Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna’da Pandemi Yasakları Sıkılaştırıldı! Yabancı Vatandaşların Dikkatine!

Yaz sezonunun başlamasıyla turistlerin akın ettiği güzel ülkemiz Ukrayna’da pandemi yasakları nedeniyle alınan tedbirler sıkıştırıldı. Özellikle de yabancı uyruklu vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken şeyler nedir? Güzelliğiyle herkesi büyüleyen ülkemiz Ukrayna’ya gitmek istiyor fakat son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsan doğru adrestesin. İşte Ukrayna hakkında tüm merak ettikleriniz…

Ukrayna makamları tarafından belirlenen yeni kurallara göre yurt dışından Ukrayna’ya dönmek isteyen Ukrayna vatandaşları zorunlu test yaptıracak. Ülkeye giriş yapmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar ise ülkeye giriş yaptırdıktan hemen sonra ek test yapma zorunluluğunda olacak. Yeni kuralların Ağustos başında yürürlüğe gireceğini de unutmadan söyleyeyim.

İlgili Makaleler

Zorunlu Test Geliyor! Ukrayna Vatandaşları İçin de Geçerli!

Ukrayna seyahatinizin gerçekleşmesinin ardından bir vatandaşın PCR testi yapması ya da antijen testi yaptırması için verilen süre 72 saatti. Bu 72 saatlik süre diliminde kişinin PCR ya da antijen testi yaptırmaması halinde 14 gün zorunlu izolasyon sürecinden geçmesi gerekliydi. Peki test ve izolasyon sürecinden muaf olan kişiler kimdir?

18 yaşın altında bulunan Ukrayna vatandaşları da dahil olmak üzere bir veya iki doz Covid-19 aşısı yaptıran yetişkinler ile yine Covid-19’un tüm aşı sürecini tamamlayan, Ukrayna’da ikamet etmeye daimi hakkı olan yetişkinler testten muaf tutulmaktadır. Güzel ülkemiz Ukrayna’ya belli başlı ülkelerden giriş yapacak olan kişilerin ise zorunlu ekspress test yaptırması gerekir. Zorunlu ekspress test uygulanacak olan kişilerin seyahati sonlandırdığı ülkeler ise şu şekildedir; Rusya, Büyük Britanya, Hindistan ve Portekiz. Peki yabancılar için ek kurallar nedir? Hadi şimdi gelin yabancı ülkelerden Ukrayna’ya seyahat etmek isteyen siz değerli okurlarım için bilgiler edinelim.

Yabancı Uyruklu Vatandaşların Ukrayna’ya Giriş Yapabilmesi İçin Gelen Ek Kurallar

Yabancı uyruklu vatandaşlar için gelen ek kurallar ise şu şekildedir;

Covid-19 aşısının ilk dozunu ya da iki dozunu yaptırmamış olan yabancı uyruklu vatandaşlarımız Ukrayna’ya giriş halinde zorunlu test yaptırma zorunluluğundadır. Henüz bu kural uygulanmış olmaya başlanmasa da Ağustos ayının başlarında yürürlüğe girecektir.

Yabancılar Ukrayna’ya Nasıl Giriş Yapabilecek? Yabancı Uyruklu Vatandaşların Ülkeye Girişte Bir Pürüzü Çıkmasın Diye Araştırma Yaptık ve İşte Sizden İstenen Belgeler….

Harikalar diyarı güzel Ukrayna’ya giriş yapabilmek için yabancı uyruklu vatandaşların ihtiyacı olan tek şey seyahat sigorta belgesidir. Seyahat sigorta belgeniz yoksa yanınızda olması gereken üç belgeden biri varsa Ukrayna’ya girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gelin bu belgelere göz atalım.

-Koronavirüse karşı tam aşı sertifikası

-PCR testinin negatif sonucu

-Negatif antijen testi sonucu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu