Ukrayna

Zelenskiy’den Tüm Dünyaya Mesaj! “Vicdansızlar, Kalpsizler. Kasten Ve Zevkle İnsan Öldürdüler!”

Tüm dünyanın gözlerini çevirdiği Ukrayna ve Rusya Savaşı’nda kan dökülmeye devam ediyor. Rusya’nın binlerce masumu öldürdüğü Ukrayna’da savaşın etkileri de ağızların açık kalmasına neden oluyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, tüm dünyaya bir mesaj vererek şok bir açıklamada bulundu.

Sözlerine “Vicdansızlar, kalpsizler. Kasten ve zevkle insan öldürdüler” diyerek başlayan Zelenskiy, yürekleri sızlattı. Savaşta binlerce masumun canına kast edildiğini açıklayan  Rusya, bahane olarak kullandığı aciz sözlerinden birini daha kullanarak; “Rusya için önemli yerleri vuruyor” açıklamasında bulunmaya devam ediyor. Her geçen gün daha çok insanların öldüğü Ukrayna, kan gölüne döndü. Anne ve babaların çocuklarını, çocukların çare olarak tutunduğu ailelerini kaybetmesi devam ediyorken; Zelenskiy, yürek acıtan ifadelere yer verdi.

İlgili Makaleler

Rusya’nın yapmış olduğu vahşice savaşa teslim olmayan, her fırsatta bu savaşın bir an önce bitmesi gerektiğini açıklayan Ukrayna Devlet Başkanı, 64. Kez düzenlenen Grammy Ödülleri’ne damgasını vurdu.

“Vicdansızlar, Kalpsizler. Kasten Ve Zevkle İnsan Öldürdüler!”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, “Her Rus askerinin annesinin Bucha’da, Irpin’de, Gostomel’de öldürülen insanların cesetlerini görmesini istiyorum. Onların suçu ne? Neden öldürüldüler? Sokakta bisikletine binen adam ne yaptı? Barışçıl şehirlerdeki sıradan insanlar ne yaptı? Kadınlar neden küpeleri kulaklarından çıkarıldıktan sonra boğuldu? K, adınlar nasıl çocukların önünde tecavüze uğrayabilir ve öldürülebilir? Ölürken bile vücutlarıyla alay edildi” açıklamasında bulundu. Kadınların ve çocukların öldürülme anını Rus askerlerin annelerine izletmek istediğini açıklayan Volodimir Zelenskiy, tüylerin ürpermesine neden oldu.

Volodimir Zelenskiy, Rusya’ya ve Rus askerlerine büyük bit tepkide bulunarak; “Neden insanların vücutları tanklarla ezildi? Ukrayna’nın Bucha şehri Rusya’nıza ne yaptı? Bütün bunlar nasıl mümkün oldu? Rus anneler, sen çapulcu yetiştirirken aynı zamanda nasıl cellat oldular? Çocuklarınızın içinde ne olduğunu göremediniz mi? İnsani olan her şeyden mahrum olduklarını görmeden edemediniz. Vicdansızlar, kalpsizler. Kasten ve zevkle insan öldürdüler” açıklamasında bulundu.

Çocukların, kadınların hatta erkeklerin bile tecavüze uğradığı Ukrayna’da yaşananlar kan donduruyor. En az 24 bin kişinin hayata gözlerini öldürülerek kapattığı Ukrayna’da olanlar şok içerisinde bırakıyor. Lütfen sizde Ukrayna’nın yaşadığı zulme göz yummayın, sessiz kalmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu