Ukrayna

Ukrayna’da Türk Mağazaları Var Mı?

Ukrayna’da Türk mağazaları var mı sorusu ülkemizden giden birçok kişi tarafından en merak edilen konulardan bir tanesidir. Öğrencilik hayatından çalışmaya, evlilikten tatile kadar birçok konudan ötürü gidiyor olsanız bile ülkemizden gittikten sonra herkesin gözleri kesin olarak ülkemizde gördüğümüz mağazaları aradığı bilinen bir gerçektedir. Bu konunun bir hayli araştırılıyor olmasından ötürü ben de sizler için en detayları ile hazırladım ve bu yazıyı hazırlama kararı aldım.

İlk olarak ülkemizde yer alan birçok mağazanın yerli mağazalar olmadığını söyleyerek başlamak isterim. Bu yüzden de ülkemizdeki birçok mağazayı birçok ülkeye gitsek bile buralarda görmek oldukça mümkündür. Bu ülkelerden bir tanesi olarak da Ukrayna ilk sırada yerini almaktadır. Her ülkede yerini alan birçok mağaza ülkemizde olduğu gibi Ukrayna içerisinde de yer alıyor ve buralara gittiğiniz zaman ne gibi ihtiyacınız olursa anlık olarak bulmanıza yardımcı oluyor.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da Türk Mağazaları

Ukrayna Türk mağazaları konusunda hangileri var diye merak ediyorsanız ülkemizde birçok ilde yer alan birçok mağazaya buralarda da rahat bir şekilde erişebilecek olduğunuzu söylemek isterim. Geçmişten bu güne kadar uzun zamandır Ukrayna sınırlarında da hizmetlerine devam eden mağazalara bakacak olursak bunların;

 1. Collezione,
 2. Gizia,
 3. LC Waikiki,
 4. Sassofono,
 5. Süvari

Olduğunu görebileceksiniz. Tabi ki ülkemizde yer alan mağazalar sadece bu kadarı ile Ukrayna sınırlarında yer almıyor. Son yıllarda Ukrayna da satışlarına sunmak için ülkeye giriş yapan mağazalara bakacak olduğumuz zaman bunların;

 1. Balizza,
 2. BGN,
 3. Colin’s,
 4. Fellini,
 5. Loft,
 6. Koton
 7. Flo
 8. Damat
 9. Mavi jeans
 10. LTB
 11. DP Parfüm olduğunu görebileceksiniz.

Öyle ki, benimde en çok tercih ettiğim mağazaların başında geliyorlar.

Bu mağazalar ülkemizde satışlarına devam ettikleri ürünler ile Ukrayna pazarında da yer alıyor. zaten genel bir bakılacak olduğu zaman Ukrayna pazarına girmek için hazırlık yapan hiçbir mağazanın geri dönüş yapmadığı da gözlenmektedir. AB ülkeleri arasına girmek için en yakın ülkelerin başında gelmesi ile ülkenin ekonomisinin gerçekten çok güçlü olması Ukrayna sınırlarında çalışmalarına başlayan mağazaların çok rahat ilerlemesine yardımcı oluyor.

Bu yüzden de sizler de eğer Ukrayna sınırlarına tatil ya da öğrencilik gibi her ne için giderseniz gidin bu alanlarda her zaman kendiniz için en uygun olan mağazaları bulabileceksiniz. Tekstil konusunda da çok gelişmiş bir ülke olması insanların buralarda mağazalara daha çok yönelmesine neden oluyor. Hal böyle olunca ülkemizde bu Pazar içerisinde yer almak için girişimlerine başlamış ve en önde gelen mağazalar ile çalışmalarına başlamıştır. İthalat ve ihracat konusunda çok iyi yerlere gelmek için en büyük pazarlardan bir tanesi olması Ukrayna sınırlarında birçok mağazamızın yer almasına olanak sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu