Ukrayna

Ukrayna Kışları Çok Soğuk Olur mu?

Tarihi güzellikleriyle herkesin kalbini çalan ve eğlence alanlarıyla turistlerin gözdesi olan harikalar diyarı ülkemiz Ukrayna hakkında sürekli yazın güzellikleri hakkında konuştuk değil mi? Doğal yaşam alanları, kültürel alanları, eğlence merkezleri ve tarihi yapısıyla yaz aylarının tatil için en çok tercih edilen alanlarından biri olan güzel ülkemiz Ukrayna’nın gelin bir de kış tarafını inceleyelim. Peki Ukrayna kışın çok soğuk olur mu? Bu oldukça insan tarafından merak edilen sorumuzun yanıtı yazımızın devamında yer alıyor.

Yazın cenneti aratmayacak güzellikte olan ve bu güzellikleriyle yılda pek çok turistin de tercih ettiği Ukrayna da kışın nasıl geçtiğini hiç konuşmadık. Yazın güzelliklerini konuşmaya dalıp gittik de diyebiliriz. Yaşamsal faktörleri açısından yılda binlerce beyin göçü alan Ukrayna sadece tatil için tercih ediliyor gibi görünse de hayır. Aslında bakıldığında yazın sadece tatilciler tarafından en fazla birkaç aylığına tercih edilen Ukrayna da kışın yaşamak ve artık oranın bir vatandaşı haline gelmek isteyen kişi sayısı da oldukça fazladır. Gelin şimdi Ukrayna’nın kış güzelliklerini konuşalım.

İlgili Makaleler

Ukrayna Kışın Kaç Derece Olur? Kış Aylarında Ukrayna’da Yaşam Koşulları…

Ukrayna’nın yazın oldukça heyecanlı hareketli bir yaşamı olsa da kışın bu böyle değildir. Güzel ülkemiz Ukrayna için bir kış tahmininde bulunabilir misiniz? Ukrayna’nın soğukluk derecesi ne Rusya ne de Türkiye’yle aynı derecede değildir. Ukrayna bildiğimiz üzere karasal bir iklime sahiptir. Kuzeyde bulunması nedeniyle Türkiye’den daha soğuk olan Ukrayna’nın kışı Rusya’dan ise daha yumuşak geçer. Ülkenin kuzeydoğusunda ocak aylarında ortalama sıcaklık -7, güneybatısında +4 derece civarında bir derece görülmektedir. Peki, yazın eğlenceli ve renk dolu ülkesi Ukrayna’da kışın ne gibi aktiviteler yapılabilir? İşte Ukrayna’nın kış güzellikleri…

Bukovel Kayak Merkezi

Batı Ukrayna’nın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Bukovel kayak merkezi, kayak severlerin gönlüne tam da taht kuracak cinsten. Burada kayağa dair ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Aslında uzun lafın kısası yok yok diyebiliriz.

Kosino Termal Spa Kompleksi

Az önce adını okuduğunuz yer belki rüyalarınızda gördüğünüz belki de masallarda okuduğunuz yerlerle aynı olabilir. Karların arasında termal su akan bir havuz düşünün. Soğuk sizleri korkutmasın.

Odessa Kış Denizi

Bir rıhtımda yürüdüğünüzü hayal edin şimdi de. Ama bu rıhtım sizin bildiğiniz gibi bir yer değil. Kışı en uygun geçirebileceğiniz yerlerden biri olan Odessa Kış Denizine aşık olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu