Ukrayna

Ukrayna Ps5 Fiyatı Ne Kadar?

Ukrayna Ps5 fiyatı nedir diye herkes oldukça merak ediyor değil mi? Teknolojik aletler arasında yer alan telefondan bilgisayara, beyaz eşyalardan tablet ve Ps oyunlarına kadar ülkemizde çok fazla vergi ödeniyor olmasından dolayı çok fazla ücret ödemek zorunda kalıyoruz.

Ürünler ülkemize gelene kadar adeta yola çıktıkları fiyatların iki katına kadar çıkarak evlerimize giriyor. Bu yüzden de Ukrayna gibi ülkelere giden ya da ülkelerden gelecek misafirleri olan herkes kendileri için Ps5 gibi ürün almak için araştırmalarına devam ediyor. Ben de bunun farkına vardığım an Ukrayna Ps5 fiyatı nedir ve ülkemize ne kadara gelir diye tüm merak edilen araştırmaları yaparak sizler için bu yazıyı hazırladım.

İlgili Makaleler

Ukrayna Ps5 fiyatı ile Türkiye Ps5 fiyatının kıyaslandırılamayacak kadar aralarında çok fark olduğunu söylemek isterim. Çünkü ülkemize giriş yapana kadar her an eklenen vergilerden ötürü ürün adeta kat be kat artarak evlerimize kadar gelebiliyor. Şu an bu ürün ülkemizde vitrin satış fiyatı 8 bin 299 TL olarak yer aldığını bilmenizde fayda var. Her ne kadar oyun konusunda çok düşkün olsanız bile gerçekten çok bütçe ayırmanız gerekiyor. Tek konsol almak bile herkes için adeta el yakar bir hale gelirken adeta ikinci DualSense almak ve yanlarına farklı oyunlar eklemek de ülkemizde hayal ötesinde bir yer alıyor.

Ukrayna’dan Ps5 Ne Kadara Alırım?

Ukrayna sınırlarından Ps5 ne kadara alırım diye merak ediyorsanız ülkemizin fiyatının yarısından da alt fiyatlara satın alabilecek olduğunu bilmelisiniz. Ps5 tek başına fiyatına bakılacak olduğu zaman sadece 3 bin 578 TL olduğunu göreceksiniz. Adeta bizlere gelene kadar iki buçuk katına kadar çıkması adeta şaşkına çeviren durumlardan bir tanesi oluyor. Sadece konsol alanlar bile iki buçuk katından daha aşağıda fiyatlar öderken yanına alınacak oyunlar da adeta oralarda çok daha ucuza denk gelecek.

İki kişi olarak oynamak istiyorsanız ve Ukrayna sınırlarından Ps5 almak gibi fırsatınız varsa yanına eklediğiniz ikinci DualSense yanı sıra FIFA 21 oyunu ile beraber toplam ödenecek miktar 4 bin 705 TL ye denk gelecek. Yani bakacak olduğunuz zaman ülkemizden sadece bir konsol alabilirken Ukrayna sınırlarından iki konsol ek iki DualSense ve iki tane FIFA 21 almak mümkün olacak.

Arada bu kadar fark olmasındaki ana neden olarak da ülke giriş ve çıkışları sırasında ödenen vergilerden her iki taraf devletinin de almış olması dikkatleri çekiyor. Fakat Ukrayna sınırlarından gelecek bir tanıdığınız varsa ya da oralara gitme düşünceniz varsa kendiniz alarak getirebilirsiniz. 3 gün 4 gece tatil yaparak Ps5, DualSense ve FIFA 21 alsanız dahi daha az ödeyecek olduğunuzu bilerek hareket edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu