Ukrayna

Ukrayna Alkol Fiyatları 2021

Ukrayna alkol fiyatları, bu ülkeyi gezip görmek ya da tatile gitmek isteyen pek çok kişinin araştırdıkları konular arasında yer alıyor. Ben de her konuda olduğu gibi Ukrayna alkol fiyatları konusunda da hazırlamış olduğum kapsamlı araştırmayı sizlerle paylaşacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki yaşam standartlarının Türkiye ile hemen hemen aynı olduğu Ukrayna, alkol fiyatları konusunda bir karşılaştırma yapılacak olursa daha uygun bir ülke.

Ukrayna’da Alkol Fiyatları Nasıl?

Özellikle de Ukrayna tatili yapmayı düşünen kişiler Ukrayna’da alkol fiyatlarının nasıl olduğunu merak ediyor. Bu ülkede içki fiyatları Türkiye ile kıyaslama yapıldığı zaman daha uygun. Ben de sizler için bu konuda hazırlamış olduğum araştırmayı en iyi şekilde sunmaya çalışacağım. Gece hayatı ve market fiyatlarına bakıldığı zaman gece hayatında bu ülkede gideceğiniz mekana göre alkol için ödeyeceğiniz ücretler değişiklik gösterecek. Ben sizler için yaptığım araştırmada ortalama fiyatların ne kadar olduğunu paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Vodka Fiyatları 2021

Ukrayna’da neredeyse her mekanda ya da markette bulunabilecek alkollerden birisi de vodkadır. Özellikle de yerel vodkalar bu ülkede oldukça uygun olan fiyatlar ile satışa sunuluyor. Şık bir restoranda ortalama olarak vodka fiyatları ise şu şekildedir;

  • Nemiroff Orijinal (50ml): 7 TL
  • Nemiroff Premium (50ml): 8 TL
  • Absolut Raspberri (50ml): 13 TL

Ukrayna’da Viski Fiyatları

Alkol konusunda oldukça ucuz bir ülke olan Ukrayna’da viski fiyatları da oldukça uygundur. Türkiye’de bira içeceğiniz fiyat ile Ukrayna’da viski içmeniz mümkün olacaktır. Örnek olarak Jack Daniels için 50ml bir bardağa ödeyeceğiniz ücret ortalama olarak 19 TL gibi bir ücrettir. Yine Ballantine’s 50ml için de 16 TL gibi bir ücret ödeyebilirsiniz.

Ukrayna’da Bira Fiyatları

Alkol konusunda Türkiye’ye göre oldukça hesaplı olan Ukrayna’da bira fiyatları da son derecede düşük maliyetlidir. İçerindeki alkol miktarı ile doğru orantılı olacak şekilde bira fiyatları 6,7,8 TL gibi ücretlerdedir. Ukrayna’nın en popüler mekanlarından birisi olan Beer Theatre’de de bu fiyatlarda bira bulmak mümkündür. Burada bazı özel biralarda fiyat 20 TL’yi de geçebilmektedir. Ancak tercih edilecek olan biranın alkol miktarı ve özelliği gibi faktörlere göre fiyatta değişiklikler olmaktadır. Buraya geldiğiniz zaman farklı bir Ukrayna birası denemek ve yanında atıştırmalık almak isterseniz eğer ortalama olarak ödeyeceğiniz ücret 20 TL gibi bir ücrettir.

Vergiden arındırıldığı için Ukrayna’da alkol fiyatları oldukça hesaplıdır. Aynı zamanda mekanlar ile kıyaslandığı zaman marketlerde alkol fiyatları çok daha ucuzdur. Buraya geldiğiniz zaman çok uygun fiyatlar ile alkol alabilirsiniz. Özellikle de yerel vodka ve yerel biraları oldukça düşük fiyatlar ile bulmanız da kesinlikle mümkün olacaktır. Yalnızca ithal alkollerde fiyat yerel alkollere göre bir miktar daha fazla olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu