Ukrayna

Odessa’da Yapılmadan Dönülmemesi Gerekenler Nelerdir?

Ukrayna’nın en güzel ve en önemli şehirlerinden biri olan Odessa’ya yakın zamanda gelece olan kişiler sık sık bana “Odessa’da yapılmadan dönülmemesi gerekenler nelerdir?” sorusunu sorunca; sizler için bir makale hazırlamak istedim. İşte güzellikleriyle dolu şehir Odessa’da yapılması gereken şeyler…

Ukrayna’da en çok gezilen ve gezi planları için tercih edilen şehirlerden biriside Odessa’dır. Hem plajları, hem gece kulüpleri, hem de doğal güzellikleriyle akılları başlardan alan Odessa’nın özellikle son yıllarda Ukrayna’nın parlayan yıldızı olduğu gözle görülür bir gerçektir. Özellikle Türk vatandaşlar için enfes bir yurt dışı tatili sunan Ukrayna, aynı zamanda da vizesizdir. Bu da Ukrayna’ya Türklerin daha çok gelmesine neden olur. Öyle ki, Odessa’nın plajlarında Türkçe konuşmalara şahit olmamanız mümkün değildir. Peki, bu kadar güzel bir şehir olan Odessa’da neler yapılmalı?

İlgili Makaleler

Ukrayna Odessa Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Eğlencenin merkezi konumuna ‘en azından benim için’ gelen Odessa’da yapılacak çok etkinlik var ama zaman var mı bilinmez… Ukrayna’nın gözbebeği Odessa’ya geldiyseniz yapacağınız ilk şey gece hayatını görmeniz olacaktır. “Ya ben gece hayatından hoşlanmıyorum” diyorsanız; sizlere kesinlikle bir akşamüstü Opera Binası’nda gösteri izlemenizi tavsiye ederim! Kültürel açıdan mükemmel bir zenginlik kazanmak istiyorsanız; sizlere kesinlikle bu aktiviteyi öneririm!

Sizlere kısa bir süre önce Odessa’da yer alan plajları tek tek anlatmıştım. Arkadia plajının ise ne kadar güzel olduğunu anlatmıştım. Sizlere tavsiyem Arkadia sahillerini görmenizi isterim. Eğer Ukrayna’da alışveriş yapmak istiyorsanız; Deribasovskaya Caddesine kesinlikle uğrayın! Hem kaliteli zaman geçireceksiniz; hem en uygun fiyatlara çok güzel ürünler alacaksınız! Ukrayna’nın gözbebeği olan Odessa’nın en meşhur caddesi olarak bilinen Deribasovskaya Caddesi, özellikle kış aylarına yaklaştığımız bu günlerde bambaşka bir güzellikle oluyor.

Yemek yemeği sevmeyen kimse yoktur bence! Farklı kültürlerin yemeklerini tatmak istiyorsanız; Ukrayna’nın kendisine özel olan yemeklerini tatmadan bu diyardan göçüp gitmeyin. Bunun yanında tabi ki sizler için uygun fiyatlı olan içkilerinde tadına bakın. Eğer çok beğenirseniz; aileniz içinde birkaç tane içki almayı unutmayınız! Sizler Ukrayna’nın 3. Büyük şehri olan Odessa’ya geldiğinizde neler yapmıştınız? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu