Ukrayna

Ukrayna Kiev mi? Lviv mi?

Yaz sezonunun açılması ve en önemlisi de Covid-19’un etkisinin eskiye kıyasla azalması gibi durumlar şimdiden pek çok insanın tatil planı yapmasını sağladı. Öyle ki yığınla tatil soruları birikmiş durumda. Şimdi tartışacağımız konu son zamanlarda birçok kişinin bana sorduğu ve bir türlü karar verilemeyen bir konu. O zaman gelin başlayalım. Kiev mi? Lviv mi?

Ukrayna Lviv’e mi Gitmeliyim? Kiev’e mi Gitmeliyim?

İlgili Makaleler

Bu sene yurt dışı tatil yapmak isteyen binlerce kişi var. Birçoğu Amerika, İngiltere gibi ülkeleri tercih etse de birçoğu o kadar da uzaklaşmak istemiyor. Güzel ülkemiz Türkiye’den yine çok güzel bir ülkemiz olan Ukrayna’ya seyahat ve tatil planları ile ilgili sorular yığılmış durumda. Ukrayna da kaliteli bir tatil yapmak isteyen kişilerin en sık sorduğu soru ise Kiev mi? Lviv mi? Bugün Ukrayna da tatil yapmak isteyen okurlarımız için bu sorunun cevaplarını veriyoruz.

Öncelikle bu cevabı yanıtlamadan önce tatilinizin kaç gün süreceğini bir kenara yazmalısınız. Şöyle ki uzun süreli örneğin bir ya da iki haftalık tatile gidiyorsanız hem Lviv hem de Kiev’i ziyaret edebilir, her iki yerde de rahatlıkla konaklama gerçekleştirebilirsiniz. ‘’Yok, yok ben iki yer değiştiremem. Sabit bir yerde olayım’’ diyorsanız da nereye gitmeniz gerektiği cevaplarını sizlere hemen veriyorum.

Gece Hayatı mı? Gezmek Tozmak mı?

Ukrayna da güzel bir tatil yapacaksanız ve tam olarak ne tarafta konaklamak istediğinize karar veremediyseniz doğru yerdesiniz. Ukrayna Lviv mi? Kiev mi? Diye bir soru soruyorsanız öncelikle nelerden hoşlandığınızı bir kenara not etmeniz gerekmektedir. Ukrayna birçok açıdan gezilecek bir yer olarak sayılabilir. Doğal güzellikleri, tarihi alanları, eğlence merkezleri ile birbirinden farklı konseptte alan bulabilirsiniz.

Ukrayna’nın başkenti bildiğiniz üzere Kiev’dir. Kiev tarihi yapıları ve biraz da başkent olmasından kaynaklı gelişen alanları ile ön planda olsa da gece hayatı seven kişiler için Lviv tam bir hint kumaşı diyebiliriz. Peki siz değerli okurlarım tam olarak neyden hoşlanıyorsunuz? Gece hayatı, tarihi yapılır ve daha pek çok şey. Öncelikle buna karar vermeniz gerekmektedir. Gideceğiniz tarihin hava durumuna bakmayı da lütfen ihmal etmeyin. Hava durumu geziniz sırasında bir hayli önemli olacaktır. Maddi açıdan ise ister Kviv’e gidin ister Lviv’e gidin zorluk çekeceğinizi sanmam. Her iki yerde de oldukça düşük bütçeli konaklayabileceğiniz alanlar bulabilir, tatilin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu