Ukrayna

Ukrayna’da Uyuşturucu Kullanmak Serbest Mi? Ukrayna’da Esrar Yasal Mı?

Uyuşturucu, bilindiği üzere beynin tüm fonksiyonlarını bozarak; beyni mekanik bir hale getiren maddedir. Hatta bazı uyuşturucu maddeler, beyin damarlarını tıkayarak; felce bile sebebiyet verir. Kişiye sadece bedensel zarar vermeyen uyuşturucu aynı zamanda ruhsal olarak darmaduman eder. Beyin içinde sesler duymak ve akıl hastalıklarının başlamasında etkin rol oynayan uyuşturucunun; Ukrayna’da yasal olup olmadığı hakkında sık sık sorular alınca, sessiz kalmak istemedim. İşte başlıyoruz.

İnsanları yavaş yavaş öldüren uyuşturucunun birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Kişide birden fazla etki bırakan uyuşturucu; nefes darlığı, öksürük hatta solunum felci yaparak ölüme bile neden olur. Birden fazla hastalığı tetikleyen uyuşturucunun Ukrayna’da yasal olup olamadığı ise merakla araştırılıyor. Ukrayna’da ise uyuşturucu kullanımı hem yasal, hem de değil. Peki, ama nasıl? Merak etmeyin! Hepsinin cevabını vereceğim.

İlgili Makaleler

Her ne kadar insanlara uyuşturucu denilince; akıllara ilk gelen şey “Kötü, zararlı madde” gelse bile uyuşturucu sağlık alanınca çok aktif bir şekilde kullanıyor. Tarihin ilk zamanlarından beri kullanılan tıbbi alanda kullanılan uyuşturucu, birçok ülke tarafından da tıbbi alanda kullanıyor. Tabi ki, her ülke bunu kabul etmiyor ve tıbbi alanda bile kullanmıyor.

Ukrayna’da Uyuşturucu Kullanımı

Portekiz, İtalya, Hollanda gibi ülkelerde keyfi kullanımda dahil uyuşturucu kullanımı yasak değil. Ukrayna’da ise durum biraz farklı. Ukrayna’da keyif amaçlı uyuşturucu kullanmak, taşımak, satmak kesinlikle yasak. Bunun yanında kanser gibi çok güçlü bir hastalıklarda ise uyuşturucunun kullanımı yasal. Yani kısaca uyuşturucunun Ukrayna’da keyfi kullanımı yasak ama tıbbi kullanımı serbest.

Türkiye’de ise sadece 19 ilde esrar yetiştirmek serbest ama tıbbi alanda kullanılmak üzere. Bunun için ise lisans almak zorundasınız. Ukrayna’da keyfi kullanım amaçlı uyuşturucu arıyorsanız; hiç aramamanızı temenni ederim. İnsanın hayatını mahveden ve kalıcı hasarlar bırakan uyuşturucuyu kimseye tavsiye etmiyorum. Sadece bilgilenmeniz amacıyla yazdığım bu makalem, umarım sizlere bir şeyler katmıştır.

Ukrayna’da tatilinizi geçirmek ve eğlenmek istiyorsanız; sınırlarınızı aşmamaya dikkat ediniz. Sizler uyuşturucu kullanımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu