Ukrayna

Rusya Yeni Bir Savaşa Hazırlanıyor! İlk Açıklama Geldi!

Ukrayna’ya 24 Şubat tarihinde ve sabah saatlerinde saldıran Rusya, savaşın 35. Gününde de şiddetini artırarak saldırılarına devam ediyor. Masumların ve el kadar çocukların öldüğü bu savaşta kendilerini haklı bulan Rusya’nın yeni bir savaşa hazırlandığı ortaya çıktı. Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanyk bu konu hakkında ilk kez açıklama yaptı. Peki,  neler oluyor?

En az ölü sayısının 23 bin olduğu Rusya ve Ukrayna Savaşı’nda yaşanan gelişmeler tüm dünya tarafından takip ediliyor. Çoluk çocuk demeden öldüren Rusya, birde kadınlara ve gencecik kızlara tecavüz ederek bu şiddetin seviyesini çirkin bir noktaya getiriyorlar. Kısa bir süre önce bir tiyatro binasını vuran Rusya, beyaz boyayla “Çocuk” yazısını görmemiş gibi davranmıştı. Şimdi ise yeni bir savaşla anılmaya başlandı!

İlgili Makaleler

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, Ukrayna ve Türkiye arasındaki toplantılarda gelişmelerin kaydedildiğini açıklamıştı. Aleksandr Fomin; “Karşılıklı güveni arttırmak, daha fazla müzakere koşulları oluşturmak ve anlaşmanın kabul edilip imzalanması nihai hedefine ulaşmak için Kiev ve Çernihiv yönlerinde askeri operasyonların azaltılmasına karar verildi” sözlerini dile getirmişti. Rus heyetine başkanlık eden Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladimir Medinsky ise Rusların, Kiev ve Çernihiv’de yapmış oldukları saldırıların durdurmalarının bir ateşkes olmadığını dile getirmişti. Yeni savaşın detayları ise tüylerin ürpermesine neden oldu…

Yeni Savaşın Detayları Tüyler Ürpertti!

Oleksandr Motuzyanyk, Rusya ve Ukrayna Savaşı’ndaki gelişmeleri tek tek aktardı. Motuzyanyk, Mariupol ile Luhansk’taki Popasna ve Rubizhne kasabalarını ele geçirmek için çalışmalara başladığı duyuruldu. Bunun yanında Ukrayna’nın doğusunda bulunan birlikleri kuşatmaya başladığını dile getirdi.

Kiev ve Çernihiv’de yaşanan bazı hareketliliklerin bu savaşın habercisi olduğunu duyuran Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanyk, Ukrayna’nın her ne olursa olsun sahada kalacağını ve geri çekilme gibi bir planlarının olmadığını dile getirdi. Binlerce masumun daha ölmesini istemeyen Ukryana’ya karşılık olarak gelen saldırıların ne zaman biteceği bilinmiyor. En az 23 bin kişinin hayata gözlerini kapattığı bilinirken; Ukrayna’nın sokakları cesetlerle dolmaya başladı. Yürekleri acıtan bu görsellere Rusya bir yenisini eklemek istiyor gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu