Ukrayna

ABD’den Rusya – Ukrayna Savaşı Açıklaması! “Ukrayna, Rusya İçin Zafer Olmayacak”

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş halen devam ediyor. En az 21 bin kişinin öldüğü düşünülen Ukrayna ve Rusya Savaşı, masum halkın katledilmesine, binlerce yıllık binaların yıkılmasına, sağlık sorunların artmasına, soğuk kış günlerinde yaşayanların bile ölümü yavaş yavaş tatmasına neden oluyor. Birçok açıdan insanlığa zarar veren bu savaş hakkında ABD Başkanı Joe Biden açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’da yaşanan bu vahşice ölümlerin bir an önce bitmesini isteyen dünya ülkeleri; Ukrayna’nın yanında olduğunu belirtmişti. Rusya’da yaşayan milyonlarca insan bile bu durumda olmak istemediklerini ve Ukrayna’nın yanında olduğunu belirtirken; Rusya ise masum halkın canını yakmaya yemin etmiş gibi hiç durmadan ilerliyor.

İlgili Makaleler

ABD Başkanı Joe Biden Polonya’nın başkenti olan Varşova’da çok önemli açıklamalarda bulundu. Ukrayna’nın hiçbir zaman için Rusya için bir zafer olmayacağını açıklayan Biden, Rusya Devlet Başkanı olan Putin’e çok sert açıklamalarda bulunarak; göndermeler yaptı. Ukrayna’nın yanında olduğunu tekrar tekrar belirten ABD Başkanı, Rusya’nın yaptıklarını unutmayacağını da dile getirdi. Joe Biden, “Putin Ukraynalıların sahada hemen kaçıp gideceğini düşündü. Cesur ve inatçı bir Ukrayna direnişi ile karşılaştı” sözlerine de yer verdi.

“Bu Savaş Günler Aylar İçinde Kazanılamayacak!”

Joe Biden, “İnanç, en iyi karanlıkta görür. Ve onlar karanlık dönemden geçtiler. 10 yıl sonra Sovyetler çöktü ve Doğu Avrupa özgürlüğüne kavuştu. Bu Savaş yıllar sürdü. Özgürlük savaşında yeniden doğduk. Özgürlük ve baskı arasında bir savaştı. Bu savaşta çok net olmalıyız. Bu savaş günler aylar içinde kazanılamayacak. Kendimizi hazırlamalıyız. Bugün burada Kraliyet Sarayı’nda toplandık. Burası hem Avrupa tarihi için hem de insanlık için önemli bir yer. Varşova özgürlüğün kazanıldığı dönemlerde dimdik ayakta durdu” sözlerini dile getirdi. Savaşın uzun sürebileceğine de değinen Biden, Ukrayna halkının yanında olduğunu açıkladı.

Öyle ya, savaş başlayalı bir ayı aştı ve halen insanlar ölmeye devam ediyor. Rusya’nın katliamından kaçmak isteyenler ise başlarına bir şey gelmeden sınır kapısından geçmeyi planlıyor. Rusya’ya ekonomik açıdan yaptırımlar yaptığını da belirten; Rusya’nın bu savaşı çoktan kaybettiğini belirtti. Lütfen, Ukrayna’da yaşayan masum halkın yanında olduğunuzu belirtin, bu savaşa hep birlikte ‘Dur’ diyelim!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu