Ukrayna

Ukrayna’nın Festival ve Fuarları Nedir? Ukrayna Festival ve Fuarları Ne Zamandır?

gerçekleşen fuarlar ve festivaller ise Ukrayna’ya yakın zamanda gelecek olanların dikkatini üzerine çekiyor. Ukrayna’ya en az bir kere gelenlerin bir daha hatta bir daha gelmek isteyecek konuma gelmesinin en büyük etkeni; şehirlerinin yaşıyor olmadı. Ukrayna’da bazı dönemlerde gerçekleşen fuar ve festivaller hakkında çokça soru alınca; sizlere harika bir makale hazırladım! İşte başlıyoruz!

Hem yemekleri, hem sokakları, hem de çekici kadınlarıyla gelenlerin başını döndüren Ukrayna, festivalleri ve fuarlarıyla şehirlerine ayrı bir hava katıyor. Birbirinden farklı tabloların ortaya çıktığı festivaller ve fuarlarda kültürel zenginlik ise resmen coşuyor. Peki, Ukrayna fuar ve festivalleri nedir, ne zaman başlar?

İlgili Makaleler

Ukrayna Festival ve Fuarları Ne Zaman Başlar?

Ukrayna’nın yaz başlangıçlarına doğru festivaller ve fuarlar yavaş yavaş başlar. Mart aylarında başlayan festivallerde; moda ve caz gibi birbirinden farklı etkinlikler insanları bir araya getiriyor. Renk renk, cıvıl cıvıl olan festivaller ve fuarlara yolunuz düşerse kesinlikle uğramanızı tavsiye ederim. Sanat ve kültüre değer verenlerin özellikle zevk alacağı Ukrayna fuar ve festivaller, emin olun Ukrayna seyahatinize ayrı bir renk katacak. İşte sizler için hazırlamış olduğum maddeler halindeki festival ve fuarların başlama zamanı…

  • Kiev Moda Haftası – Mart
  • Kiev Günü – Mayıs Ayının Son Hafta Sonu
  • Ukrayna Bisiklet Günü – 29 Mayıs
  • Kiev Fotoğrafçılık Fuarı – Mayıs
  • KROK Uluslararası Reklamcılık Festivali – Eylül
  • Kiev Uluslararası Kısa Film Festivali – Ekim
  • Kiev Caz Festivali – Ekim

Ukrayna’da gördüğünüz üzere ilkbahar ve sonbahar festival ve fuarlar başlıyor. Fuarların ve festivallerin başlamasıyla ülkenin bana sorarsanız kokusu bile değişiyor. 7’den 70’e herkesin uğrak haline getirdiği Ukrayna festivalleri ve fuarları, ülkeye yeni bir doku getiriyor. Mart, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında Ukrayna’ya gelecekseniz; fuarlara ve festivallere uğramadan geçmemenizi ısrarla tavsiye ederim. Sizler Ukrayna’da düzenlenen fuarlara ve festivallere hiç uğradınız mı? Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu