Tecrübeler ve ÖnerilerimUkrayna

Ukrayna Tur İçin Kaç Gün Yeterli?

Yakın zamanda Ukrayna’ya gelecekseniz ve Ukrayna’da zamanı dolu dolu yaşamak istiyorsanız; bilmeniz gereken bir nokta var. Özellikle Ukrayna’yı baştan aşağı gezmek isteyenler için hazırladığım bu makalede Ukrayna’da kaç gün kalacağınızı sizlerle paylaşmak istedim. Her geçen gün popülaritesi artan ülkelerin başında gelen Ukrayna’yı baştan aşağı gezmek istiyorsanız; buyurun başlıyoruz!

Binlerce kişinin gün içerisinde Ukrayna’ya girip çıktığını biliyoruz. Özellikle vizesiz olmasından kaynaklanan bu gelişlerde eşsiz yerler ise kapılarını sizlere açıyor. Tarihi dokuları, gece kulüpleri, güzel kadınlarıyla aklınızı başınızdan alacak olan Ukrayna’da tatil yapmayı planlıyorsanız; diğer yazılarıma bakarak genel bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki, tatiliniz boyunca Ukrayna’yı gezmek istiyorsanız ama kaç gün süreceğini bilmiyorsanız; ne yapacaksınız? O zaman başlıyoruz.

İlgili Makaleler

Ukrayna’nın gözbebeği ve başkenti olan Kiev öyle bir günde bitecek bir yer değil. Daha doğrusu Ukrayna’nın hangi şehrine giderseniz gidin öyle bir günde bitemezsiniz. Eğlencenin dibine vuracağınız Ukrayna’nın Kiev şehri için en az 3 – 4 gün ayırın. “Bana sadece Kiev yetmez. Ben Lviv’i hatta birçok şehri gezmek istiyorum” diyorsanız o zaman konu başka yere evrilir.

Ukrayna Tatili İçin Kaç Gün Ayırmalıyım?

Ukrayna’ya geldiğiniz ilk gün biraz dinlenmenizi tavsiye ederim. Eğer Ukrayna’ya hiç gelmemişseniz ve Ukrayna’da tanıdıklarınız yoksa ilk gün sizin için zor geçecektir. O yüzden ilk gününüz dinlenerek geçerse; diğer güne daha enerjik başlarsınız. Kiev için en az 3 gün ayırmanız gerektiğini söylemişti. Eğer işin için Lviv’de girecekse en az 4 gün daha ayırın derim.

Şimdiden bir haftanızı Lviv ve Kiev’e ayırdınız farkındaysanız. Lviv ve Kiev’in yanı sıra Odessa ve Harkiv şehrini de gezecekseniz 15 günlük bir tur tatili yapmanız gerekir. Tüm şehirleri gezdikten sonra ufak bir dinlenme molası vermek isterseniz 17 günlük bir süre sizler için yeterli olacaktır. Gittiğiniz şehirlerin en önemli noktalarını yine blog sayfam üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Yılbaşı yaklaşırken; Ukrayna’ya gelecek olan kişi sayısı da artıyor. Sizler Ukrayna turu için kaç gün verirsiniz? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu