Affiliate Marketing

TikTok Remarketing Nasıl Yapılır?

Selamlar arkadaşlar, uzunca bir süredir yakından incelediğim ama internette tam anlamıyla açıklayıcı cevaplar bulamadığım TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda size en detaylı bilgileri vermek için karşınızdayım! Arama motorlarına sıklıkla yöneltilen ve kullanıcıların merak ettiği “TikTok Remarketing Nasıl Yapılır?” sorusuna gelin, daha yakından bakalım!

Milyonlarca kullanıcıya sahip TikTok, her geçen gün erişilebilirliğini artırıyor. Yalnızca Türkiye’de değil dünya genelinde de oldukça yankı uyandıran TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusu bir hayli kapsamlı bir konu! Hazırsanız başlayalım…

İlgili Makaleler

TikTok’ta Bulunan Reklam Seçenekleri Nelerdir? Remarketing Yapmak İçin Doğru Adres Mi?

TikTok 2019 yılında hayatımıza girmiş olan bir uygulama, günümüzdeyse 800 Milyondan daha fazla aktif kullanıcıya sahip. Rakibi olan diğer sosyal medya uygulamalarını adeta ezip geçen TikTok reklam vermek ya da remarketing yapmak için de bir hayli uygun bir alan. Peki, TikTok Remarketing Nasıl Yapılır?

Öncelikle TikTok üzerinden reklam verebilmek ya da remarketing yapabilmek için bir hesabınızın olması gerekiyor. TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Sorusuna ilk verilecek cevap, eğer bir TikTok hesabınız yoksa hemen hesap açmanız yönünde olacaktır. TikTok’da aynı Google gibi ADS sayfasıyla size hizmet vermekte.

TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını aradığımız bu adımda daha seçici davranabileceğiniz birçok seçenek karşınıza çıkıyor. Kullanıcılarınızın ya da markanızın hedef kitlesine göre seçebileceğiniz birçok reklam şekli mevcut. “TikTok Remarketing Nasıl Yapılır?” Diyor ve reklam türlerini araştırıyorsanız gelin, reklam çeşitlerine bir göz atalım!

1)Yayın İçi Videolar (In-Feed Video) : TikTok uygulamasının içerisinde yer alan “For You” sayfasında videolar mevcut ve bu videolar arasında geçiş yaparken karşınıza çıkan reklamlar da yayın içi videolar olarak adlandırılmaktadır. TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda size ilk sunabileceğim örnek bu şekilde.

2) Marka Devralma (Brand Takeover) : TikTok kullanıcılarının uygulamaya ilk girdiklerinde video izlemeye başlamadan önce karşılaştıkları reklam çeşididir. TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda reklam vereceğiniz bir diğer alan da Marka Devralmaktır.

3) Hastag Reklamları : Bütün kullanıcıların en çok vakit geçirdiği alanlardan birisi olan keşfet kısmında karşılaşılan reklam türü.

4) Markalı AR İçeriği : Markaların bir etiket adı altında ortaya çıkardığı yaratıcı reklamlardır. Genellikle bir dans, şarkı ya da sahneyle akılda kalıcı olur ve TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda araştırma yapanların öncelikli tercihidir.

5) Influencer Reklamları: Sosyal medyanın gücünün farkına varan işletme ya da şahısların en çok tercih ettiği reklam yöntemlerinden biri olan influencer reklamları da TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Şeklinde araştırma yapanların en çok tercih ettiği pazarlama yöntemi de denebilir.

TikTok Reklam Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan TikTok üzerinden reklam vermek için doğru türde içerik üretip hedef kitlenize yönelik adımlar atarsanız TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda daha da verim alacağınıza şüpheniz olmasın.

 • İlk adım olarak “Bir Reklam Oluştur” butonuna tıklayarak TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda TikTok reklamlar aracılığıyla kullanıcı hesabı oluşturun. Ardından hesabınızı doğrulayın ve Hizmet Şartlarını kabul edin. Bu şekilde ilerlerseniz reklam kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
 • İkinci adım olarak TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda hesap kurulumunu tamamlamanız gerekmektedir. “İşletme Bilgileri” bölümünden tarafınıza yöneltilen soruları cevaplamalısınız. Bu bölümde size; İşletme Adı, Tanıtım Bağlantısı, Sokak Adresi, İl ve Posta kodunuz sorulacak. Sonrasındaysa İletişim Bilgileri, Vergi Bilgileri ve Ödeme bölümündeki boşlukları doldurmanız bekleniyor.
 • Bütçe konusu TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Sorusunda belki de en çok düşünülen ve akılda soru işaretleri bırakan adım olarak karşıma çıkıyor. Bu konuda da reklam kampanyanızı oluştururken tercih edebileceğiniz iki ödeme yöntemi mevcut. İlk olarak günlük ardından da yaşam boyu bütçe seçenekleri karşınıza çıkacak. Maksimum tutarları bu şekilde belirleyebilirsiniz.
 • Hedef Kitlenin önemine her yazımda muhakkak değiniyorum. Aynı şekilde TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Başlıklı makalede de anlatmadan geçemeyeceğim. Üç farklı hedef kitle seçeneği arasından seçim yapmanız bekleniyor. Bu seçeneklerse; Farkındalık, Düşünme ve Dönüşüm. Peki, nedir bu kavramlar? TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda neden dikkat etmemiz gerekiyor hemen açıklayayım! Farkındalık bildiğimiz en kısa anlatımla yeni markaların bilinirliğine yardımcı oluyor. Düşünme konusundaysa daha köklü ve kitlesini oluşturmuş markalarca, markaya ya da firmaya trafik sağlama amacıyla hareket edilir. Dönüşüm başlığındaysa doğru reklamları kullanarak müşterilerin markaya çekilmesi hedeflenir.
 • Hedefleme başlığı da TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda üzerinde düşünülmesi gereken ana maddelerden birisidir. Her reklam kampanyasının belirli hedeflemeleri vardır ve mevcutta bulunan demografik seçeneklerse şu şekildedir; Cinsiyet, Yaş, Dil ve Konum. Reklam veren kişiler hedefleme adımında bu konular üzerinde dikkatlice düşünmelidir. Bu aşama sayesinde daha nokta atışı şekilde reklam verebilirsiniz.
 • Kalabalıktan farkınız olsun ve içeriklerinizle rakiplerinizi ezip geçin! TikTok uygulamasına gün içerisinde milyonlarca içerik paylaşılıyor ve sizin bu içerikler arasından bir şekilde sıyrılmanız lazım. Bunun içinde ilginç bir hastag bulun ve meydan okuma konsepti bulun!

Tüm bu adımları teker teker takip ederek TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda gerekli bilgileri en detaylı haliyle verdikten sonra isterseniz bir de TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusuna adım adım yakından bakalım.

Adım Adım TikTok Remarketing Nasıl Yapılır?

 • TikTok Reklam Hesabınıza kayıt olun!
 • Reklam Kampanyası Oluşturun!
 • Reklam Konumlarını ve Hedefleri Tanımlayın!
 • Bütçeyi Seçin ve Reklamları Planlayın!
 • Bütçe İlerleme Hızınızı Belirleyin!

TikTok Reklamınızı Tasarlayın! Böylelikle TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Sürecini tamamlayın.

Remarketing’i Neden TikTok’ta Yapmalısınız?

İçeriklerin gün içerisinde bile sürekli değiştiği, geleneksel pazarlama yöntemlerinin artık geride kaldığı günümüzde bence reklam vermek için en mantıklı alanlardan birisi de TikTok! TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Konusunda aklınızdaki soru işaretlerinizi giderdiğimi düşünerek sizlerle bonus bilgiler paylaşmak istiyorum. İlk bilgimiz artık her 10 kişiden 6’sının TV izlemek yerine video içeriklerinden bilgi aldığını ya da bu mecralarda daha çok vakit geçirdiği tespit edilmiş.

YouTube ve Goggle’dan sonra en popüler uygulamalar arasında TikTok ikinci sırada yerini almış.

Yöneticilerde birer insan olduğu için ve okumak yerine izlemeyi daha çok tercih ettikleri anlaşılarak yapılan anket sonucunda %59’luk bir oranla video izlendiği tespit edilmiş.

Mobil cihazları üzerinden video izleyen kullanıcıların yaklaşık %92’siyse izlediği videoları başkalarıyla paylaşıyor. Bitmek bilmeyen bir fısıldamanın fitilini ateşliyor olabilirsiniz!

İşletmelerin video içeriklerini pazarlama alanında kullanma yüzdesiyse tam tamına 81!

Hal böyle olunca da TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Sorusunun sorulması gayet normal! İnsanlar bir şekilde, değişen ve gelişen dünyaya adapte oluyor. Olamayanlarsa hem sektörden hem de akıllardan silinip gidiyor. Sizde silinenlerden değil de yerini yükseltenlerden olmak istiyorsanız TikTok platformu sizi için bir hayli mantıklı olacaktır.

Hem IOS hem de Android cihazlarca kullanılan TikTok uygulamasında kimler kimler ne gelirleri elde ettiler görseniz şok olursunuz. 15 saniyelik efektlerle düzenlenmiş ve ilgi çekici seslerle süslenmiş videolar herkesin aklını çekiyor ve TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Sorusunun sorulmasına neden oluyor.

TikTok Remarketing Nasıl Yapılır? Başlıklı makalemde elimden geldiğince sizi bunaltmadan en özet haliyle bilgi vermeye gayret gösterdim. Umarım beğenmişinizdir. Kendinize çok iyi bakın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu