Ukrayna

Ukraynalı Kadınlar Tecavüze Uğruyor! “Saldırılarını Arttır Putin! Ukraynalı Kadınlarla Evlenelim!”

Ukrayna ve Rusya arasındaki mide bulandıran, insanların öldüğü savaşta diğer ülkelerden destek beklenirken; “İğrenç” görüntüler görüyorum. Filistin’de yapılan bir düğünde, bakın yanlış söylemiyorum: düğünde. Binlerce kişinin olduğu, kadın ve çocukların olduğu bir yerde, adamın biri eline mikrofon almış; “Saldırılarını arttır Putin, Ukraynalıları Filistin’e sürgün et, böylece Ukraynalı kadınlarla evlenelim” diyor.

Şaka gibi ama gerçek. Anlamıyorlar diyeceğim ama onlarda bir dönem savaşın içerisindelerdi. Binlerce insanın öldüğü Ukrayna – Rusya Savaşı’nda diğer ülkelerden gelen destekler tabi ki gözleri dolduruyor ama yüzlerce kişinin bulunduğu bir düğünde şarkı olarak; alenen Ukraynalı kadınlara tecavüz eden bir şarkı söylenmesi ne kadar doğru?

İlgili Makaleler

Şiddeti artan Rusya’nın üzerine birde diğer ülkelerden gelen iğrenç haberler midelerimizi bulandırıyor. Rusya’nın sivilleri öldürmesi, masumları katletmesi, minicik el kadar çocukların hayata gözlerini doğal olmayan yollardan hayata gözlerini kapatmasının ardından Filistin’de yapılan bir düğünde söylenen şarkı en azından benim çileden çıkmama neden oldu.

“Saldırılarını Arttır Putin! Ukraynalı Kadınlarla Evlenelim!”

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’dan canını kurtarmak için ülkesini terk etmek zorunda kalan 18 yaşındaki genç bir Ukraynalı kadının güvenli bulduğu ülkelere gitmek isterken kendisinden yaşça büyük 2 erkek tarafından tecavüze uğradığını açıklamıştım. Yürekleri sızlatan bu durumdan sonra birde Filisten’den gelen benim için “İğrenç” görüntüler insanlığın bitmiş olduğunu en azından bana gösterdi.

Rusya’nın çocuk yazısına rağmen sivil halkın bulunduğu alanı vurması, Ukraynalı kadınları tecavüz edip öldürmesi, çocuk yaştaki genç kızlara yapılan zulümden sonra Filistin’de bir düğünde şarkı olarak iğrenç bir şey söylendi. “Ukrayna’ya yapılan saldırıları arttır Putin. Bizde Ukraynalı kadınlarla evlenelim” ne demek? Alenen kadınlara taciz ve tecavüz edeceğini göstermek demek!

Yakın geçmişte savaştan çıkan Filistin’in böyle bir şarkı söylemesi, bu şarkıyla yüzlerce insanın “Göbek atarak” eğlenmesi, kimsenin de “Sen ne diyorsun kardeşim” dememesi ayrı bir ironi. Putin’in yaptığı saldırılar fiziki ama bu düşünceye sahip insanların yapmış olduğu saldırılar psikolojik. “İnsan” ne kadar değerlidir değil mi? Lütfen bunlara göz yummayın, Ukrayna’da insanlar ölüyor.

İzlemek İçin Tıklayın! 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu