Tecrübeler ve Önerilerim

İzmir’de Gidilecek En İyi Kokteyl Bar

İzmir’de Gidilecek En İyi Kokteyl Bar

Hepinize tekrardan merhaba sevgili dostlarım. Bugün gece hayatını sevenlere özel bir tavsiyem olacak. Akşamüstü yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenler iyi birer kokteyl içebilecekleri mekan arayışına girmekte. İzmir kokteyl bar arayışı bu sebeple fazlasıyla yapılıyor.

İlgili Makaleler

İzmir Kokteyl Bar Arayışı Olanlara

İzmir bölgesinde birbirinden farklı mekanlar bulunmakta. Ancak bahsi geçen konu kokteyl olduğu için özenle seçilmesinde yarar var. Her mekan aynı kokteyli sunamadığı için sonuç hüsranla bitebiliyor. Bu yüzden bu yazım içerisinde sizlere kokteyl sunumlarından iç tasarımına kadar her şeyinden memnun kaldığım bir mekandan söz edeceğim. Mekanın adı Circle by Cocktail Engineer. Mekana adımınızı attığınız İlk anda güzel zaman geçirip iyi bir kokteyl içebileceğiniz izlenimi alıyorsunuz.

Mekan içinde iç tasarımda kullanılan renkler beni oldukça cezbetti. Yalnızca mekan tasarımı değil sizlere lezzetinden de söz edeceğim. Kendime uygun bir masa kapıp arkadaşlarımı beklemeye koyuldum. Mekân içerisine birer birer arkadaşlarım da gelmişken kokteylim menüsüne şöyle bir göz attık. Kendi imza çeşitlerinin yanı sıra klasik kokteyllerin de geçtiğini gördüm. Herkes kendisine uygun bir kokteyl belirleyerek siparişi verdik. Kısa bir bekleyiş sonrası kokteyller inanılmaz eşsiz bir sunumla geldi. Kendilerine ait bir kokteyl sunumu havası vermişler adeta. Ayrıca mekân ile de iyi bir uyum yakalandığını düşünüyorum.

İzmir’de Gidilecek En İyi Kokteyl Bar

Menüsünde birbirinden farklı kokteyl çeşidi olan bir mekan mı arıyorsunuz? Sizlere Karşıyaka kokteyl bar konusunda alanında en iyi olduğunu düşündüğüm bir mekan önerisinde bulundum. Bir üstte de anlattığım gibi sevgili dostlarım bu mekan içerisinde sıkılmanız mümkün değil. Mekan içerisinde kokteyl çeşitlerinin yanı sıra yiyip içtiğiniz her şeye eşlik eden bir de müzik imkanı bulunuyor. Bahsettiğim müzik öyle rastgele seçilmiş müziklerden de ibaret değil. Kokteyl bar içerisinde çalan her bir müzik mekana ayrıca uyum sağlayacak nitelikte. Bununla birlikte ruh halinizi yansıtan müzikleri dinleyip eşsiz kokteylleri tadabiliyorsunuz. Bunun için gönül rahatlığıyla herkesin uğraması gereken bir mekan olduğunu söylesem tam da yeri olacaktır.

Ekşi ve yoğun aromalı kokteyl çeşitleri gibi çeşitler de yer alıyor. Kokteyllerin geniş yelpazede hazırlanmasının sebebi ise hiç şüphesiz farklı damak zevkine sahip olan kişilerin olması. Mekan sahibi tam da bunu düşünerek herkese hitap edebilecek olan zevki bulmuş. Mekan içerisinde müziğin de eşlik etmesi ayrıca keyifli kılıyor. Üstelik müziklerin tercihi de her zevki uygun olduğu için eğlenceli vakit de geçiriliyor. İmza menülerinin mekanda yer alması mekanı daha da ilgi çekici hale getiriyor.

Yapacağınız sohbetlere bulunan mekanın ambiyansı, rahatlığı ve eşsiz kokteylleri eşlik etmiş olacak. İçeceklerin her birinin içerisine şurup eklenmeden tamamen kendilerine has bir şekilde yapıldığını da ayrıca merak ederek öğrendim. Mekan içerisinde yer alan orijinal tatlardan denemenizi ısrarla bu yüzden oldukça istiyorum. Kokteyl bar içerisinde kokteyl çeşitlerinin yanı sıra atıştırmalık ve yemek çeşitleri de bulunuyor. Sizin yapmanız gereken tek şey kendinize uygun olan bir kokteyli denemek olacak. Çeşitlilik o kadar fazla ki hangisini seçeceğiniz konusunda zorluk çekebilirsiniz bu anlamda dilerseniz fikir önerisinde bulunmalarında isteyebilirsiniz. En çok tercih edilen imza kokteylleri de sizlere sorulduğu takdirde söylenecektir.

Aromatik Kokteyl Lezzetleri

İzmir içerisinde artık keyifle tercih edeceğiniz bir kokteyl var bulmanıza gerek kalmadı. Bu kadar ısrar kıyamet mekanı önermemin elbette bir sebebi var. Bunun başlıca sebebi herkesin sevebileceği türde bir kokteyl türüne rastlanması. Bunun için yalnızca şöyle bir menüyü göz atmanız yeterli olacak. Benim özellikle deneyip memnun kaldığım kokteyl çeşitlerinden çilekli ve portakallı olanı var. Mekanı ziyaret edecek kişilerin özellikle bunu tatmasını çok isterim. Çünkü sevgili dostlarım Bostanlı kokteyl bar denince nerede olduğunuzun önemi olmaksızın muhakkak bu mekâna uğramanız gerekiyor.

Üstelik mekânın almış olduğu en önemli ilham kaynağı dünyanın her yerinden bir iz barındırması. Üstelik müşteriler tarafından oldukça beğenilen kokteylleri hazırlamayı da başarmış. Gelip dilerseniz burada bir akşam yemeği yiyebilir ve yanına eşlik edebilecek kokteylinizi seçebilirsiniz. Öyle herkesin bildiği kokteyl çeşitlerinin yanı sıra farklı damak zevklerine uygun olan kokteyl seçenekleri de mevcut.

Tek yapmanız gereken şey kokteylinize eşlik edeceğini düşündüğünüz atıştırmalığı veya yemeyi seçmek olacak. Bununla birlikte size kalan tek şey güzel ve eşsiz sunumu keşfetmek olacak. Mekan içerisi aşırı gürültülü olmadığı için de sohbetlerinizi ayrıca iyi bir şekilde yapıyorsunuz. Mekaniçerisi siyah ve gri tonlarda ağırlıklı olduğu için ayrıca estetik görünüyor. Zengin görünümünün yanı sıra iyi birer sohbet edilecek ortam yakalanmış oluyor.

Kokteyl bar olarak geçen bu mekan içerisinde gitmeden önce baş ağrısı çeker miyim diye düşünmüştüm. Pek çok kokteyl bar bu anlamda son ses açtıkları müzik ve mekânın içerisinde dikkat etmeksizin yüksek sesli konuşan kişilerle dolu oluyor. Ancak mekân içerisinde istediğiniz şekilde kokteylinizi alıp yanına atıştırmalık ekleyip keyifli vakit geçirebiliyorsunuz.

Mekanın konumunu sizler için buraya bırakıyorum; Konum için tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu