Ukrayna

Ukrayna Kharkiv Gezilecek Yerler

Ukrayna’nın en güzel mekanlarına sahip olan şehirlerinden biri olan Kharkiv’e yakın zamanda gelecek olan okuyucularımdan son zamanlarda; “Ukrayna Kharkiv gezilecek yerler nereler?” sorusunu sık sık almaya başladım. Bunun üzerine sizlerin rotasında imza bırakmak adına bir makale hazırlamak istedim. Peki, Kharkiv gezilecek yerler nelerdir?

Eğer gezmeyi seviyorsanız; Kharki, gezilerek bitirilecek bir şehir. Fakat soğuk kış günlerinde bunu yapmanızı çok önermem. Yaz aylarında gelecekseniz; tüm şehri gezerek bitirebilirsiniz. Bunun yanında Kharkiv’i gezmek için Uber’de kullanabilirsiniz. Neredeyse her sokak başında bir kahveci bulabileceğiniz için sizlere Kharkiv’i gezerken yürümenizi öneririm. İşte başlıyoruz!

İlgili Makaleler

Anayasa Meydanı (Konstytutsii Square)

Sumska caddesinin bittiği yerde karşısına çıkacak olan Anayasa Meydanı’nda sizleri Bağımsızlık Anıtı ve Tarih Müzesi karşılayacak. Anayasa Meydanı’na doğru olan binaların birinde ise büyük bir termometre var. O termometre şehrin simgesi haline gelmiş durumda! Kesinlikle gidip görmeniz gereken noktalardan birisi Anayasa Meydanı oluyor!

Özgürlük Meydanı (Svobody Square)

“Ukrayna’da gezilecek yerler” başlığı altında oluşturduğum makalemde de anlattığım gibi Kharkiv’de bulunan Özgürlük Meydanı, büyük bir önem taşıyor. Bunun yanında Avrupa’nın en büyük meydanı olmuş durumda olan bu meydan, Kharkiv’in merkezi konumunda. Bana kalırsa çevrenizde bulunan birçok kahveciden bir kahve alıp burayı gezebilirsiniz.

Maxim Gorky Park

Hem yetişkinlere, hem de çocuklara özel olan bu mekanda eğlenmemeniz mümkün değil. Bunun başlıca sebebi ise buranın bir lunapark olması. Sadece lunapark değil; aynı zamanda festivallerde burada düzenleniyor. Kapıdan girdiğiniz anda karşınıza çıkan kocaman dönme dolap ise buradan az çok sizlere bir şeyler katıyor. Oyuncaklara binilebiliyor ama birçok kişi oraya gelince vazgeçiyor çünkü çok güvenilir olduğu düşünülmüyor. Sizlerde ortaya gelince karar verirsiniz. J

Shevchenko Parkı

Ukrayna’da bulunan meydanlar kadar önemli olan parklardan biriside Shevchenko Parkı oluyor. Kharkiv’de bulunan bu yeşil alan sizlere huzurlu anlar sunuyor. Bununla birlikte Ukraynalılarda parklarda ve yeşil alanlarda bulunmayı ve vakit geçirmeyi seviyor. Sizler Ukrayna Kharkiv gezilecek yerler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu