Ukrayna

Ukrayna’nın Önemli Yerleri Nereler? Ukrayna’da Gezilecek Yerler Nerelidir?

Hem tarihi yapısı, hem güzellikleri, hem de birbirinden güzel kadınlarıyla nefesleri kesen Ukrayna’nın önemli yerlerini sizler bana çokça sordunuz! Bende sizlere Ukrayna’nın en önemli birkaç yerinden bahsetmek istedim ve buraları gezi defterinizi eklemenizi istedim. Birbirinden güzel sokakları, heykelleriyle dünyanın bir başyapıtı haline gelen Ukrayna, her geçen gün değişip gelişiyor.

Renkli sokakları ve ışıltılı caddeleriyle akılları başlardan alan güzelliği sahip olan Ukrayna, özellikle turistlere ve ülkeye ilk kez gelenleri cezbeder. Her bir sokağı ayrı bir güzelliğe çıkan Ukrayna’da birçok önemli yerler bulunmaktadır. Ukrayna’ya gelen yabancılar ise bu önemli yerleri görmelidir.

İlgili Makaleler

Özgürlük Meydanı

Ukrayna’nın en önemli, en ünlü ve merkezi meydanı olan Özgürlük Meydanı, Nezalejnasti olarak bilinmektedir. Şehrin ana meydanlarından biri olan bu alan Ukraynalılar için büyük bir önem taşınmaktadır. Şevçenko Bölgesi’ndeki Kreşatik Caddesi üzerinde bulunan bu meydan, tarihi bir dokunuşu taşır.

Khreschhatyk Caddesi

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’in en ünlü caddelerinden biri olan Khreshchatyk; 1100 metreye sahiptir. Besarabsky Pazarı’nı da içerisinde bulunduğu bu cadde birçok sokağa kapısını açar. Kiev’in en önemli caddelerinden olan Khreschhatyk Caddesi, birçok önemli kurumu da üzerinde bulundurur.

Andrevski Yokuşu

Gözlerinizi kapattığınızda aklınıza bir cadde gelir ya; evler renkli, Arnavut kaldırımlı ve sokağın bitimi gökyüzüne çıkan… İşte orası tam da Andrevski Yokuşu’dur. Atların ve atlıların olduğu Andrevski Yokuşu, Aya Sofya Meydanı ve Kontraktova meydanı arasında bulunan renkli bir yokuştur. Gezi defterinize ısrarla burayı eklemenizi isterim.

Golden Gate

Zoloti Vorota şehrin tarihi dokunuşlarını taşıyan giriş kapısıdır. Konstantinopolis’in Altın Kapısı’nın taklidi olarak yapılan bu kapı, günümüzde halen tarihi dokularını korumaktadır. Ukrayna’nın önemli yerlerinden birisi olan Golden Gate, her yıl binlerce kişinin ziyaretini karşılıyor.

Mariyinsky Sarayı

1750 yıllarında yapılmış olan Mariyinsky Sarayı, güzelliğiyle şoke eder. Sarı, mavi ve krem renklerinden oluşan Mariyinsky Sarayı, turistlerin her yıl akın akın geldiği bölgelerden bir tanesidir. Resepsiyonların merkezi haline gelen Mariyinsky Sarayı Ukrayna için önemli bir bölgedir. Sizler Ukrayna’nın önemli bölgeleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu