Ukrayna

Ukrayna’dan Türkiye’ye Sigara Getirmek

Ukrayna’dan Türkiye’ye sigara getirmek fiyatların ülkemize oran ile daha ucuz olmasından dolayı en çok araştırılan konulardan bir tanesi oluyor. Tabi ki ülkemize oran ile daha uygun fiyatlar ile satışa sunuluyor olsa bile belirli sınırlar ile ülkemize getirmeye izin veriliyor olduğunu bilmek gerekir.

Ukrayna sınırlarından ülkemize sigara getirirken hem belirli şartları göz önüne almak hem de belirli miktarda getirilebilecek olduğunu bilmeniz gerekir. Konu hakkında oldukça çok merak edilen noktanın olmasından dolayı ben de Ukrayna’dan Türkiye’ye sigara getirme alanında her şeyi en detayları ile araştırdım ve sizler için böyle bir yazı hazırladım.

İlgili Makaleler

Ukrayna’dan ülkemize sigara getirmek için belirli sınırlar olduğu gibi ülkemizden de Ukrayna sınırlarına giderken belirli miktarda sigara götürülmeye izin veriliyor. Bu miktarların kişi başı olarak belirlendiğini söyleyerek başlamak isterim. Ülkemizden Ukrayna sınırlarına sigara götürmek isteyenlerin kişi başı sadece 3 karton yanına alabilecek olduğunu bilmesi gerekir. Bu üç karton içerisinde yer alacak 30 paketin üzerine ek bir paket eklenmek istense dahi izin verilmeyecek ve gümrük noktasına takılacaktır.

Kişilerin ellerinden alınacaktır. Bu yüzden ülkemizden sigara götürmek istiyorsanız sizlerin de yanınıza sadece 3 karton yani 30 paketten fazla sigara almamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Zaten fazlası gümrüğe takılacak ve sizlerin de geçişleri için verilmeyecektir.

Ukrayna’dan Türkiye’ye Sigara Getirme Sınırı Nedir?

Ukrayna’dan Türkiye’ye sigara getirme sınırı var mı varsa nedir kısmı en çok araştırılanların başında geliyor. Ülkemizden Ukrayna sınırlarına sigara götürmek için her ne kadar sadece 3 karton yani 30 paket sınırı varsa Ukrayna sınırlarından da ülkemize bir sınır vardır. Fakat bizim ülkemizden geçişlerden daha farklı bir miktarı olduğunu bilmelisiniz.

Ukrayna sınırlarından gelecek bir kişi ülkemize tam 9 karton yani 90 paket sigara ile geçiş yapabilecektir. Gümrük noktasından izin verilen oranlar ile kişi başı bu miktar ile en ufak sorun yaşanmadan herkes geçiş yapabilecektir.

Fakat ülkemize sigara getirirken kişiler belirli miktarın üzerine çıkmak isterse gümrük sınırlarında yapılan kontroller sonucu buna her ne olursa olsun izin verilmeyecektir. Çikolatadan alkole, sigaradan parfüme varana kadar ülke giriş çıkışında belirli kontenjanları olmasından ötürü dikkatli bir şekilde geçişlerin yapılması gerekir.

Aksi halde zaten gümrük kontrolleri arasında yapılan denetlemelere takılacak ve mecburi bir şekilde bırakılacaktır. Böyle sorunlar ile yüz yüze kalmamak istiyorsanız ve sizler de ülkemize sigara getirmek istiyorsanız en fazla 9 karton yani 90 paket olarak geçişleri yapabilecek ya da yaptırabilecek olduğunuzu bilmelisiniz. Yalnız bu sadece bir kişinin yasal bir şekilde sahip olduğu haklardır. Geçiş sırasında ürünleri birden fazla kişi getirecek olursa buna oran ile artacaktır. Her kişi başı verilen oranlar ile sorunsuz geçişler mümkün olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu