Ukrayna

Ukrayna’da Arabalar Ne Kadar? Araba Siteleri

“Ukrayna’da arabalar ne kadar?” sorgusu en çok aratılan verilerden biridir. Özellikle yurtdışında araba satın almak isteyenler, Google veya Yandex gibi arama motorlarına “Ukrayna’da arabalar ne kadar?” sorgusunu aratarak cevap bulmak isterler. Sizlerde Ukrayna’dan sıfır ya da ikinci el araç almak istiyorsanız yazımı okuyarak geniş çaplı bilgi sahibi olabilirsiniz.

“Ukrayna’da arabalar ne kadar”, “Ukrayna araç fiyatları”, “Ukrayna araba siteleri” gibi sorgular son zamanlarda popülerlik kazanmış sorgulardan biridir. Türkiye’de araba almak için istenilen belge sadece nüfus cüzdanı ve para olurken Ukrayna durumlar biraz daha farklı bir biçimde işler fakat bu “Ukrayna’da araba almak zordur” anlamına gelmez.

İlgili Makaleler

Ukrayna’da araba almak için iki farklı yöntem vardır; bunlardan ilki arabanızın tüm işlerinizi sizin halletmenizdir. Diğer ise yetkili bir kişiye tüm belgeleri ve evrakları teslim etmek olacaktır. İkisi arasındaki fark paradır. Eğer tüm işleri siz hallederseniz; 1000 Ukrayna Grivnası ödersiniz ama işleri yetkili birisi halledecekse; 4000 ile 5000 arasında Ukrayna Grivnası ödersiniz.

Oturma izni, ikametgah adresi ve vergi kodu numarası olmadan Ukrayna’da araba almak mümkün değildir. Oturma izni, ikametgah adresi ve vergi kodu numaranız yoksa Ukrayna plakalı araçlardan satın alamazsınız ama Avrupa plakalı araçlardan vekaletinizi göstererek alım yapabilirsiniz. Avrupa plakalı araçlarla Ukrayna plakalı araçların arasındaki tek fark ise daha ucuz olmalarıdır.

Ukrayna’da Arabalar Ne Kadar? – Araba Siteleri Hangileridir?

Ukrayna’da araba fiyatları güncel kur üzerinden değişiklik gösterebilir. Sizler için bıraktığımız linkler üzerinden istediğiniz araba modelinin fiyatını güncel bir şekilde öğrenebilir ve araba sitelerine hakim olabilirsiniz. Bu sitelerden ilki; Türkiye’nin sahibinden.com’u gibi olan auto.ria.com isimli sitesidir. Gün içinde binlerce aracın alım satım işlemi yapıldığı sitede birçok kategoride araçta bulunmaktadır.

Gibi siteler üzerinden kolayca araç fiyatları hakkında ilgi alabilirsiniz. Aracı almadan önce mutlaka servisten geçirmeyi ve hacizli olup olmadığını kontrol ettirin. Yukarıda bahsi geçen 5 site; araç alacakların ve satacakların buluştuğu bir platformdur. Bu siteler güvenli olup; alıcı ve satıcının bir araya gelmesini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu