Ukrayna

Putin’e Ağır Darbe! Başını Duvarlara Vuracak! Savaşın Birinci Ayında…

Rusya ve Ukrayna Savaşında 1 ay sonunda doldu. 24 Şubat 2022 tarihinde başlayan savaş hız kesmeden devam ediyor. Rusya’nın yaptıkları milyonların tepkisini toplarken; Putin’e ağır darbe resmen indi. Aşını duvarlara vuracağına dair yorumlar yapılırken; 1 ay olmasına rağmen halen geri adım atmaması ise bebeklerin, kadınların daha doğrusu insanların ölümüne neden oluyor. Peki, Putin cephesinde neler oluyor?

24 Şubat tarihinden bu yana savaşta olan iki ülke, 4 haftayı geride bıraktı. Rusya ise yaptığı açıklamalarda Rusya – Ukrayna Savaşı’nda düşündüklerinden daha fazla asker kayıp ettiklerini dile getirdiler. Bunun yanında Rusya’nın planladıkları gibi hareket edemediklerini, planlarının çok gerisinde kaldığını duyurdular. Bunun yanında Putin’e ağır darbe resmen indi.

İlgili Makaleler

En Güvendiği Adamlar Öldürülüyor!

Ukrayna ve Rusya Savaşı’nın ilk gününden bu yana Putin, 15. üst düzey komutanını kaybettiği resmen bildirdi. İngiliz The Sun gazetesinde bulunan haberlere göre ise Albay Alexei Sharov, Ukrayna’nın bomba altında olduğu Mariupol’da öldürüldü. Bunun yanında Mariupol’da en az 200 bin kişinin öldürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

Albay Alexei Sharov’un ise Rusya için çok önemli bir şehrin ele geçirilmesinde çok önemli rolü olduğu belirtildi. Ukrayna ordusu subayı Anatoliy Stefan, Albay Alexei Sharov’un ölümünü açıklayan ilk kişi oldu. Rusya Deniz Piyadeleri’ne bağlı 810. Zhukov Tugayı’nın komutanı olduğu bilinen Albay Alexei Sharov’un Rusya için çok önemli bir adam olduğu da ortaya çıktı. Sosyal medyada açıklanan bu ölümün ardından Rusya’nın harekete geçeceği gündeme geldi.

45. Mühendislik Alayı Komutanı Albay Nikolay Ovcharenko gibi çok önemli bir adamını daha kaybeden Rusya’nın birde ardından Albay Alexei Sharov’un ölümünü görmesi Rusya cephesinde olumsuzlukların yaşanacağını düşündürdü. Üst üste kayıplar veren Rusya’nın savaşta geri adım atmaması da şok etkisi yaratmaya devam ediyor.

Planlarının çok arkasında kalan Rusya’nın halen Kiev’i tam olarak ele geçirmediği biliniyor. Ukrayna’nın şehirlerine bomba yağdıran ve milyonlarca canın ölümüne neden olan Rusya, tepkileri topluyor. Rusya’da yaşayan Ruslar bile Ukrayna’nın yanında olduğunu belirtirken; Rusya’nın Ukrayna’yı kan gölüne çevirmesi yürekleri burkuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu