Ukrayna

Rusya 3. Dünya Savaşının Düğmesine Bastı! Zelenskiy 1 Ayın Sonunda İlk Kez Açıkladı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki kanlı savaş bir ayın bitmesine rağmen durmak nedir bilmiyor. Rusya’nın bitmek bilmeyen saldırıları, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy tarafından 3. Dünya Savaşı’na yorumlandı. 1 ayın sonun yürek burkan bir açıklamada bulunan Zelenskiy, gündemi salladı.

Rusya’nın 24 Şubat tarihinde saldırılarına başladığı Ukrayna’da en az ölüm sayısı ise 20 bin olarak açıklanmıştı. Kadın – çocuk demeden binlerce kişiyi katleden Rusya’nın aslında 3. Dünya Savaşı için hazırlıklarda bulunduğu ise birçok bilirkişi ve uzmanlar tarafından açıklanmıştı. Sınırları zorlayan Rusya’nın planladıklarının çok geride kaldığını belirtmesi ise “Ya ileri gitselerdi ne olacaktı?” sorusunu sordurdu. İşte tam da bu sorunun ardına Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy çok önemli açıklamalarda bulundu!

İlgili Makaleler

Rusya 3. Dünya Savaşı’nı Başlatıyor!

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya – Ukrayna Savaşı’nın birinci ayında sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak çok önemli açıklamalarda bulundu. Zelenskiy, “Bu çok daha geniş. Rusya bu şekilde özgürlüğe karşı bir savaş başlattı. Ukrayna toprakları Rusya için sadece bir başlangıç. Rusya, Avrupa’daki ve dünyadaki tüm insanların özgürlüğünü almaya çalışıyor. Sadece kaba ve vahşi gücün önemli olduğunu, insanların ve bizi insan yapan her şeyin önemli olmadığını göstermeye çalışıyor” sözlerini dile getirdi. 3. Dünya Savaşı’nın Rusya sayesinde başlayacağını dile getiren Zelenskiy, sözlerine yürek burkan açıklamalarla devam etti.

Sözlerine yürek burkan bir şekilde devam eden Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya’nın artık durdurulması gerektiğini dile getirdi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, “Hepimiz Rusya’yı durdurmalıyız, dünya savaşı durdurmalı. Ukrayna’yı desteklemek için çalışan herkese minnettarım ama savaş devam ediyor. Sivillere yönelik terör devam ediyor. Bir ay oldu. Bu çok uzun. Kalbim, Ukraynalıların kalbi ve dünyadaki tüm özgür insanların kalbi kırılıyor. Bu yüzden sizlerden savaşa karşı çıkmanızı istiyorum” ifadesine yer verdi.

Rusyalılara seslenen Zelenskiy, Rusların ödediği vergilerle savaşın yapıldığını dile getirerek; bu politikadan hoşlanmayanları Rusya’yı terk etmeleri için sözlerde bulundu. Umarım, Rusya bir an önce bu saldırılardan vazgeçer ve artık daha fazla insan ölmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu