Ukrayna

Ukrayna Kaplıcaları

Turizm açısından zengin olan Ukrayna kaplıcaları ile de oldukça ünlüdür. Her geçen gün bünyesine binlerce kişyii katan Ukrayna’ya yakın zamanda gelecek olan okuyucularımdan “Ukrayna kaplıcaları” adı altında birçok soru alınca sizlere Ukrayna kaplıcaları hakkında bir makale hazırlamak istedim. İşte başlıyoruz!

Ukrayna’nın turizm ülkesi olduğu bilinen bir gerçek! Hem gece külüpleri, hem plajları, hem de birbirinden eğlenceli sokaklarıyla dikkatleri üzerine çeken Ukrayna kaplıcalarıyla da oldukça duyulmuştur.  Termal tesislerin kalitesi her yıl kendisine milyonlarca turisti çekerken; Ukraynalılarda termal tesislere sık sık gidiyor.

İlgili Makaleler

Derenivska Kupel

Tüm yıl boyunca açık olan bu termal tesis, yüksek oranda mikro elementler içermesinden dolayı kendisini ön plana çıkarıyor. Genellikle turistler bu termal tesisi ziyaret ediyor. Tüm bunların yanında ise maden suyu ve açık spa havuzunu bir araya getiren bir Spa kompleksi de bulunuyor. Derenivska Kupel termal tesisinin ücreti ise çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı temin ediliyor. Yetişkinler için 550 grivana olurken; çocuklar içinde 250 Grivna.

Sanatoryum “Sera”

Çevresi üzüm bağlarıyla çevrili olan bu tesiste cennete hissedebilirsiniz. Sıcaklığı 39 dereceye kadar çıkan bu termal tesiste sıcak su ise neredeyse 1 kilometre yerin altından çıkarılarak; termal tesise gelenlere sunuluyor. Kas-iskelet sistemi sorunlarında da kullanılan bu sıcak su aynı zamanda kardiyovasküler ve periferik sinir sisteminin yeniden sağlığına kavuşmasında da kullanılır. Yüzme havuzu dahil kişi başı ücret ise 900 Grivnadır.

Javonoro

Az önce sıraladığım termal tesislere göre daha yakın zamanda inşa edilen bu mekanda modern ve konforlu bir mekandır. 45 dereceye kadar çıkan bu termal tesiste ise yok yok! Jakuzi, şofben ve iki şelalesiyle görenleri büyüleyen bu mekan; diğer mekanlara oranlara daha uygun. Çocuklar 100 Grivnaya giriş yaparken; yetişkinler ise 200 grivna ödüyor.

Kosino Termal Suları

Modern bir mekan olan termal tesiste hem eğlence hem de sağlık bir arada! İki farklı havuzu bulunan bu termal tesiste sıcaklık ise 38 dereceye kadar çıkıyor. Dünyanın en büyük termal havuzuna sahip olan termal tesis giriş ücretleri ise 150 cm’ye kadar olan çocuklara ücretsiz. Yetişkinler için ise 450 Grivna!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu