Ukrayna

Ukrayna Kiev Lviv Tren Fiyatı 2021

Ukrayna’ya gittikten sonra tabi ki de her yerini gezmeden olmaz değil mi? İster öğrenci ister çalışmak ister tatil için isterseniz de orada iş bulmak için gidin asla fark etmez. Yeni bir ülke gördüğünüz zaman gezmeyi ya da şehirlerarası yer değiştirmek istemek en doğal hakkınız olacak. Fakat bu süreçlerde ulaşım için çok fazla para harcamak istemiyorsanız trenle yolculuk yapmak hem daha karlı hem de daha rahat olacağı için tren tercih edebilirsiniz. Fakat bu yıl Kiev Lviv tren fiyatı 2021 ne kadar oldu diye merak edebilirsiniz. Ben de son zamanların en çok araştırılan konularından bir tanesi olan Kiev Lviv tren fiyatı 2021 hakkında merak edilen her şeyi araştırdım ve sizler için böyle bir yazı hazırladım.

Kiev Lviv Tren Yolculuğu

İlgili Makaleler

Kiev Lviv tren ile yolculuk en sevilerek tercih edilenlerin başında geldiğini söyleyerek başlamak isterim. Hem oldukça uygun fiyatlar ile yolculuk fırsatının sunulması hem en kolayı olması hem de rahat bir yolculuk deneyimi sunmasında dolayı en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir. Eğer sizler de yolculuk yaparken tren tercih edecekseniz biletlerinizi anlık olarak TL cinsinden 115 TL gibi ücretlere online bir şekilde satın alabilirsiniz. Birçok bileti e-bilet olarak almak hem sizlerin rahat etmesine hem de illa firmalara gitmek zorunda kalmadan rahat etmenize yardımcı olacaktır.

Her ne kadar Ukrayna sınırlarında dil sorunu olsa bile çevrim içi sayfalarda çift dil seçeneğine İngilizce de koyulmasından ötürü rahat bir şekilde bilet alma işlemlerini yapabileceksiniz. En ufak zorluk yaşamanız söz onuşu olmayacaktır. Fakat çevrim içi olarak bilet alacağınız sırada Kiev yerine Kyiv yazmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz. Aksi halde en ufak bir sonuç bulunamadı ibaresi ile karşılaşabilirsiniz. Her ne kadar dakikalarca uğraşmış olsanız bile elleriniz boş dönebilirsiniz.

Ukrayna sınırlarında tren ile yolculuk yapacağınız anlarda ülkemizden farklı olarak dakik olmasına şaşırabilirsiniz. Gerçekten de her dedikleri noktada saniyesinde yer alır ve hangi alanda ne zaman olacaklarını gösteriyorsa gerçekten o an o alanda olabileceksiniz.

Eğer normal tren yerine hızlı tren ile yolculuk yapmak istiyorsanız da bu noktada Intercity ya da İntercity+ olarak geçen trenleri tercih etmelisiniz. Hızlı trenle giderseniz hem daha kısa sürede varabileceksiniz hem de tren güzergahı üzerinden hangi adreslerden geçebilecek olduğunuzu görebileceksiniz. Kısa trenler ile Kiev Lviv arası yolculuk yaparken bu o anki hava durumuna ya da şartlara bağlı olarak en az 5 saat olurken en uzun 6,5 saate kadar çıkabiliyor. Fakat uzun tren ile yolculuk yapmak isterseniz de bu sefer sırf yolculuk için hayatınızdan 10 ila 12,5 saat ayırmak zorunda kalacaksınız. Fakat sadece uzun trenlerde 40 TL gibi bir ücret ödeyeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu