Tecrübeler ve Önerilerim

Özdere Nerede? Özdere Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tüm çocukluğumun geçtiği Özdere hakkında merak edenler için sizlerle bir yazı paylaşmak istedim. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere mevkii eskiden İzmir’in şirin bir tatil beldesiydi fakat yeni çıkan kanun ile beldeler kaldırılınca Özdere de bağlı olduğu Menderes ilçesinde bir mahalle oldu.

Benim çocukluğum Özdere’nin bence en güzel yeri ama konu tartışmaya açık tabi Çukuraltı mahallesinde geçti. Bu yüzden size oldukça fazla bilgi verebiliyor olacağım.

İlgili Makaleler

Özdere’ye Nasıl Gidilir?

Eğer toplu taşıma kullanacaksanız İZBAN Cumaovası istasyonunda indikten sonra 775 numaralı Eshot’a binerek yaklaşık 40 dk. içerisinde Özdereye ulaşabilirsiniz.

Özdere’de Nerede Denize Girilir?

Özderede Pasha otelin yanında ki plajdan denize girebilirsiniz. Orası bir halk plajı fakat dilerseniz oradan şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Deniz inanılmaz temiz ve tamamen kum. Kesinlikle çok beğeneceksiniz.

Özdere’de Nereye Gidilir? Ne Yenilir, Ne İçilir?

Sabah manzarasının en güzel olduğu yer sevgi parkı diyebilirim. Muhteşem bir manzara ile sevgi parkında kahvaltı yapabilirsiniz.

Eğer hem organik köy kahvaltısı yapayım hem de hemen denize atlayım diyorsanız o zaman adres Kabban Bistro. Zaten Özderede pek gidebileceğiniz fazlada yer yok. O mekan için extra değiniyor olacağım.

Akşam yemeğinde taze balık ve meze türlerinin en iyi adresi Özdere balıkçı barınağının yanında ki Can Balık Restoran. Fakat gitmeden önce mutlaka arayıp rezervasyon yaptırın genelde full dolu oluyor.

Pandemi nedeni ile Özdere’de gece kulüpleri ne yazık ki çalışmıyor. Fakat eğleneceğiniz güzel bir var.

Kabban Bistro Özdere

Şuraya konumunu bırakayım da sonra bulamadık demeyin!

Tıklayarak ulaşabilirsiniz 🙂

Kabban Bistrio‘nun Burgerini yemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekten çok çok çok lezzetli. Ayrıca bar konseptleri inanılmaz geniş eğer lezzetli kokteyller seviyorsanız kesinlikle kokteyl menüsü isteyin.

Kabban Bistro Özdere’nin eğlence programları sürekli olarak değişkenlik gösterebiliyor bu yüzden sosyal medya hesabından bir bakın! Tıklayıp erişim sağlayabilirsiniz! 

Tüm bunların dışında Özdere’yi Özdere yapan Yeşil ve Mavinin buluşması. Tertemiz deniz ve orman havasının bulunduğu harika bir iklime sahip. Özdere’ye yolu düşecek olanlara şimdiden iyi tatiller.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu