Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Kiev’de Domuz Ürünü Kullanmayan Restoran Var Mı?

“Malum, yurtdışındayız; yemek yiyeceğiz ama içerisinde domuz eti olmasın” diyorsan; doğru adrestesin! Tadını beğenmemenizden ve başka sebeplerden dolayı birçok kişi domuz etini tüketmiyor ya da tercih etmiyor. Ukrayna’da ise domuz eti kullanmadan yemek yapan birçok restoran bulunuyor. Bunların en meşhur olan birkaç restoranı ise sizlerle anlatmak istedim.

Kiev’de adım atağınız her yerde restoran bulabilirsiniz ama birçok mekanda domuz eti kullanılıyor. Özellikle Müslümanların sakındığı ve yemekten kaçındığı domuz etiyle alakalı şüpheleriniz varsa kafanız rahatlasın. Sizler Kiev’de Domuz eti kullanmayan birçok restoran ismi sıralayacağım. Başlıyoruz…

İlgili Makaleler

Kiev Musafir Restoran

Kiev’de Orta Doğu mutfağını en iyi şekilde sunan Musafir, özellikle Kırım Tatarları tarından hayata geçirilmişti. Özellikle Türkleri ağırlayan bu mekan menüsünü de ona göre şekillendirmiş. Türk yemeklerinden birçoğunu bulacağınız bu restoranda yok yok! Birçok et, tavuk yemeklerinin yanında kebap ve mantı gibi Türkler tarafından çok sevilen yemekleri de menüsünde bulunduruyor.

Sabah saat 10.00’da çalışmalara başlayan bu restoran akşam 22.00’a kadar hizmete açık. En çok beğenilen yemekleri se paça çorbası ve çiğbörek. Giderseniz bu enfes lezzetleri bakmanızı ısrarla tavsiye ederim. Sadece Türk yemekleri değil; aynı zamanda birçok ülkenin ve kültürün yemeklerini de bu restoranda bulabilirsiniz.

Kiev Dash Restoran Zinciri

Kiev’de Türk mutfağı esintilerini yaşayacağınız bir diğer restoran zinciri ise Dash grubu. Ukrayna’nın birçok yerinde olan Dash grubunun tam dört farklı restoranı bulunuyor. Eşsiz lezzetleri bir arada toplayan Dash grubunu sizler için incelemek istedim!

Cafe Dash

Başlıkta “Cafe” yazısını gördünüz diye burayı içeceklerin içildiği bir mekan sanmayın. Elbette onlarda var ama çorbasından salatasına kadar birçok ürünü satışa çıkaran Cafe Dash, domuz etinden yapılmış hiçbir ürüne menüsünde yer vermiyor. Menüde neler var derseniz; pilav, makarna, köfte, suşi gibi birçok ürün satışa çıkarılıyor.

Chef Dash

Daha çok ana yemeklerin üzerine kurulduğu bu restoranda ise Türk usulü ve Orta Asya’ya ait birçok yemek bulabilirsiniz. Okuduğum birkaç yoruma göre ise en çok beğenilen yemeği köfte çeşitleri…

Kebap Dash

Daha çok kebap yemekleri üzerine kurulu olan bu mekanda karnınız doymadan kalkmayacaksınız. Lezzetli kebaplarının hemen yanın verilen ikramlıklarda on numara, beş yıldız.

Kebap Burger Dash

Daha çok hamburger sevenlere hitap eden bir mekan. Hamburgerlerindeki et olayı harika. Hem sulu hem de lezzetli hamburger köftesi çıkaran bu mekanda da domuz eti kullanılmıyor. Aşağı ise linkleri bıraktım. Kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Cafe Dash

Chef Dash

Kebab Dash

Kebap Burger Dash

Linas Cafe

Arena Entertainment Complex’in içinde bulunan bu restoran helal et kullanarak domuz etinden uzak duruyor. Ukrayna’da birçok mekanda görebileceğiniz bu restoranda lezzetli yemeklerde sizleri bekliyor olacak. Kahvaltı yapmak istiyorsanız burayı sizlere ısrarla öneririm. Kebapları ve çorbaları ise aşırı başarılı…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu