instagram’a reklam verip veremeyeceğinizi göreceğiniz bu alanda karşınıza çıkan (+) simgesine tıklayarak kampanya oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu kısıma kadar gerekli adımları attığınız takdirde kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Vereceğiniz reklamlarda daha çok verim almak niyetindeyseniz Web Sitesine tıkla, Uygulamayı İndir ya da Video Görüntüle gibi tuşlar aracılığıyla daha çok tıklama elde edebilirsiniz.

Bütçenizi Belirleyin Ve Reklamınızı Verin!

Instagram’a reklam verebilmek için atmış olduğunuz bu adımların ardından reklam için belirlediğiniz bütçeyi sisteme girin. Reklam ayarlarını yapmaya başlayabilir ve düzenlemeler aracılığıyla günlük ya da aylık olarak ne kadar reklam vereceğinizi seçmelisiniz.

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda bütçenizden en üst düzey verimi alabilmek için doğru zaman dilimi seçmek bir hayli önemlidir. Eğer takipçi kitlenizin aktiflik dönemini ve saat aralığını doğru kestirebilirseniz düşük bir ücret karşılığında aylık reklam yapmanız mantıklı olmayacaktır.

Audence Araclığıyla Kitlenizi Doğru Şekilde Belirleyin!

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? konusunda araştırmalarda bulunan kişilerin dijital ortamda reklam yapmasının en güzel ve verimli yanı olarak karşılarına çıkacak olan hedef kitleye ulaşmak için pek çok yöntemi bulunmakta. Bu yöntemler sayesinde reklamınızı kör şekilde çıkmaz aksine reklamınızı görmesi gereken kişiler görür ve gereksiz ödeme yapmaktan kurtulursunuz.

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Noktasında doğru kararlar vermenizin en önemli olduğu adım olarak kitlenizi belirlerseniz sizin ve markanız için en iyi reklam istatistiklerini almanızı sağlayacaktır. Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunu anlatırken üzerinde en çok durduğum adımlardan birisinin de kitleyi belirlemek olduğuna değinmeden geçemeyeceğim.

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda Son Adım: Yerleştirme!

Instagram’da reklam verirken yayınlayacağınız içeriğin nerede görüneceğini seçebilirsiniz. Bu seçimi yaparak kitlenize ulaşacağınız için üzerinde iyi düşünmeli ve en mantıklı tercihi yapmalısınız. Bu seçimleri en doğru şekilde yaptıktan hemen sonra reklamdan beklentilerinize göre belirlemiş olduğunuz ödemeleri gerçekleştirin ve ardından karşınıza çıkacak olan adımları tamamlayın.

Standart ya da hızlı teslimat seçenekleri arasından birisini seçerek, Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda son adıma geçmiş olun. Bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirdikten sonra sol tarafta yer alan Reklam butonuna basarak Instagram sayfanızı belirleyin. Bu şekilde reklamınızın nasıl görüneceğini seçmiş olacaksınız.

Instagram’da Reklam Vermenin Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Yapılan araştırmalar sonucunda Instagram en çok reklam verilen uygulama olarak seçildiği için Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusu sıklıkla araştırıldı ve buna bağlı olarak da arz talepten ileri gelerek fiyatlar diğer uygulamalara göre arttı. Verilen ücret gelen ücretin çok çok altında olduğu için birçok işletme ya da marka Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda araştırmalarına son hız devam ediyor.

Öncelikle Instagram’da reklam vermek isteyen her kişiye ayrı arı bir bütçe sunulduğunu belirtmek gerekir. Her işletme ya da markanın reklam fiyatı aynı değildir. Reklam vermek isteyen marka ya da işletmenin hitap ettiği kesime göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra bir reklam 200 kişi ya da 1000 kişilik tıklamalarda fiyatı değiştirir. Reklam yapan kişinin tıklama sayısına göre gelir elde edebileceği söylenebilir.

Bugün, Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunda bilgilerim ışığında size yol göstermek istedim. En mantıklı reklam çıkılacak olan uygulama Instagram’dır demek çok yanlış olmayacağı gibi sizleri gönül rahatlığıyla reklam vermek için Instagram’a yönlendirebilirim. Oldukça güzel dönüşler alınan Instagram reklamları sayesinde satışlarını üçe hatta beşe katlayan birçok firma var. Sizde neden bunlardan biri olmayasınız ki?

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir? Konusunu burada noktalıyorum. Umarım keyifli ve bilgilendirici bir yazı olmuştur. Görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu